URODA I ZDROWIE

Jak uporządkować swoją szafę w kilku prostych krokach?

3 listopada 2020, dodał: Redakcja

Nie każdy o tym wie, ale porządek w ubraniach bezpośrednio przekłada się na komfort psychiczny człowieka.

Chaos w garderobie powoduje często stres, a niemożność odnalezienia ulubionego ciucha nierzadko wpędza w bezsilną złość. Oprócz tego chaosu często na światło dzienne wychodzą inne małe, zapomniane grzeszki w postaci zapomnianej odzieży, na którą wydało się sporą ilość pieniędzy. Jak więc uniknąć wyrzutów sumienia i stresu związanego z przeglądaniem swojej szafy? Poznaj sposoby, jak zrobić to niskim kosztem i jak przy okazji uzyskać spokój na długi czas.

Sortowanie ubrań

Na sam początek zajmij się codziennymi ubraniami, które nosisz w miarę regularnie i które chcesz mieć pod ręką. Jeśli znajdują się wśród nich koszule, koniecznie wypierz je dobrze i wyprasuj, przykładowo korzystając z tego poradnika. Następnie posortuj ubrania, z którymi nie żal Ci się rozstać. Rzeczy z tej puli możesz śmiało rozdać znajomym, sprzedać lub w ostateczności wyrzucić.

Składanie ubrań

Zaplanuj, jak będzie wyglądała zawartość Twojej szafy. W taki sposób unikniesz niepotrzebnego zamętu i zawsze szybko znajdziesz interesującą Cię rzecz. Odzież codzienna powinna znajdować się w zasięgu wzroku, najlepiej na wieszakach. Inne rzeczy, sezonowe schowaj głęboko, przykładowo do worków. Swoją odzież podziel na leżącą oraz wiszącą.

Ubrania z pierwszej kategorii poskładaj w równe kostki dopasowując je przy tym do wielkości i szerokości półki. Odzież do zawieszenia podziel pod kątem długości.

Co zrobić z dodatkowym miejscem?

Bardzo często okazuje się,  że po generalnych porządkach, sortowaniu i poskładaniu całej odzieży zrobiło Ci się nagle sporo wolnego miejsca. Co z tym zrobić?

Jeśli w szafie nagle znalazła się wolna przestrzeń, umieść tam odkurzacz, który bardzo często leży sobie luzem i zagraca dom. Pomyśl również przy tej okazji o zamontowaniu specjalnego wewnętrznego uchwytu w szafie, dzięki któremu przechowywanie odkurzacza będzie łatwe i proste.

Worki i pojemniki

Aby utrzymać porządek w swojej szafie, koniecznie zainwestuj w specjalne worki próżniowe, do których schowasz ubrania, które nie leżą w aktualnej sferze twoich zainteresowań, bądź pasują do innej pory roku. Możesz ich użyć również podczas przeprowadzki. Ten sposób pozwala na oszczędność miejsca i ochronę odzieży przed brudem, molami i pleśnią. Worki tego typu posiadają również nakrętkę do odsysania powietrza.

Z kolei w pojemniku zmieścisz bardzo dużo rzeczy, przechowywać w nim bowiem możesz wysuszoną odzież, ale również bieliznę, paski czy też czapki. Pojemnik posiada specjalne klipsy gwarantujące szczelne zamknięcie. Jego wielką zaletą jest to, że jest przezroczysty. Dzięki temu szybko zlokalizujesz zawartość pojemnika i znajdziesz to, na czym w obecnej chwili Ci zależy.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Podobno każdy ma dostać sms o terminie szczepienia, ale mam nadzieję że to...
szampon przeciwłupieżowy
U mnie właśnie tylko on zadziałał, więc widocznie na Twoją przyczynę łupieżu musi...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
To fakt, ludzie nie chcą dię badać, wolą wierzyć że to...
Nadmierne wydzielanie sebum
Czasem to też efekt srtresu lub zbyt ostrych przypraw, zależy od przypadku.