URODA I ZDROWIE

Jak utrzymać idealne nawilżenie włosów?

19 września 2019, dodał: Redakcja

Każda komórka skóry składa się w większej proporcji z wody. Właściwe nawilżenie jest ważne nie tylko podczas rutynowej pielęgnacji skóry, ale stanowi mocny fundament w regeneracji włosów. Dobrze dopasowany do rodzaju włosa i jego potrzeb kosmetyk jest w stanie zapewnić optymalną dawkę nawilżenia i zdziałać cuda. Jak wybierać odżywki do włosów? Czym powinien charakteryzować się nawilżający kosmetyk do włosów?

Jak utrzymać idealne nawilżenie włosów?

Każda komórka skóry składa się w większej proporcji z wody. Właściwe nawilżenie jest ważne nie tylko podczas rutynowej pielęgnacji skóry, ale stanowi mocny fundament w regeneracji włosów. Dobrze dopasowany do rodzaju włosa i jego potrzeb kosmetyk jest w stanie zapewnić optymalną dawkę nawilżenia i zdziałać cuda. Jak wybierać odżywki do włosów? Czym powinien charakteryzować się nawilżający kosmetyk do włosów?

Budowa włosa – objawy przesuszenia

Pasma włosów składają się z wewnętrznej kory, która jest wypełniona białkiem oraz pigmentem i jest chroniona zewnętrzną warstwą zwaną osłonką. Osłonka, która leży płasko, zwykle jest oznaką zdrowia włosów. Są one wówczas gładkie, miłe w dotyku i błyszczące. Częsta ekspozycja na wysokie temperatury, słońce i agresywne produkty do stylizacji (lakiery, pianki farby do włosów), zmniejszają ich elastyczność, a to z kolei prowadzi do nadmiernej łamliwości. Rozdwojone końcówki, porowata powierzchnia włosa i matowy wygląd to sygnały tego, że najwyższy czas na intensywnie regenerujący kosmetyk i zmianę rutyny pielęgnacyjnej.

Naturalne odżywki do włosów

Pierwszy kosmetyk, który przychodzi z pomocą zniszczonym włosom to odżywka. Jeśli chodzi o preparaty do pielęgnacji włosów, to szczególną uwagę należy zwracać na ich skład. Lwia część drogeryjnych marek zawiera w składzie bardzo szkodliwe substancje takie jak: silikony, parabeny, SLS itp. Kosmetyk, który ma na etykiecie co najmniej jeden z wymienionych składników może co prawda pomóc, ale jest to rozwiązanie „na chwilę” okupione daleko idącymi konsekwencjami, do których można zaliczyć finalne pogorszenie kondycji włosów. Naturalne i ekologiczne odżywki do włosów mają na celu wygładzenie warstwy  osłonki włosów i są skoncentrowane na intensywne nawilżanie. Wegański, naturalny kosmetyk już po tygodniu stosowania wyraźnie poprawia kondycję włosów, pozostawiając je wyjątkowo miękkimi i zdrowymi. Jeśli włosy są uszkodzone od słońca, olejki eteryczne i roślinne masła znajdujące się w wegańskich odżywkach mogą być idealnym rozwiązaniem.

Od nasady po końce – kosmetyk na końcówki

W szczególności ważne jest, aby zabezpieczać końcówki włosów. To one jako pierwsze zdradzają oznaki zniszczenia. Ta część włosów jest również najbardziej podatna na uszkodzenia, ponieważ jest najstarsza i jest narażona na działanie różnych zewnętrznych czynników od co najmniej kilku lat. Na końce włosów, dobrze jest stosować intensywnie odżywiający kosmetyk – może być w formie naturalnego, wegańskiego olejku. Kosmetyk na końcówki należy nakładać codziennie, zaraz po umyciu i osuszeniu ręcznikiem włosów – niezależnie od pogody.

Naturalne składniki nawilżające

Dobrze jest, jeśli kosmetyk zawiera dodatek organicznego wyciągu z awokado i prawdziwej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Taka odżywka owija się wokół każdego pasma włosów, zamyka w nich wilgoć, regeneruje i wygładza. Włosy są chronione przed uszkodzeniami, naturalnie gładkie i pachnące prawdziwymi olejkami eterycznymi. Nawilżająca włoska oliwa z oliwek, kojący olejek migdałowy i odżywcze wyciągi z awokado to bogate, naturalne składniki, które zatrzymują wilgoć we włosach i skórze głowy. Odrobina oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia wzmacnia  włosy u nasady i ogranicza ich łamanie w przyszłości Olejek miętowy łagodzi i stymuluje mieszki włosowe, poprawiając krążenie krwi. Taki kosmetyk oprócz nawilżenia reguluje prawidłowy wzrost włosów i oczyszcza delikatną skórę głowy. Odżywkę z prawdziwą włoską oliwą z oliwek można kupić wyłącznie w sprawdzonych, wegańskich sklepach specjalizujących się w sprzedaży naturalnych kosmetyków (np. Naturalnie Włoskie).

Dobry kosmetyk do włosów musi mieć lekką formułę o ukierunkowanym działaniu i „czysty”, naturalny skład. Oznaką dobrze dopasowanej odżywki do włosów jest łatwość w rozczesywaniu, odbicie włosów u nasady i naturalny, zdrowy blask. Warto poświęcić dłuższą chwilę na poszukiwanie idealnej odżywki i wybrać TEN kosmetyk, który zagwarantuje niesłychane nawilżenie i cudowny wygląd włosów.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...