Swoją koncepcją podbiły nie tylko kameralne ale również wystawne przyjęcia. Zachwycają nawet najbardziej wybrednych gości. Z całą pewnością są dumą każdego organizatora imprezy. Czym są food bary i finger food?
Serwowanie posiłków w stylu szwedzkiego stołu przestało być czymś zaskakującym na polskich przyjęciach. Gospodarze nie ograniczają swojej roli do uzupełniania talerzy biesiadników i przesiadywania w kuchni, ale biorą czynny udział w wydarzeniu i towarzyszą swoim gościom. Serwują potrawy, które nie wymagają odgrzewania oraz urzekają swym miniaturowym wyglądem. Z myślą o takich osobach powstały finger food, czyli przekąski niewymagające użycia sztućców, takie, które bez poczucia kulturalnej wpadki można kosztować palcami. Wśród najczęściej spotykanych maleńkich dań znajdziemy: koreczki z sosami, sajgonki na dwa kęsy, krabowe kuleczki, babeczki z wędzonym łososiem, paluszki z ciasta francuskiego obsypane mozzarellą, warzywa smażone w tempurze, tosty, tortille mieszczące się w dłoni. Co ciekawe istnieją nawet specjalne naczynia do tego, by ułatwić sobie przenoszenie przekąsek jak na przykład talerze zakładane na palce.
Food bary coraz częściej można spotkać podczas nowoczesnych weselnych przyjęć. Świadczą one o tym, że nowożeńcy nie tylko idą z duchem czasu i podążają za nowinkami, ale również dbają o wygodną i ciekawą konsumpcję, która zaraz po idealnie dobranej oprawie muzycznej stanowi najważniejszą część po ślubnej ceremonii.
Charakterystyczną cechą food baru jest konkretny motyw przewodni. Możemy do nich zaleczyć ciasteczkowy przepych, czyli serwowanie wyłącznie łakoci, serowy stół, który zachwyci zapachem i różnorodnością mini dań, włoskie inspiracje- na czele z makaronami, albo malutkimi pizzami, naleśnikową ucztę, która pokaże wytrawne oraz słodkie oblicza nadziewanych placków. Pomysły zależą od naszej inwencji i umiejętności. Jeśli sami nie chcemy wziąć na siebie odpowiedzialności za przygotowanie tego typu potraw możemy zlecić zadanie firmie cateringowej, która zadba o wszelkie szczegóły.