URODA I ZDROWIE

Jaki plecak wybrać? Turystyczny, miejski, szkolny

31 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Jaki wybrać plecak turystyczny, jaki miejski, a jaki szkolny? Jaki rodzaj plecak jest mi właściwie potrzebny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie plecaki warto wybierać do jakich okoliczności – w góry, do pracy czy na laptop.

Wybór plecaka może wcale nie być tak prostą czynnością, jak może się wydawać na początku. Warto wszak wziąć pod uwagę nie tylko kolor i stylistykę, jaką legitymuje się plecak, ale także, a może raczej przede wszystkim, jego funkcjonalności i rozmiar, a do tego również cenę.

Wypadkową tych wyborów będzie marka plecaka, na którą się zdecydujecie – niezależnie od potrzeb, polecamy propozycje marek Regatta oraz Dare2b dostępne w sklepie internetowym. Ich outdoorowe DNA może okazać się bardzo przydatne również w miejskich warunkach, a podczas górskich wypraw będą niezastąpione.

Poniżej przyjrzymy się kilku najbardziej popularnym zastosowaniem plecaków i wskażemy, na co zwracać uwagę przy każdym z nich. Zapraszamy do lektury!

Plecak szkolny

Plecak szkolny to pierwsze skojarzenie dla wielu osób po usłyszeniu słowa “plecak”.W przypadku plecaka szkolnego, właściwie jedyną alternatywą jest tornister – wszak nie wyprawimy naszego malucha do szkoły wyposażonego w skórzaną aktówkę.

Wadą tornistra jest jego waga – z powodu usztywnień tornistry są zauważalnie cięższe od plecaków szkolnych. Właśnie z tego powodu rekomendujemy plecaki szkolne ponad tornistry, które mogą obciążać plecy Twojego malucha. Jeżeli ma to być plecak dla pierwszoklasisty, zwróć szczególną uwagę na tą radę! W przypadku plecaka młodzieżowego, zazwyczaj wartości estetyczne pokierują Cię do tej samej decyzji.

Jaki plecak szkolny wybrać? Polecamy pojemności pomiędzy 10, a 25 litrów – pozwolą zmieścić wszystkie niezbędne w szkole przedmioty, kanapki i napoje, a rozmiar nie będzie jeszcze wchodził w drogę poręczności. Jeżeli ma to być plecak dla pierwszoklasisty, najbardziej polecamy plecaki szkolne o pojemności 10 litrów. Warto zdecydować się na plecak z dużą ilością kieszeni i przegródek dla dobrej organizacji. Im większy plecak do szkoły, tym bardziej istotna będzie obecność dodatkowych pasków, na przykład na wysokości klatki piersiowej – pomoże rozłożyć ciężar tak, żeby nie wytężać pleców Twojej pociechy.

Niektóre modele szkolnych plecaków Regatta oraz Dare2b posiadają odblaskowe dodatki – to wspaniały element bezpieczeństwa, który warto mieć!

Plecak miejski

Plecak miejski będzie Twoim podstawowym sprzymierzeńcem w wielu codziennych sytuacjach – przez wizytę u znajomego, wycieczkę na zakupy aż po codzienną trasę do pracy i z powrotem. Warto więc wybrać plecak, który będzie możliwie najbardziej wygodny do noszenia, wytrzymały, odporny na wszelkie wyzwania, które może postawić przed Tobą i przed nim codzienność życia w miejskiej dżungli i wystarczająco duży, żeby w pełni zaspokajał Twoje transportowe potrzeby.

Naszym zdaniem warto tutaj zdecydować się na mniejsze warianty plecaków turystycznych, lub o turystycznym zabarwieniu. Dlaczego? Cechy, które sprawiają, że te plecaki mogą rozprawić się z wyzwaniami górskiego trekkingu, często z daleka od cywilizacji, świetnie predestynują je do pełnienia funkcji miejskiego plecaka.

Szczególnie polecamy rozmiary w okolicach 25 – 35 litrów – taka pojemność z powodzeniem pozwoli zabrać Ci zawsze ze sobą też większe przedmioty, jak na przykład laptop. Taki plecak na laptop doskonale sprawdzi się jako plecak do pracy – dorosły odpowiednik plecaka szkolnego!

Plecak rowerowy

Wybierając plecak rowerowy, lub innego typu sportowy, warto kierować się innymi czynnikami, niż ma to miejsce w przypadku innych plecaków – to wszak już nie sprzęt na codzień, a Twój nowy towarzysz w sporcie, który pomoże Ci w rekreacji lub biciu osobistych rekordów. Naszym zdaniem warto zainteresować się tu mniejszymi pojemnościami, o ile oczywiście nie macie pod tym kątem już skonkretyzowanych oczekiwań. Możliwe, że nawet mały i lekki dwulitrowy plecak wystarczy do przedmiotów, które będziecie ze sobą wozić – a jego poręczność będzie większa, niż plecaków rowerowych o większej pojemności.

Kolejny czynnik to dostosowanie plecaka rowerowego do sportów – plecaki rowerowe marki Regatta pokryte są hydrofobową powłoką, co da Wam więcej dowolności w tym, kiedy pojechać na rowerową eskapadę. Warto zwrócić też uwagę, by Wasz nowy sportowy plecak posiadał oddychające plecy i siateczkę, co zapobiegnie nadmiernej potliwości.

Taki rowerowy plecak sprawdzi się też świetnie jako narciarski plecak – lub na snowboard!

Plecak turystyczny

Odpowiedni plecak turystyczny jest wielkim atutem podczas trekkingowych ekspedycji niezależnie od ich poziomu trudności – choć oczywiście jego istotność rośnie do coraz to wyższych poziomów razem z trudnością lub długością wybranego przez Was szlaku. Plecak turystyczny przyda się Wam z resztą nie tylko na samym szlaku, ale też podczas całej podróży – choćby podczas dojazdu pociągiem do Waszej wymarzonej góry.

Jak wybrać odpowiedni plecak trekkingowy lub turystyczny? Ważne, żeby był wytrzymały, odporny na zamoknięcie, wygodny do noszenia oraz pomieścił wszystko, co będzie potrzebne podczas górskiej wyprawy. Ostatni punkt oznacza, że zależnie od Twoich potrzeb, najlepszy może okazać się górki plecak o pojemności nawet około 90 litrów.

Bardzo istotna jest też wygoda – nie chcecie chyba przecież, żeby Wasz plecak górski był niewygodny – zwróćcie więc uwagę, żeby Wasz nowy plecak turystyczny miał dużo regulowanych pasków i był po prostu najbardziej wygodny, jak to możliwe.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
> neverland napisał/a: Pieczywo kupuję w tradycyjnej pierni, gdzie chleby pieczone są na zakwasie...A przynajmniej...
Ładowanie aut elektrycznych - gdzie…
U nas w Wieliczce jest przy hotelu SORAY.
Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...