Czy materace lateksowe są zdrowe i wygodne? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czy materace lateksowe są zdrowe i wygodne?

22 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wokół materacy lateksowych narosło sporo mitów. Część wynika z braku wiedzy o tym, z czego są zbudowane takie materace, część z kolei to wyrobione złe opinie, na podstawie produktów kiepskiej jakości. Czy ten rodzaj materacy jest dobry dla alergików? Czy materace lateksowe są trwałe? Czy dostępne są w różnych twardościach? A przede wszystkim, czy są zdrowe i wygodne? Sprawdziliśmy to.

Lateks naturalny czy syntetyczna pianka?

Wiele osób myśli, że materac lateksowy to produkt wytwarzany z mleczka kauczukowego. Tymczasem zależy to od jakości materaca. Im materac tańszy tym większy udział syntetycznej pianki poliuretanowej. W materacach słabszych jakościowo tworzywo poliuretanowe stanowi nawet 70% całej pianki. Mała ilość naturalnego lateksu nie zapewni takich korzystnych właściwości jak materac, w którym udział prawdziwego lateksu jest wyższy. Osoby, którym zależy na materacu lateksowym wyróżniającym się sprężystością, elastycznością i wytrzymałością na odkształcenia i wykruszenia, powinny więc postawić na dobry sklep z materacami i modele lateksowe od uznanych marek.

Higieniczne środowisko snu

Materace lateksowe, zbudowane z naturalnego lateksu, są antybakteryjne i antygrzybiczne. Dodatkowe otwory i nacięcia w piance sprawiają, że jest ona bardzo przewiewna. Dzięki temu wilgoć nie gromadzi się w środku wkładu, co zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów i roztoczy wewnątrz materaca. Wszystko to sprawia, że lateksowe materace do spania mogą być dobrym wyborem dla alergików uczulonych na pleśń czy roztocza. Podobnie seniorzy lub np. osoby obłożnie chore, które spędzają dużo czasu w łóżku, docenią czyste środowisko snu wolne od zanieczyszczeń i alergenów. Tak naprawdę takie warunki do odpoczynku są zdrowe dla każdego. Warto jednak zastanowić się nad wyborem materaca lateksowego, jeśli u danej osoby jest stwierdzona alergia na lateks naturalny, a dokładnie na białko, które jest budulcem mleczka kauczukowego.

materac do spania

 

 

Wiele rozwiązań dopasowanych do różnych potrzeb

Wbrew częstej opinii, materace lateksowe są dostępne w bardzo wielu wariantach i twardościach. Są zarówno cienkie materace nawierzchniowe i modele łączące piankę lateksową z systemem sprężyn lub np. pianką wysokoelastyczną. Są też materace dedykowane osobom o wyższej wadze, parom, czy też tym, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa. Wiele sklepów z materacami oferuje bardzo szeroki wybór modeli z pianką lateksową. W zależności od zastosowanych dodatkowych surowców, materac będzie bardziej miękki lub twardy, bardziej otulający lub bardziej sprężysty. W ten sposób bez problemu można dopasować model odpowiadający indywidualnym wymaganiom.

Warto zakup materaca potraktować jako inwestycję na lata. Dobrej jakości pianka lateksowa ma zwartą strukturę, dzięki czemu materac nie będzie się kruszyć i rozwarstwiać. Do tego higieniczne środowisko snu, jakie zapewnia naturalny lateks i szeroki wybór modeli oferujących różny rodzaj podparcia, to zdecydowane zalety materacy z tej kategorii. Nie dziwi zatem, że materace lateksowe cieszą się dużym uznaniem wśród wymagających klientów.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...