Zalety terapii w komorze hiperbarycznej | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Zalety terapii w komorze hiperbarycznej

2 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Komora hiperbaryczna jest rozwiązaniem posiadającym wiele zalet. To właśnie dlatego chętnie korzystają z niej pacjenci, a lekarze zalecają stosowanie tego rozwiązania.

Warto dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z tlenoterapii i wskazań do leczenia tym sposobem. Może okazać się bowiem, że w przypadku niektórych chorych terapia tlenem będzie lepszym wyjściem niż inne metody leczenia.

Kilka słów o komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia wykonywana jest w komorze hiperbarycznej. Polega ona na umieszczeniu pacjenta w szczelnej komorze, gdzie ciśnienie jest zwiększone, a mieszanka gazów zapewnia dostarczenie do organizmu stuprocentowego tlenu. Taką terapię stosuje się w sytuacjach zagrożenia życia, np. w celu szybszego leczenia ran i regeneracji tkanek. Przykładem mogą być oparzenia termiczne, na które komora hiperbaryczna ma bardzo dobry wpływ. Podobnie jest w przypadku, kiedy pacjent boryka się z niedotlenieniem tkanek. Częstą sytuacją, kiedy używa się komory hiperbarycznej, jest zatrucie tlenkiem węgla.

Brak inwazyjności — największa zaleta komory hiperbarycznej

Za jedną z największych zalet komory hiperbarycznej jest brak ingerencji w organizm pacjenta. Głównym środkami działającymi podczas tlenoterapii są tlen oraz ciśnienie. Dzięki ich korzystnemu działaniu organizm sam się regeneruje i dotlenia. Terapia tlenem nie wymaga podawania żadnych substancji ani leków. Leczenie tą metodą nie wymaga także żadnego zabiegu ani innej ingerencji w organizm. To właśnie dlatego jest bezpieczne dla osób z różnymi schorzeniami i dolegliwościami.

Wszechstronność komory hiperbarycznej

Komora hiperbaryczna jest niezwykle uniwersalnym wynalazkiem. Może być stosowana u pacjentów z poparzeniami, ranami powypadkowymi, ale także w przypadku zatrucia tlenkiem węgla. Stosuje się ją także w przypadku niedotlenienia tkanek z innych powodów niż wyżej wymienione. Bez względu na powód stosowania, tlenoterapia zwykle trwa od 45 do 90 minut. Nie wymaga zatem specjalistycznego przygotowania w zależności od pacjenta. Warto dodać, że komora hiperbaryczna jest bardzo skuteczna i przynosi zadowalające rezultaty u pacjentów z różnymi dolegliwościami.

Jak skorzystać z komory hiperbarycznej?

Skorzystanie z komory hiperbarycznej powinien zalecić lekarz. Czas tlenoterapii również powinien zostać określony przez lekarza. Kiedy już dojdzie do terapii tlenem, powinna być ona prowadzona ściśle według wytycznych lekarza. Z komory hiperbarycznej można skorzystać w wielu miejscach. Jednym z nich jest NZOZ Vitalea w Katowicach.

 

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...