Jak wybrać najlepsze kalosze dla dzieci? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak wybrać najlepsze kalosze dla dzieci?

25 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jednym z niezwykle ważnych oraz całych i kluczowych elementów, które powinny znaleźć się w garderobie każdego dziecka, są odpowiednio dobrane kalosze. Obuwie to możemy śmiało nazywać całorocznym. Kalosze doskonale będą zdawały egzamin latem, kiedy możemy zabierać je w góry, na leśne wędrówki czy spacer wzdłuż strumyka lub jeziora.

kalosze dziecięce

Jednym z niezwykle ważnych oraz całych i kluczowych elementów, które powinny znaleźć się w garderobie każdego dziecka, są odpowiednio dobrane kalosze. Obuwie to możemy śmiało nazywać całorocznym. Kalosze doskonale będą zdawały egzamin latem, kiedy możemy zabierać je w góry, na leśne wędrówki czy spacer wzdłuż strumyka lub jeziora. Dodatkowo stanowią one często uzupełnienie zimowej garderoby, kiedy na zewnątrz mamy dodatnie temperatury i pojawiają się pierwsze roztopy. Oczywiście butów tych nie może zabraknąć także wiosną i jesienią, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a deszczowe dni w towarzyszą nam naprawdę często podczas wielu tygodni. To właśnie kalosze umożliwiają świetną zabawę w kałużach, bieganie po mokrej trawie, zabawy na placu zabaw, gdzie nie brakuje błota i tak dalej. Jednak wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak wybrać najlepsze kalosze dla dzieci, by były one solidne i jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Czym powinna charakteryzować się kalosze dziecięce?

Wielofunkcyjne buty

Wspomnieliśmy już o tym na samym początku, że kalosze dla dziecka to buty w wielofunkcyjne, dlatego też powinny się one znaleźć w garderobie każdego malucha. Będą one przydatne oczywiście do wspomnianej zabawy jesienią, kiedy dzieci mogą swobodnie skakać po kałużach, ale również okażą się przydatne także podczas wakacji, wycieczek, czy weekendowego wypadu za miasto. Jednak mimo tego, że dzieci bardzo chętnie zakładają te buty, musimy pamiętać o tym, by wybrać modele, które będą nie tylko i wyłącznie atrakcyjne wizualnie, ale również całkowicie bezpieczne i wspomagające prawidłowy chód oraz zdrowy rozwój stopy. Wydawać by się mogło, że kalosze do obuwia wysokiej jakości nie mogą być zaliczane, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Na co należy zwrócić uwagę, kiedy kupujemy kalosze dla dzieci?

Kalosze dla dzieci muszą być przede wszystkim ładne i ciekawe. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na takie modele, które po prostu będą podobały się maluchom. Jednak oczywiście nie możemy zapominać o tym, że kalosze dziecięce charakteryzują się bardzo istotną cechą, a mianowicie szczelnością. Z tego powodu należy wybierać buty wykonane z wysokiej jakości materiałów, co powinno być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Wtedy też będziemy mieli pewność, że wybraliśmy buty całkowicie bezpieczne. Istotnym aspektem jest także zwrócenie uwagi na antybakteryjną wkładkę, która będzie zapobiegać nadmiernemu poceniu się stopy dziecka oraz antypoślizgową podeszwę. Odpowiednio wyprofilowana podeszwa wyposażona w wysokiej jakości bieżniki sprawi, że dziecko będzie mogło swobodnie spacerować po kamieniach, świetnie się bawić bez ryzyka upadku. Dodatkowo warto mieć świadomość tego, że niektóre modele kaloszy dziecięcych są wyposażone w odpowiednie wkłady ocieplające. Dzięki temu takiego obuwia będziemy mogli używać nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest naprawdę chłodno. Oczywiście należy mieć na uwadze również odpowiednią wysokość cholewki. Niska cholewka wydaje się być dobrym rozwiązaniem, ale tak naprawdę jest ono zupełnie niepraktyczne. Pamiętajmy, że do takich butów woda będzie mogła bardzo łatwo się przedostać. Z kolei zbyt wysoka cholewka sięgająca do kolana naszego dziecka sprawi, że buty będą niewygodne w użytkowaniu i tym samym przyczynią się do utrudniania chodzenia.

Wspomnieliśmy już o tym, że kalosze dziecięce powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dlatego też nie mogą być one toksyczne i tym samym nie powinny wydzielać nieprzyjemnego zapachu. Rzecz jasna buty te muszą być także lekkie oraz miękkie, co możemy sprawdzić podczas zginania podeszwy. Koniecznie należy zwrócić uwagę również na to, by zainwestować w kaloszach o odpowiednim rozmiarze. Z powodzeniem możemy tutaj wybierać obuwie o rozmiar większe, gdyż często zakładamy dzieciom dodatkowe skarpetki, a takie rozwiązanie sprawia, że takie buty mogą posłużyć dłużej niż jeden sezon.

Oczywiście na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli wyposażonych w dodatkowe udogodnienia takie jak elementy odblaskowe, odpowiednie uchwyty, czy nawet znajdziemy buty świecące. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by inwestować w buty w pełni komfortowe i bezpieczne.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że kalosze dla dzieci to obuwie, które coraz częściej znajduje się także na liście wyprawkowej w przypadku przedszkoli. Coraz świadomiej podchodzimy do tematu budowanie odporności i decydujemy się na spacery bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wyrabianie dobrych nawyków już od pierwszych chwil życia z pewnością zaowocuje w przyszłości. Dlatego też należy pamiętać o tym, że tak naprawdę nie ma złej pogody do tego, by spędzać czas na świeżym powietrzu, a jedynie mogą być nieodpowiednio dobrane ubrania. Z tej przyczyny w garderobie dziecka nie może zabraknąć kaloszy.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...