Jak szybko zapuścić włosy – skuteczne porady

11 kwietnia 2018, dodał: EKSPERTKA

Jako dziewczynki do komunii, jako dziewczyny do matury, a jako kobiety do ślubu! Zapuszczanie włosów to wcale nie jest taka prosta sprawa. Wymaga ono od nas dużej cierpliwości i pełnego zaangażowania pielęgnacji włosów. Bowiem trzeba będzie poświęcić im o wiele więcej uwagi. Każde ich mycie musi być zakończone gestem, które w pełni nawilży i zabezpieczy nasze włosy przed możliwymi uszkodzeniami.

Jeśli zamierzasz poświęcić swoim włosom więcej uwagi niż zwykle, to pierwszy krok już za Tobą.
W kolejnym etapie bardzo ważna jest świadomość kondycji i odpowiednie dobranie długości do struktury włosa. Włosy cienkie, które będą za długie nie pozwolą uzyskać dużej objętości od nasady głowy. Końcówki zaczną się wykruszać, a wówczas stworzą niechlujny wyraz i sprawią wrażenie zaniedbanych. Niestety co raz więcej polek ma problem z osłabionymi włosami, dlatego tak ciężko uzyskać wymarzony efekt objętości przy włosach długich.

Włosy kręcone z uwagi na ich strukturę, biorąc pod uwagę budowę swojej łodygi są bardziej płaskie od włosów normalnych. Związane jest to z mniejszą powierzchnią włosa, która często traci swoją naturalną wilgoć i są ‘z natury’ suche. Zapuszczanie włosów kręconych to żmudna praca, ponieważ odnosimy wrażenie, że w ogóle nie rosną. Końce są na tyle słabe, że nie są w stanie utrzymać za dużej długości. W tym przypadku najlepiej pozostać przy półdługich włosach, pamiętając o obowiązkowej pielęgnacji nawilżania przy każdym etapie pielęgnacji i ich stylizacji.

Pamiętajmy, że długie włosy, muszą być zdrowe. Wbrew panującym mitom ! Aby rozpocząć ich zapuszczanie należy zacząć od strzyżenia. Odpowiednio dobrana linia cięcia z pewnością ułatwi ciężki proces zapuszczania włosów. Jeśli zapuszczamy włosy z bardzo krótkich, wizyty u fryzjera powinny powtórzyć się co półtora miesiąca. Natomiast jeśli zapuszczamy włosy od średniej długości to spotkania z fryzjerem nie będą wymagały wizyt częściej niż co trzy miesiące. Zapamiętaj, że większość końcówek w ślubnym upięciu włosów jest mocno eksponowana.

 

Fundamentalną kwestią jest odpowiednie odżywianie i styl życia. Na rynku farmaceutycznym jest mnóstwo leków i suplementów diety, które aktywują przyspieszenie wzrostu włosa. Jednak warto udać się do dermatologa, który dobierze lek, po którym będą widoczne efekty. Należy pamiętać, że zdrowe włosy rosną od 1-1,5cm na miesiąc, w związku z tym na rok to maksymalnie 18 cm.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Przy każdej diecie trzeba unikać cukru oraz przetworzonej żywności
Jaki zabieg na zmarszczki w Krakowi…
Jeśli chodzi o usuwanie/wypełnianie zmarszczek, jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest użycie kwasu hialuronowego,...
Czego nauczyły Was związki?
Moje związki nauczyły mnie aby nie ufać mężczyznom. To smutne...ale to prawda.
Gdzie wyobrażacie sobie idealne zar…
Najlepsze zaręczyny...to plaża i polskie morze.