Jak walczyć z migreną?

1 lutego 2017, dodał: Katarzyna Lewandowska
Artykuł zewnętrzny

Silny ból głowy, wymioty, zawroty głowy i światłowstręt to najbardziej znane objawy migreny. Choroba ta wpływa też na nasze samopoczucie i wygląd. Podkrążone oczy, blada cera i zaczerwienione spojówki, to tylko nieliczne przykłady. Nie powinniśmy pozwalać migrenie zdominować naszego życia. Istnieją sposoby na to, aby skutecznie z nią walczyć.

Tired businesswoman in the office

Przy bólach migrenowych, wielu lekarzy zaleca doraźne stosowanie leków takich, jak Metafen lub Migea. Tabletki z pewnością przyniosą nam ulgę, jednak zanim po nie sięgniemy, warto wypróbować również inne sposoby na ból. Sprawdź, jak skutecznie zapanować nad migreną.

Leki na migrenę                         

Środki przeciwbólowe to rozwiązanie, na które powinniśmy decydować się wtedy, gdy inne metody nie działają. Na wypadek silnego ataku migreny, dobrze jednak mieć pod ręką lek. Liczy się nie tylko jego skuteczność, lecz także szybkość działania. Jeśli zażyjemy Metafen lub lek Migea, tabletki uśmierzą ból już po 30 minutach. Migea bez recepty zawiera substancję czynną w leczeniu migreny – kwas tolfenamowy, który był dotąd wykorzystywany w specjalistycznej terapii.

Obecnie Migea bez recepty dostępna jest w każdej aptece. Z kolei Metafen, również dostępny bez recepty, to połączenie paracetamolu i ibuprofenu, popularnych składników w leczeniu przeciwbólowym.

Domowe sposoby walki z bólem

Tabletki na migrenę Migea lub leki z paracetamolem mogą pomóc nam niwelować ból podczas ataku migreny. Należy jednak korzystać z nich odpowiedzialnie i zażywać je najlepiej wtedy, kiedy jest to konieczne. Może się okazać, że pozbędziemy się bólu głowy bez zażywania środków przeciwbólowych, na przykład dzięki domowym i uniwersalnym sposobom:

  • Pijmy wystarczająco dużo wody – min. 2 l dziennie.
  • Zwróćmy uwagę na naszą dietę. Wykluczmy z niej produkty, które zawierają dużą ilość konserwantów. Jedzmy dużo ryb morskich, owsianki oraz płatki zbożowe.
  • Zawsze otwierajmy okno w biurze i w domu. Kiedy odczuwamy ból, wyjdźmy na krótki spacer, aby dotlenić organizm.
  • Wykonajmy kilka prostych ćwiczeń, aby rozluźnić mięśnie. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić. Zbyt intensywny trening może nam dodatkowo zaszkodzić.
  • Weźmy kąpiel w lekko ciepłej wodzie.
  • Połóżmy na czole zimny kompres.
  • Wypijmy filiżankę melisy.
  • Połóżmy się w cichym miejscu i zgaśmy światło. Sen to zdrowie, więc spróbujmy się zdrzemnąć.

To ważne, aby wyrabiać w sobie dobre nawyki. Zanim sięgniemy po lek Migea, tabletki Etopiryna lub paracetamol, upewnijmy się, że to naprawdę konieczne. Leki przyniosą doraźną ulgę, ale warto również zmienić tryb życia, aby zapobiegać napadom migreny i poczuć się lepiej.

Aromaterapia

Wiele osób wierzy w działanie olejków eterycznych. Pomagają w różnych schorzeniach, także w przypadku bólu głowy. Warto wypróbować olejek bazyliowy, lawendowy lub rozmarynowy. Kilka kropel wystarczy, abyśmy poczuli się odprężeni. Możemy dodać olejek do kąpieli lub podgrzać go w specjalnym świeczniku.

Jeśli dokucza nam przewlekły ból głowy, powinniśmy zwrócić się do lekarza, który pomoże odkryć jego przyczynę i najskuteczniejszy sposób leczenia. Zawsze też miejmy przy sobie lek taki, jak Etopiryna, Metafen lub Migea – bez recepty możemy je kupić w każdej aptece. Pamiętajmy jednak, aby korzystać z nich tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz