URODA I ZDROWIE

Jak udekorować stół i wnętrza na święta wielkanocne

2 kwietnia 2020, dodał: aleksandraw

Zbliżające się święta Wielkanocne z pewnością są u niektórych z nas dobrą motywacją do generalnych porządków w mieszkaniu. Gdy jednak wszystko już lśni warto zadbać o kwestię dekoracji. O ile w okresie bożonarodzeniowym chętnie ozdabiamy nasze stoły i tradycyjnie przystrajamy drzewka, o tyle duch świąt wielkanocnych zdaje się nie gościć we wszystkich domach. Przyjrzyjmy się temu jak sprawić, aby zapanowała u nas świąteczna, wiosenna atmosfera – ozdóbmy wnętrza naszych mieszkań i zaaranżujmy odpowiednio stół wielkanocny.

Wielkanocny stół

Na stole niech królują wiosenne barwy – pastele i biel połączone z energetyczną zielenią, fioletem, i żółcią czy motywami kwiatowymi. Klasyczne ozdoby wielkanocne, takie jak pisanki, zajączki, baranki czy kurczaczki doskonale podkreślą świąteczną atmosferę. Pamiętaj również o naturalnych akcentach, takich jak kwiaty czy stroiki z gałązek i bazi. Dekorując wnętrza, nie zapomnij o tym, aby zachować swojskość atmosfery – ponieważ celebrujemy ten dzień z najbliższymi, postarajmy się, aby nasz efekt w dekorowaniu i stylizacji pomieszczeń nie stracił na atmosferze prawdziwości. Podstawą wielkanocnego stołu powinna być uroczysta zastawa wraz z eleganckimi sztućcami. Oto kilka inspiracji:

Kwiaty

W kwestii kwiatów, postawmy na żonkile i tulipany, atrybuty wiosny. Tulipany, niezwykle popularne w XVI wieku, stanowiły symbol bogactwa, zaś żonkile w kulturze chrześcijańskiej są symbolem wygranej heroizmu nad egoizmem oraz miłości nad śmiercią. Poza swą bogatą symboliką, z pewnością cechują się niezwykłym urokiem.

Stroiki

Na rynku istnieje mnóstwo stroików, które można kupić i postawić na wielkanocnym stole, jednak warto pokusić się o własnoręczne stworzenie tej dekoracji. Tworzenie stroika zajmuje nieco czasu i wymaga cierpliwości, jednak w zamian otrzymujemy unikalną dekorację. Ozdabianie stroika przyniesie wiele frajdy zwłaszcza dzieciom. Do jego stworzenia można użyć gałązek wierzby z baziami, plastikowych lub naturalnych wydmuszek jajka udekorowanych wcześniej wzorami, kurczaczków i innych ozdób wielkanocnych. W internecie można znaleźć również sporo inspiracji i poradników wyjaśniających krok po kroku proces tworzenia stroika.

Wiszące pisanki

Wazon wypełniony szeroko gałązkami bazi można udekorować wiszącymi wydmuszkami jajka. W tym celu należy przygotować wydmuszki:

  1. Umyj i wytrzyj przygotowane jajka
  2. Przy użyciu igły delikatnie nakłuj szerszy koniec jajka. Wykonuj ruch obrotowy, aż do momentu, w którym pojawi się dziurka.
  3. Obróć jajko i nakłuj jego węższy koniec. Powtórz czynność, aż do momentu pojawienia się dziurki – ta powinna być nieco większa.
  4. Włóż igłę głębiej, aby rozbić strukturę żółtka. Powtórz czynność w drugiej dziurce jajka.
  5. Przytrzymując jajko nad miską, przyłóż usta do szerszego końca jajka i wydmuchaj zawartość ze środka.
  6. Po wydmuchaniu zawartości, umyj wnętrze jajka pod bieżącą wodą i wydmuchaj resztki wody, tak jak wydmuchałaś zawartość jajka.
  7. Wysusz wydmuszki na suszarce.

Wydmuszki następnie można dowolnie udekorować, a do ich węższego końca przykleić ozdobne wstążki lub nitki. Tak przygotowane ozdoby można powiesić na gałązkach.

Przyklejane ozdoby na okno

Uroczym świątecznym akcentem mogą być ozdoby przyklejane na okno – króliczki, pisanki, baranki… Znaleźć je można na stoiskach z dekoracjami w większych supermarketach i sklepach papierniczych.

Źródło: proflowers.com

 

zobacz również:

Oryginalne aranżacje i dekoracje wielkanocnego stołu

Wielkanocne dekoracje stołu i mieszkania

Nietuzinkowy mazurek

Jajka – pomysły i przepisy na przystawki i przekąski

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypadające matowe włosy
Generalnie trzeba zwrócić uwagę na poziom witamin w diecie...
Dieta z niskim IG
Ale masz insulinooporność czy cukrzycę? Na stronach dietetyków pewnie można coś takiego znaleźć......
Jedzenie kompulsywne
Mnie się zdarzało jak oglądałam tv, nie zastanawiałam się wtedy, że zjadłam już sporo...
Leady - jak je pozyskać?
> Cosmix napisał/a: > Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb. Dokładnie,...