Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub?

3 lutego 2011, dodał: Redakcja


Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie dla każdego małżeństwa. Przygotowania do tego dnia trwają długimi miesiącami i staramy się by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Warto wcześniej zatroszczyć się o zatrudnienie profesjonalnego fotografa, który uchwyci najpiękniejsze chwile tego wydarzenia.

O angaż dobrego fachowca trzeba starać się już na kilka miesięcy przed dniem ślubu. Najlepsi fotografowie mają zarezerwowane terminy nawet na rok przed wykonaniem usługi. Poszukiwania odpowiedniego specjalisty, to ścieżka która nie jest usłana różami. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba tej części operacji „wesele” poświęcić sporo czasu.

Pierwsze, poszukiwawcze kroki kierujemy na ogół w przestrzeń internetu. Tam bez liku ofert różnego rodzaju fachowców. Są tani, są drożsi i są tacy którzy  za swoje usługi żądają kosmicznych sum. Warto w tym przypadku pamiętać, że jakość idzie w parze z ceną. Dlatego musimy na początku ustalić, jakim budżetem dysponujemy. Niektórzy narzeczeni, którzy zmuszeni są do oszczędności, proszą o pomoc sąsiada, ciocię, kuzyna czy wujka. Ci mogą zrobić dobre zdjęcia, ale nie muszą. Na ogół skutki ich zabaw obiektywem są opłakane. Fotografie są źle skadrowane, mają dziwne plamy i nie ma na nich obrazów najważniejszych momentów uroczystości. Ponadto, angażując w robienie zdjęć naszych bliskich, odbieramy im dobrą zabawę.

Dlatego warto wyłuskać jakiegoś zaskórniaka i poświęcić go na zatrudnienie fachowca. Gdy pośród ofert internetowych wybierzemy sobie kilku upatrzonych fotografów, to warto nie porywać się na podpisywanie umowy z którymś, bez wcześniejszego spotkania. Osobiste spotkanie z fachowcem rozjaśni nam obraz danego kandydata. Warto na takim spotkaniu poprosić o szerszą pulę fotografii. Zdjęcia ślubne zawarte w elektronicznym port folio, to na ogół najlepsze zdjęcia danego fachowca. Oglądając inne zdjęcia widzimy czy fotograf utrzymuje równy poziom zdjęć, czy też może zdarzają się mu wpadki. Rzeczowa rozmowa będzie charakteryzowała fachowca z najwyższej półki. Nie dajmy się zwieść fotografom, którzy gloryfikują jedynie jakość swoich urządzeń elektronicznych. Sprzęt w tym fachu jest istotny, ale nie najważniejszy. Liczy się zmysł wychwytywania ulotnych chwil. Papierkiem lakmusowym dla oceny technicznych umiejętności fotografa są zdjęcia z kościoła. Ujęcia z często niedoświetlonej przestrzeni są trudne do wykonania, ale dla dobrego fotografa nie są to przeszkody nie do pokonania.

Gdy nasz fotograf na wesele został już wybrany, to nie podejmujmy pochopnych decyzji i nie podpisujmy umowy w ciemno. Ustalmy wcześniej kilka istotnych szczegółów. Zapytajmy, np. do której godziny fotograf będzie wykonywał swoją usługę. Często się zdarza, że robiący zdjęcia opuszcza salę weselną tuż po oczepinach, tracąc tym samym cenne ujęcia. Zapytajmy też, czy specjalista dysponuje rezerwowym aparatem i czy w razie nieszczęśliwego splotu okoliczności zapewni zastępstwo. Mogą pojawić się też ukryte koszty, jak, np. dojazd do miejsca wykonania usługi.

Paweł Hetnał


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub?

  1. avatar kasiunka88 napisał(a):

    Ja też wybierałam na podstawie portfolio. Nie tylko najlepsze ale i najciekawsze miał pan Tomek z http://tomaszsadowski.pl/. I wreszcie zdjęcia kreatywne a nie oklepane do bólu :).

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Koszulka Evora
Melanżowy beż - Sklep-Biustonosze.pl
Cena:
60 zł
Program dietetyczny
Takie 6 dni to kompletnie nic nie da. Tak jak już zostało napisane wyżej, po powrocie jest bardzo prawdopodobne, że się ten czas nadrobi. Jak we wszystkich aspektach bez motywacji nie ma możliwości, by odchudzanie było skuteczne. O metodach na motywację można poczytać na blogu Jacka Wiśniowskiego, który jest ekspertem od tego typu zagadnień. Z pewnością dowiedzie się dzięki niemu , a potem to już pójdzie z górki.
Efekt odmłodzenia
W dużym skrócie - Karboksyterapia jest zabiegiem podczas którego do skóry wstrzykiwany jest dwutlenek węgla. Skutkiem jest powstanie kontrolowanego zapalenia skóry. Stan zapalny sprawia iż skóra włącza "procesy odnowy".Wszystko zależy od człowieka - każdy zabieg może mieć skutki uboczne jeśli nie jest wykonany prawidłowo.Podstawą jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do przebycia zabiegu. Bardzo proszę nie wierzyć nikomu, kto doradza zabieg bez zbadania pacjenta. Konsekwencje mogą być bardzo poważne.
Efekt odmłodzenia
W pierwszej kolejności sugerujemy konsultację z Kosmetologiem, który dobierze rodzaj terapii najbardziej odpowiedni to rodzaju skóry, jej stanu i zdrowia.Skóra to największy organ człowieka i należy traktować ją z ostrożnością, co za tym idzie nie można bezpiecznie i skutecznie dobrać odpowiedniej terapii sugerując się kilkoma słowami z forum :)Zabiegów jest wiele, jednak trzeba je odpowiednio dobrać i stworzyć odpowiedni plan na poprawę.Co do wspomnianej przez podgorskidomurody Karboksyterapii to oczywiście można nią zdziałać bardzo wiele, jednak gdyby była całkiem bezpieczna to nie miałaby przeciwwskazań zdrowotnych do jej stosowania. Jednak je posiada.Dobieranie leczenia bez zbadania pacjenta oraz przeprowadzenia wywiadu nie jest prawidłową praktyką w żadnej dziedzinie :)Gdyby była Pani przejazdem w Katowicach to zapraszamy na bezpłatną konsultację.
Salon Urody Wrocław
Bardzo proszę zainteresować się urządzeniem Hydroimpact, wiemy że jest dostępne we Wrocławiu.Jest to najnowsze odkrycie nowoczesnej Kosmetologii - Głębokie Oczyszczenia Wodorowe. Bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży i bardzo skuteczne.Udowodniono zbawienny wpływ aktywnego wodoru na naszą skórę, między innymi poprzez to że wodór jest wysoce selektywnym antyoksydantem. Potrzebny byłby cały wykład na temat zasady działania.Właśnie jako pierwszy gabinet na Śląsku wprowadziliśmy Hydroimpact do swoich usług i od kuchni możemy powiedzieć że jest to świetna terapia.
facebook