Jak wygrać z haluksami?

19 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA

Dotykają głównie kobiet. Ich pojawienie się może być uwarunkowane genetycznie, choć najczęściej powstają w wyniku noszenia nieodpowiedniego obuwia, a także prowadzenia niezdrowego trybu życia. Haluksy – bo o nich mowa – czy da się z nimi wygrać?

Zapobieganie

Zacznijmy od tego, że haluksom można i wręcz należy zapobiegać. Jak? Po pierwsze, starać się chodzić po możliwie jak najbardziej miękkim podłożu. Po drugie, unikać chodzenia przez długi okres czasu w butach z wąskimi czubkami i wysokimi szpilkami. Po trzecie, najlepiej zmieniać obuwie, nawet kilka razy dzienne. Po czwarte, wykonywać regularnie ćwiczenia, np. chodzenie na palcach, stawanie na palcach i na piętach – generalnie ćwiczenia te powinny być oparte na wzmacnianiu mięśni stóp, w szczególności w okolicy palców i śródstopia.

Gdy pojawiają się haluksy

Co, jeśli zaniedbamy codzienną profilaktykę lub okaże się ona zbyt mało skuteczna? Tutaj najlepiej postawić na następujące metody:

1. Wkładki

Chodzi o wybór takich wkładek, które nie tylko wpłyną pozytywnie na komfort chodzenia i podparcie stopy, ale również będą minimalizować dolegliwości bólowe. Mogą to być wkładki z pelotą, czyli specjalnym wybrzuszeniem (stosowane szczególnie przy płaskostopiu), a także piankowe, skórzane, żelowe lub silikonowe.

2. Korektory ortopedyczne

Istnieją różne rodzaje tego typu urządzeń, np. ortezy, kliny izolacyjne, szyny. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się korektor HalluPro, na który składa się dostosowana do stopy, motoryczna konstrukcja wyposażona w wygodny w użyciu separator. Co istotne, mechanizm ten można stosować nie tylko w nocy, ale również nosić przez cały dzień, przez co korekcja koślawego palucha odbywa się dużo szybciej.

3. Leczenie operacyjne

Ta metoda uzależniona jest od wielkości deformacji, stopnia uszkodzenia stawów palucha, a także poziomu bólu. Do przeprowadzenia tego typu zabiegu wykorzystuje się implanty, których zadaniem jest sprawienie, aby haluksy nie utworzyły się ponownie. Niestety jest to metoda dość kosztowna (cena waha się w obrębie 5-10 tys. zł), a także inwazyjna, dlatego wiele osób wybiera tańsze, jednak równie skuteczne formy radzenia sobie z haluksami.

 

Pamiętaj, że masz tym większe szanse z haluksami, im wcześniej zaczniesz im przeciwdziałać. Jeśli widzisz, że duży palec jest nawet nieznacznie zakrzywiony, stosuj ćwiczenia profilaktyczne. Złota zasada: stawiaj na wygodne obuwie!

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Sandały Japanese Beige
Hit tego lata - wymieniaj wstążki i ciesz się co dzień innym kolorem!
Cena:
79,90
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Wygodny biustonosz na lato
Biustonosz miękki wykonany z ażurowej czarnej koronki o kwiatowym wzorze
Cena:
59 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Manicure i pedicure w domu
ja niestety ze względu na brak czasu nie mogę sobie pozwolić na wizyty u...
Ćwiczenia na kondycje
Ja żadnych kroków nie podejmowałabym na własną rękę. Przy otyłości każde postępowanie,...
Fototapety do salonu?
POszukujecie jakieś fajnej fototapety do swojego mieszkania? To koniecznie zajrzyjcie na tę...
Tabletki antykoncepcyjne - bez prze…
jeśli czujesz się z tym dobrze i masz je sprawdzone to pewnie. ALe faktycznie...
facebook