Jak wybrać wózek dla dziecka urodzonego latem?

31 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dla wielu rodziców jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla noworodka jest wózek. Jego kupno może być jednak sporym wyzwaniem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że poza estetyką wózka i jego parametrami technicznymi, podczas doboru warto kierować się również datą urodzenia maleństwa. Jak wiadomo, organizm noworodka jest bardzo podatny na działanie zewnętrznych czynników. Dlatego wózek warto dopasować do pory, w jakiej ma urodzić się maleństwo. Jaki model wybrać w przypadku dziecka urodzonego latem? Podpowiadamy.

wózek dla dziecka na lato

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek dla dziecka urodzonego latem?

Ze względu na to, że dziecko urodzone latem podczas spacerów będzie narażone na intensywne promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę, a czasem opady deszczu, wybierając dla niego wózek, warto postawić na model, który ochroni maleństwo przed tymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Wózki dziecięce użytkowane latem powinny być dobrze wentylowane, aby maleństwo się nie przegrzało. Z tego powodu, dobrze jest postawić na większą gondolę wykonaną z oddychających, lekkich, przewiewnych materiałów, najlepiej z filtrem ochronnym.

Istotny jest również kolor wózka. Jak wiadomo, kiedy słońce pada na ciemniejsze materiały, wówczas szybciej się one nagrzewają. Dlatego w przypadku dziecka urodzonego latem, czarny wózek może nie być dobrym pomysłem. Lepiej zainwestować w jaśniejszy model. Warto zastanowić się także, gdzie będziemy użytkować taki wózek. Jeżeli planujemy spacery nie tylko po mieście, ale też po nieutwardzonym gruncie, postawmy na cięższy model wyposażony w duże koła i odpowiednią amortyzację.

Jakie akcesoria powinien mieć wózek dla dziecka urodzonego latem?

Wybierając wózek dla dziecka urodzonego latem, możemy postawić na standardowe gondole lub obecnie bardzo popularne wózki 3W1, które rosną razem z maluchem. Poszczególne modele różnią się nie tylko estetyką czy wagą i sposobem wykonania, ale również dostępnymi akcesoriami. Podczas wyboru wózka, warto zwrócić uwagę na konstrukcję budki. Bardzo istotne jest, by zacieniała ona wnętrze wózka i zapewniała dziecku przyjemny chłód. Dobrze, jeżeli dodatkowo wyposażona jest w panel wentylacyjny, który zapewni prawidłowy przepływ powietrza wewnątrz gondoli.

Ze względu na to, że latem bardzo często występują opady deszczu, wybierając wózek dla dziecka urodzonego w tym okresie, powinniśmy postawić na model, który wyposażony jest dodatkowo w folię przeciwdeszczową. Pomocna może być też osłonka na nóżki. Kolejnym przydatnym akcesorium jest moskitiera, która chroni malucha przed ugryzieniami komarów. Wózki mogą być wyposażone również na przykład w uchwyt na kubek dla rodzica, a także inne akcesoria. Elementy te warto dobrać do własnych potrzeb.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...