Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w mieszkaniu?

14 maja 2018, dodał: Redakcja

Dzieci są niezwykle ciekawe świata, a każdy zakamarek naszego domu lub mieszkania jest dla nich niezmiernie interesujący. Nie jest jednak tajemnicą, że może on zarazem stanowić dla pełnych energii maluchów pewne zagrożenie. W związku z tym rolą rodziców jest zadbanie o ich maksymalne bezpieczeństwo niezależnie od sytuacji.

top_bezpieczna_lazienka_dla_dziecka-2

Nawet młodym rodzicom nie trzeba tłumaczyć, jak trudno jest przypilnować biegającego wszędzie kilkulatka. Różnego rodzaju zagrożenia czyhają na niego w każdym właściwie pomieszczeniu, więc powinniśmy dowiedzieć się, jak odpowiednio je zabezpieczyć.

 

Bezpieczeństwo w kuchni

 

O bezpieczeństwo dziecka musimy zadbać przede wszystkim w kuchni. Zagrożenie dla dziecka mogą stanowić gotujące się potrawy, zarówno na kuchence, jak i w piekarniku, a także przechowywane w szufladach ostre narzędzia, choćby takie jak noże czy nożyczki.

By zapewnić bezpieczeństwo malucha zainwestujmy między innymi w blokady szafek, które uniemożliwią dziecku ich otwarcie. Z kolei chcąc zmniejszyć ryzyko poparzenia, warto wybrać piekarnik wyposażony w nienagrzewającą się szybę oraz uchwyt. Ciekawym pomysłem jest też zamontowanie bramki przy wejściu do kuchni.

 

Bezpieczeństwo w pokoju dziennym i sypialni

 

Wbrew pozorom w pokoju dziennym czy sypialni na dziecko czyhają nie mniejsze zagrożenia. By uniknąć nieszczęśliwych wypadków, zamontujmy specjalne nakładki na kanty stołów i rogi innych mebli. Na czas, w którym nasze dziecko nie rozumie jeszcze potencjalnego ryzyka, warto także zrezygnować z dekorowania stołu obrusem. Maluch może łatwo ściągnąć tkaninę i zrzucić na siebie znajdujące się na niej przedmioty.

Nie zapomnijmy też o zabezpieczeniu kontaktów oraz wszystkich kabli, o które dziecko może nieopatrznie się potknąć. Powinniśmy również zrezygnować trujących roślin oraz gatunków ze zwisającymi liśćmi, za które nasza pociecha może pociągnąć i zrzucić.

 

Bezpieczeństwo w łazience

 

Chcąc zadbać o maksymalne bezpieczeństwo dziecka w łazience, pamiętajmy, by nigdy nie zostawiać go samego w wannie lub brodziku, nawet przy płytkiej wodzie. Dobrym rozwiązaniem będzie również wyłożenie wanny lub brodzika matą antypoślizgową.

Zalecane jest także zamontowanie takiego zamka w drzwiach, który można otworzyć od zewnątrz. Okaże się to konieczne, gdy nasze dziecko przypadkiem zamknie się w środku. Zwróćmy też uwagę na sposób, w jaki przechowujemy środki czyszczące i chemiczne. Tego typu preparaty najlepiej trzymać w szafkach wyposażonych w specjalne blokady.

 

Bezpieczeństwo na schodach

Ogromne niebezpieczeństwo dla dziecka mogą stwarzać również źle zabezpieczone schody. Jak dowiadujemy się z poradnika Castoramy, najlepszym rozwiązaniem jest bramka na schody, zamontowana u ich szczytu. Dodatkowo na stopniach schodów warto położyć nakładki antypoślizgowe, które zminimalizują ryzyko upadku. A jeśli nasze schody posiadają też balustradę, postarajmy się dobrać model, który maluch będzie mógł łatwo chwycić. Lepiej także zrezygnować ze stromych i krętych schodów.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

sala weselna Warszawa i okolice
Moje wesele było pod Warszawą, tutaj dokładnie: https://www.ranchopodbocianem.pl/dla-rodziny/wesela. Miejsca jest sporo, kuchnia świetna,...
plany zakupowe:D
Ostatnio kupiłam buty do ślubu: https://kulig.pl/products,czolenka,024_-98031201. Poza tym będę polować na jakieś fajne...
Wypadające matowe włosy
Dziewczyny jeśli nic Wam nie pomaga to koniecznie spróbujcie plastry przeciw wypadniu włosów...
Strona główna O nas Regulamin Polityka prywatności Kontakt Reklama dodatkowy zarobek oladi.pl