Jak zabezpieczyć transport palet aby nie uszkodzić produktów?

1 lipca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Szukasz sposobu na przewóz dużej ilości rzeczy lub też masz do przewiezienia coś wielkogabarytowego? Jeśli tak, transport na palecie będzie dla Ciebie najwłaściwszym i najwygodniejszym wyborem. Jak upewnić się, że Twoja przesyłka na palecie bezpiecznie dotrze do celu? Dowiesz się z tego artykułu.

transport na palecie

Transport na palecie to jeden z najbezpieczniejszych sposobów transportu. Paleta zapewnia odpowiednie podłoże i stabilność, a przy tym znacznie ułatwia pracę przewoźników – zarówno przy załadunku, jak i przy obliczaniu ładowności pojazdu. Transport palet jest więc jednym z częściej podejmowanych przez przewoźników. To bezpieczny wybór, szczególnie jeśli szukasz transportu na długich, międzynarodowych trasach. Co powinieneś wiedzieć, przed zleceniem takiej usługi?

Przede wszystkim – skąd wziąć palety? Oczywiście – można je kupić. Palety dostaniesz w większości sklepów budowlanych, a także w Internecie (ich cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od sklepu i wymiarów palety). Zanim jednak zdecydujesz się na zakup palet, warto udać się do magazynów i większych sklepów w naszej okolicy i zapytać, czy nie mają palet, których w najbliższym czasie planują się pozbyć. Często z ten sposób można pozyskać darmowe, pełnowartościowe palety.

Najpowszechniej stosowane w Unii Europejskiej są tak zwane europalety. Zarówno ich wymiary, jak i materiał, z którego zostały wykonane zostały znormalizowane – dla łatwiejszego transportowania (wymiary) oraz bezpieczeństwa (europalety wykonuje się z drewna poddanego specjalnej obróbce fitosanitarnej, dzięki czemu z ich pomocą można bezpiecznie przewozić nawet żywność. Standardowa europaleta waży ok. 25 kg. Pamiętaj, że podając przewoźnikowi wagę Twojej przesyłki, musisz doliczyć też wagę samej palety!

Jak odpowiednio zabezpieczyć ładunek na palecie? Przewóz palet gwarantuje, że Twoja przesyłka będzie miała równe i stabilne podłoże. Zadbać musisz przede wszystkim o to, aby nie zsunęła się z palety w czasie podróży oraz żeby ewentualne tarcia nie spowodowały uszkodzeń. To szczególnie istotne, jeśli planujesz międzynarodowy transport palet. W przypadku większych ładunków warto zastosować odciągi – stanowią najpewniejsze zabezpieczenie, a przy tym – ze względu na budowę palety – łatwo je zamocujesz.

Jeśli jednak potrzebujesz przewieźć dużą ilość niewielkich elementów (np. pudełek) musisz zadbać nie tylko o przymocowanie ładunku do palety, ale również o utrzymanie go w całości. W takim przypadku dużo lepiej niż odciągi sprawdzi się folia stretch. Pamiętaj, aby dokładnie owinąć nie tylko sam ładunek, ale też ładunek z paletą. Przy owijaniu palety zachowaj szczególną ostrożność – ważne, aby bezpiecznie zamocować ładunek, ale również, aby nie utrudnić przewoźnikowi załadunku.

Planujesz transportować kilka przedmiotów na jednej palecie? Warto wsunąć między nie materiał, który w razie potrzeby zapobiegnie tarciom i uszkodzeniom – warstwę pianki, folii bąbelkowej lub kartonu. Jeśli Twoja przesyłka może być podatna na uszkodzenia, warto jej rogi, a także wszystkie wystające elementy zabezpieczyć folią bąbelkową lub styropianem. Pamiętaj też, że bez względu na to, czy będziesz przewozić 1 większy ładunek, czy wiele mniejszych, przesyłka nie może wystawać poza obrys palety.
Szukasz przewoźnika do transportu palet? Wystaw ogłoszenie na Clicktrans – w bazie serwisu znajdziesz ponad 73 tysiące przewoźników z całej Europy, co gwarantuje, że równie łatwo zlecisz zarówno transport palet na trasach krajowych, jak i międzynarodowy przewóz palet.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...