Jak świadomie wybrać dobre studio tatuażu ?

22 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Tatuaże nie wychodzą z mody. Wiele młodych, ale też dojrzałych osób, decyduje się na właśnie takie przyozdobienie swojego ciała. Dobranie odpowiedniego wzoru to tylko pierwszy krok w drodze do stworzenia efektownej ozdoby. Bardzo ważną kwestią jest też przemyślany wybór studia tatuażu. Miejsce to musi być przede wszystkim doświadczone i profesjonalne. Jakie kwestie wziąć pod uwagę podejmując decyzję?

studio tatuażu

Opinie

Zastanawiając się nad tym, jakie studio tatuażu jest najlepsze w danym mieście, warto poznać się z opiniami o wszystkich miejscach. Każda firma ma swoją własną stronę internetową, profil w mediach społecznościowych czy wizytówkę w Google. Znajdują się tam podstawowe informacje o danym studiu, jak i opinie jego klientów. Mogą być one oczywiście nie tylko pozytywne, ale też negatywne i neutralne. Im więcej tych od zadowolonych z usług klientów tym lepiej. Świadczy to bowiem o tym, że takie miejsce zatrudnia osoby doświadczone i znające się na swoich fachu. Tatuażyści są artystami, którzy mogą mieć różne style tatuowania. Dobrze jest więc też zapoznać się z opiniami o danym pracowniku studia, aby wybrać tego, który najbardziej będzie odpowiadał preferencjom osoby pragnącej się wytatuować.

Portfolio

Przed wyborem studia tatuażu i konkretnego tatuażysty, warto też przyjrzeć się portfolio. Musi ono odpowiadać własnym gustom i wymaganiom. Ważne jest to, aby jego styl odpowiadał danemu klientowi. Nie wszystkie działa muszą się oczywiście podobać każdej osobie, ale liczy się sama estetyka. Niektóre tatuaże wyglądają jak dzieła sztuki, ale nie zawsze chciałoby się je mieć na własnej skórze.

Ekipa

Nie bez znaczenia jest to, kto pracuje w takim studiu. Musi być to osoba, która ma odpowiednią wiedzę i umiejętności. Tatuaż zazwyczaj pozostaje z człowiekiem aż do końca jego życia. Po czym poznać dobrego tatuażystę?

  • musi chętnie udzielać porad i wskazówek dotyczących umiejscowienia i doboru tatuażu, a także rozwiewać wszelkie obawy,
  • powinien umieć zaprojektować wzór indywidualnie  dla swojego klienta,
  • powinien mieć swoje własne portfolio,
  • musi być wyrozumiały, nie może wywierać presji czy krytykować,
  • powinien potrafić opowiedzieć krok po kroku, jak wygląda cały proces robienia tatuażu,
  • powinien udzielić porad dotyczących pielęgnacji tatuażu, po jego wykonaniu.

Higiena studia

Nie bez znaczenia jest także to, jak prezentuje się samo studio tatuażu.Powinno być to miejsce estetyczne i czyste. Przed każdą sesją tatuator musi sterylizować sprzęty do tatuowania, aby cały proces był dla kolejnego klienta w pełni bezpieczny. To właśnie przy kliencie musi on otworzyć nową parę rękawiczek i sterylnie zapakowanie igły. Przestrzeganie zasad higieny jest niezwykle ważne. Jeśli dane miejsce jest brudne, najlepiej od razu zrezygnować ze skorzystania z jego usług.

Cena i termin wykonania

Tatuaż pozostaje z człowiekiem do końca życia, a jego ewentualne usunięcie jest czasochłonne, drogie i bolesne. Nie powinno się więc na nim oszczędzać. Tani tatuaż może okazać się największym błędem życiowym. Niestety często zdarza się, że szukając oszczędności ludzie decydują się na tanie firmy, bez wiedzy i doświadczenia. Oczywiście, łatwo sobie wyobrazić, jaki jest tego efekt. Za wykonanie indywidualnego projektu i precyzyjne naniesienie go na skórę, trzeba trochę zapłacić. Całodzienna sesja może wynieść od 800 do nawet kilku tysięcy złotych. Niższe ceny powinny wzbudzać niepokój. Termin wykonania tatuaży może również wiele mówić o klasie danego studia tatuażu. Na znakomitych artystów czeka się niekiedy przez długi czas.

Przed wyborem konkretnego miejsca, warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe kwestie. Profesjonalny tatuaż można wbrew pozorom zrobić w wielu miejscach, takich jak Jah Love studio tatuażu w Warszawie.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...