URODA I ZDROWIE

Jak szybko zapuścić włosy – skuteczne porady

11 kwietnia 2018, dodał: EKSPERTKA

Jako dziewczynki do komunii, jako dziewczyny do matury, a jako kobiety do ślubu! Zapuszczanie włosów to wcale nie jest taka prosta sprawa. Wymaga ono od nas dużej cierpliwości i pełnego zaangażowania pielęgnacji włosów. Bowiem trzeba będzie poświęcić im o wiele więcej uwagi. Każde ich mycie musi być zakończone gestem, które w pełni nawilży i zabezpieczy nasze włosy przed możliwymi uszkodzeniami.

Jeśli zamierzasz poświęcić swoim włosom więcej uwagi niż zwykle, to pierwszy krok już za Tobą.
W kolejnym etapie bardzo ważna jest świadomość kondycji i odpowiednie dobranie długości do struktury włosa. Włosy cienkie, które będą za długie nie pozwolą uzyskać dużej objętości od nasady głowy. Końcówki zaczną się wykruszać, a wówczas stworzą niechlujny wyraz i sprawią wrażenie zaniedbanych. Niestety co raz więcej polek ma problem z osłabionymi włosami, dlatego tak ciężko uzyskać wymarzony efekt objętości przy włosach długich.

Włosy kręcone z uwagi na ich strukturę, biorąc pod uwagę budowę swojej łodygi są bardziej płaskie od włosów normalnych. Związane jest to z mniejszą powierzchnią włosa, która często traci swoją naturalną wilgoć i są ‘z natury’ suche. Zapuszczanie włosów kręconych to żmudna praca, ponieważ odnosimy wrażenie, że w ogóle nie rosną. Końce są na tyle słabe, że nie są w stanie utrzymać za dużej długości. W tym przypadku najlepiej pozostać przy półdługich włosach, pamiętając o obowiązkowej pielęgnacji nawilżania przy każdym etapie pielęgnacji i ich stylizacji.

Pamiętajmy, że długie włosy, muszą być zdrowe. Wbrew panującym mitom ! Aby rozpocząć ich zapuszczanie należy zacząć od strzyżenia. Odpowiednio dobrana linia cięcia z pewnością ułatwi ciężki proces zapuszczania włosów. Jeśli zapuszczamy włosy z bardzo krótkich, wizyty u fryzjera powinny powtórzyć się co półtora miesiąca. Natomiast jeśli zapuszczamy włosy od średniej długości to spotkania z fryzjerem nie będą wymagały wizyt częściej niż co trzy miesiące. Zapamiętaj, że większość końcówek w ślubnym upięciu włosów jest mocno eksponowana.

 

Fundamentalną kwestią jest odpowiednie odżywianie i styl życia. Na rynku farmaceutycznym jest mnóstwo leków i suplementów diety, które aktywują przyspieszenie wzrostu włosa. Jednak warto udać się do dermatologa, który dobierze lek, po którym będą widoczne efekty. Należy pamiętać, że zdrowe włosy rosną od 1-1,5cm na miesiąc, w związku z tym na rok to maksymalnie 18 cm.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kłujący ból brzucha
Problemy z trawieniem, problemy z wątrobą skutecznie leczy Hepeel (https://www.centrumhomeopatii.pl/product/details/heel-hepeel-n-tabl-podj-50-tabl.html). Lek homeopatyczny, bezpieczny...
Dziecko moczy się w nocy
Dziecko może moczyć się w nocy z różnych powodów, zwykle to jest stres,...
Przeziębienie i grypa-domowe sposob…
Tran do picia, tran w kapsułkach, albo Tranvit z czosnkiem. Wiele jest produktów...
Kosmetyki do stóp
Ja lubię krem wiesiołkowy - polski Gal w apteki. Krem nie jest przeznaczony...