Jak wygląda zabieg endermologii?

26 lipca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Technologia bardzo mocno się rozwija i procedury estetyczne nie oznaczają jedynie inwazyjnych zabiegów związanych z wykorzystaniem skalpela. Specjalistyczne Kliniki Urody oferują wiele rozwiązań, które są bezpieczne, nieinwazyjne i przynoszą fantastyczne efekty. Przykładem jest endermologia.

endermologia

Na czym polega zabieg endermologii?

Na endermologię mogą zdecydować się osoby w różnym wieku, które marzą o tym, by wymodelować sylwetkę i poprawić elastyczność skóry. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia, którego głowica przesuwana jest po wybranej partii ciała. Składa się ona z dwóch rolek i komory ssącej. Kiedy skóra dostaje się między rolki, powstaje podciśnienie, a skóra jest z obu stron masowana. Taka technologia pozwala na pobudzenie nawet głębiej umiejscowionych warstw. Urządzenie ma wymienne głowice, w związku z czym zabieg można wykonywać praktycznie na każdym obszarze ciała w tym również twarzy (endermolift).

Najważniejsze zalety endermologii

Jednym z najczęściej występujących u kobiet problemów estetycznych jest cellulit, a właśnie z nim pomaga rozprawić się endermologia. Nie jest to jedyna zaleta. Stymulacja głębszych warstw skóry z jednej strony przyspiesza eliminację cellulitu, ale z drugiej pobudza do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, a sylwetka wymodelowana.

Najczęściej o endermologii myśli się w związku z poprawą kondycji skóry, ale warto wiedzieć, że zabieg ten niesie za sobą również działanie lecznicze. Przyczynia się do zmniejszenia napięcia, bóli stawowych i mięśniowych. Endermologia wspomaga odchudzanie i usprawnia drenaż limfatyczny. Łatwiej o eliminację toksyn i nadmiaru wody z organizmu. Podsumowując, endermologia jest zabiegiem o działaniu wyszczuplającym, odmładzającym, antycellulitowym, oczyszczającym i terapeutycznym jak również relaksującym. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jak często powtarzać zabieg?

Endermologia przynosi znakomite efekty, ale pod warunkiem wykonania pełnej serii zabiegowej. Zależnie od oczekiwanych rezultatów i indywidualnych predyspozycji, zaleca się różną liczbę zabiegów. Najczęściej jest to seria 10-20 wizyt. Zabieg wykonuje się co 2-3 dni i trwa on 40 minut. W celu osiągniecia jak najlepszych efektów zaleca się przyjmowanie min. 2 litrów wody dziennie oraz wprowadzenie codziennej aktywności fizycznej. W celu podtrzymania efektów, po zakończeniu pełnej serii warto raz na kilka tygodni wykonać zabieg przypominający.

Dla kogo zabieg i jakie są przeciwwskazania?

Endermologia jest zabiegiem idealnym dla osób, które marzą o zgrabnej sylwetce, ale przy tym nie mają znacznej nadwagi. Masaż głowicą pobudza metabolizm i pozwala łatwiej wydalić toksyny z organizmu. Jest to też idealna opcja dla osób myślących o wymodelowaniu konturów twarzy i poprawy jędrności – skóra będzie elastyczna i gładka.

Endermologię uważa się za jeden z bezpieczniejszych zabiegów kosmetologii estetycznej. Masaż próżniowy jest bezbolesny. Jednocześnie jest kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Wśród najważniejszych wymienia się: pierwszy trymestr ciąży i okres karmienia piersią, obecność tłuszczaków, infekcje skóry, nowotwory, przepuklinę brzuszną czy zażywanie leków przeciwzakrzepowych. Przeciwwskazaniem są również naczyniaki, żylaki i zapalenie żył.

Niezwykle istotną kwestią jest wybór miejsca, w którym zabieg Endermologii przeprowadzany jest przez przeszkolonych Specjalistów z wykorzystaniem oryginalnej i tym samym bezpiecznej technologii.

Więcej na temat zabiegu endermologii dowiesz się na https://idealbeauty.pl/oferta/zabiegi-kosmetologiczne-warszawa/endermologia-lpg-alliance/

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...