Jaki prezent na roczek wybrać?

5 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Prezent na roczek to duże wyzwanie – w tym okresie dziecko bowiem bardzo szybko się zmienia i trudno jest podarować mu coś, co na dłużej przykuje jego uwagę. Nie jest to jednak niemożliwe! Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zdecydować się na zabawki interaktywne, które w pewnym sensie rozwijają się razem z maluszkiem. Jak to możliwe? Poznaj największe zalety takiego rozwiązania.

roczne dziecko

Zabawki interaktywne, które możemy dostać dzisiaj w sklepie, znacząco odbiegają od modeli znanych nam sprzed kilkunastu czy nawet kilku lat. Producenci coraz dokładniej wsłuchują się w potrzeby rodziców i wchodzą we współpracę ze specjalistami z zakresu psychologii czy neurologopedii. Pozwala to im tworzyć produkty dostosowane do poszczególnych etapów rozwojowych dzieci, a co za tym idzie – wspierające ich dorastanie. Oferowane dzisiaj zabawki interaktywne pobudzają kreatywność, uczą, wpływają na rozwój zdolności manualnych. Co warto o nich wiedzieć?

Zabawki interaktywne – zalety

Jedną z największych korzyści z posiadania zabawek interaktywnych jest nauka logicznego myślenia. Dzięki pluszowemu misiowi dzieci zaczynają kojarzyć związki przyczynowo-skutkowe. Wiedzą bowiem, że naciśnięcie jego łapki czy przytulenie wywołuje z jego strony konkretną reakcję. To jedna z ważniejszych lekcji na przyszłość, która ma ogromny wpływ na zdolność uczenia się.

Zabawki interaktywne dzisiaj już nie tylko uczą słówek w obcych językach czy prostych działań matematycznych. Producenci zadbali o to, by współczesne projekty ułatwiały nazywanie odczuwanych emocji i przekazywały podstawową wiedzę na temat współdziałania w społeczeństwie. Mogą więc uczyć empatii wobec innych ludzi czy zwierząt. To bardzo cenna umiejętność, która zdecydowanie przydaje się na całe życie.

Warto podkreślić, że nowoczesne zabawki interaktywne nie są rozwiązaniem na chwilę. Dziecko nie znudzi się nimi po kilku minutach zabawy, by następnie rzucić je w kąt. Zawdzięczamy to oferowanym przez nie kilku poziomom trudności. Maluch odkrywa je z biegiem czasu, gdy już jest na nie gotowy. W tym miejscu rekomendujemy nowoczesne zabawki interaktywne z serii Mali Odkrywcy Tiny Love – w zestawie znajdziesz bowiem specjalne karty z propozycjami zabaw. To wskazówka dla dorosłego, jak zachęcić dziecko do interakcji z kolorowym pluszakiem.

prezent na roczek

Jako rodzic musisz wiedzieć, że współczesne zabawki edukacyjne na roczek to także wsparcie we wkraczaniu w kolejne etapy życia. Stają się kompanami maluszka i towarzyszą mu podczas próbowania nowych posiłków, pierwszego dnia w przedszkolu, samodzielnym zasypianiu i wielu innych czynnościach. Są pierwszymi przyjaciółmi twojego dziecka.

Zabawki interaktywne Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy

Zabawki na roczek to prawdziwe wyzwanie, bo to moment, gdy kończy się okres niemowlęctwa i zaczyna naprawdę intensywne eksplorowanie świata. Dziecko jest ciekawe nowych miejsc, kolorów, kształtów i dźwięków. To właśnie sprawia, że zabawki interaktywne tak bardzo przyciągają jego uwagę i z tego względu rekomendujemy kolorowe pluszaki Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy Tiny Love. Zapewniają intensywną stymulację wszystkich zmysłów i emocji, a dodatkowo rozwijają zdolności komunikacyjne. Są pięknie przygotowane, a do tego zapewniają najlepszy sposób nauki – poprzez zabawę i towarzyszenie dziecku w codziennych czynnościach.

Rodzice doceniają także fakt, że zabawki interaktywne Wonder Buddies mogą być wykorzystywane zarówno do zabawy z opiekunem, jak i samodzielnego spędzania czasu. Dziecko nawiązuje ze swoim pluszakiem prawdziwą przyjacielską relację. Warto podkreślić, że zabawka wydaje dźwięk chrapania, gdy trzeba kłaść się spać i zachęca do próbowania nowych potraw podczas posiłków. Nie sposób zaprzeczyć, że taki prezent na roczek to tak naprawdę również ukłon w stronę opiekunów!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz