URODA I ZDROWIE

Jak wyglądają finanse statystycznego Kowalskiego?

18 września 2019, dodał: Redakcja

Wielu Polaków narzeka na podwyżki i sporą ilość rachunków i nieprzewidzianych wydatków. Czy jednak w istocie jest aż tak tragicznie? Jak Polacy oceniają swoją kondycję finansową?

Mogłoby się wydawać, że wynagrodzenie w wysokości około 2 500 zł na rękę bez problemu wystarczy na pokrycie podstawowych wydatków przeciętnego Polaka. Niemniej jednak rzeczywistość z reguły jest zgoła odmienna i nie rysuje się w tak kolorowych barwach zwłaszcza, jeżeli na naszym utrzymaniu pozostają dzieci. Na szczęście dzięki rządowym programom socjalnym rodziny mają możliwość  zwiększenia dochodów. W większych miastach można też dorobić na drugim etacie rozwożąc np. jedzenie wieczorami. Czy zatem w Polsce żyje się dobrze, a ludziom starcza na wszystkie potrzeby?

Jak kształtują się wydatki Polaków?

Każdy z nas posiada zobowiązania, które co miesiąc należy regulować. Jakie konkretnie? No cóż, w praktyce wszystko zależy od sytuacji życiowej, niemniej jednak na liście koniecznych wydatków z pewnością znajdują się opłaty związane z wynajmem lub spłatą mieszkania. Dodatkowo należy płacić  czynsz, rachunki za wodę, energię elektryczną, Internet czy telefon. Ponadto ponosimy wydatki związane z zakupem żywności, napojów czy kosmetyków. Na co jeszcze przeznaczamy nasze pieniądze? Dalsza część wydatków uzależniona jest zarówno od wspomnianej wcześniej sytuacji, jak i poziomu życia. Jednak najczęściej w dalszej kolejności Polacy wskazują zobowiązania finansowe. Chodzi tu o raty kredytu/pożyczki, koszt zakupu odzieży oraz obuwia, prowadzenie gospodarstwa domowego, usługi transportowe bądź też utrzymanie własnego auta. Dużo pochłaniają wydatki związane z edukacją dzieci, a także bywanie na wydarzeniach kulturalnych.

Lubimy narzekać, ale nie jest tak źle

Pomimo wielu obciążeń finansowych, większość z nas nie posiada większych zastrzeżeń do własnej kondycji finansowej. Co jakiś czas Biuro Informacji Kredytowej publikuje Indeks Jakości Portfeli Kredytów, który jest coraz lepszy. Według ostatnich danych niemal 80 proc. pozytywnie ocenia swoją sytuację majątkową. Poddane badaniu osoby argumentowały swoją ocenę brakiem większych problemów w regularnej spłacie chwilówek bez BIK czy pożyczek ratalnych.

Jak widać obecna kondycja finansowa Polaków jest zadowalająca, jednak z pewnością wielu z Was z uśmiechem na twarzy przyjęłoby wiadomość o możliwości jej poprawienia. Dlatego zachęcamy do czytania poradników finansowych i kontrolowania swoich wydatków. Wybierając już pożyczkę starajmy się korzystać z tych najtańszych. Aby dobrze wybierać najlepiej korzystać z prównywarek finansowych, które w swojej ofercie mają wiele firm i banków. Jedną z bardziej nowoczesnych jest lisekfinansowy.pl Sprawdzone oferty, wyczerpujące recenzje oraz wiele komentarzy osób, które już skorzystały z produktów finansowych. Doskonałym przykładem są VIVUS opinie, które doskonale odzwierciedlają sposób przedstawiania ofert produktów finansowych.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Katering z Warszawy
Kiedyś korzystałam z gotowych zestawów cateringowych na obiad, ale jak mam więcej czasu...
Kod rabatowy 50zł w Dutch House
Obecnie w dutch house mają wyprzedaż do -70%, ale jak patrzę na...
Choroba lokomocyjna
Okropna przypadłość, ja miałam ją do ok. 25. roku życia...
Zabawa - odgadnij reklamę (produkt …
Każdy jogurt (poza słodzonym) wspiera odporność bo zawiera dobre bakterie:)