URODA I ZDROWIE

Jak wygląda profesjonalna pielęgnacja włosów w salonie fryzjerskim?

31 marca 2020, dodał: Redakcja

Dla wielu kobiet pielęgnacja włosów ogranicza się do ich regularnego mycia i osuszania, ewentualnie prostowania. Tymczasem okazuje się, że to za mało, aby kosmyki były lśniące i mocne. Poddając się profesjonalnej regeneracji w dobrym salonie fryzjerskim, szybko zobaczysz rezultaty na swojej głowie. Poznaj zabiegi, jakie w swojej ofercie mają styliści i dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać.

llll

W domu czy w salonie?

Domowa pielęgnacja włosów nie zawsze wystarczy – szczególnie gdy kosmyki są osłabione koloryzacją, przesuszone i łamliwe. Źle wykonana, za pomocą mało skutecznych preparatów może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Profesjonalne zabiegi oferowane przez dobre salony, takie jak Mąż Fryzjerki składają się z wielu etapów. Zakładają wykorzystanie zaawansowanych preparatów niedostępnych w sprzedaży drogeryjnej. Ponadto są ukierunkowane na konkretne potrzeby włosów oraz skóry głowy.

Zabiegi pielęgnacyjne w salonach fryzjerskich

Profesjonalne salony fryzjerskie proponują swoim klientkom (i klientom) szereg zabiegów pielęgnacyjnych. Do najpopularniejszych należy botoks, jonoforeza, mezoterapia, peeling, infuzja tlenowa, terapie odżywcze oraz szeroko pojęta rekonstrukcja.

Kiedy zalecane jest skorzystanie z nich? Wtedy gdy:

  • włosy są szorstkie, matowe, zniszczone zabiegami fryzjerskimi oraz domowymi,
  • kosmyki puszą się lub, przeciwnie, są słabe i brakuje im objętości,
  • skóra na głowie jest sucha, swędzi, łuszczy się,
  • włosy są matowe, pozbawione blasku, łamią się, kruszą.

Wiele kobiet ma problemy z włosami i jest to niezależne od tego, w jaki sposób je pielęgnują. Czasem to kwestia genów, czasem wina hormonów czy osłabienia organizmu (np. podczas przesilenia wiosennego, w czasie karmienia piersią, przy chorobie). Innymi powodami, dla których włosy słabną i niszczą się, są:

  • poddawanie ich procesowi koloryzacji silnymi preparatami oraz/lub rozjaśnianiu,
  • długa ekspozycja na słońce, wiatr, słoną wodę,
  • częste korzystanie z suszarki, prostownicy, lokówki,
  • źle dobrane kosmetyki do mycia i układania fryzur.

Wiele zabiegów pielęgnacyjnych łączy się ze strzyżeniem. W ten sposób można pozbyć się zniszczonych końcówek i stworzyć warunki do pojawienia się nowych cebulek.

Dlaczego pielęgnacja włosów jest ważna?

W wyniku koloryzacji, nieprawidłowego mycia i suszenia, a także pod wpływem hormonów czy warunków atmosferycznych włosy niszczą się. Są łamliwe i matowe, a ich osłabiona struktura nie przyjmuje preparatów pielęgnacyjnych. Oznacza to, że nawet najpiękniejszy kolor farby czy najbardziej efektowna fryzura nie będą wyglądały dobrze, jeśli włosy będą w złej kondycji.

Wzmocnione włosy będą wyglądały na zdrowe i silne, a Ty będziesz czuła się pewna siebie i piękna. Zabiegi pielęgnacyjne to coś więcej niż tylko odwiedziny w salonie fryzjerskim. Panująca podczas nich atmosfera, zapach, masaże głowy sprzyjają też relaksowi i łagodzą napięcie oraz stres. One również są odpowiedzialne za osłabianie cebulek i pośrednio wypadanie włosów.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...