Jak stosować kolagen naturalny?

9 listopada 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Widzisz pierwsze kurze łapki, zmarszczki mimiczne się pogłębiają, skóra staje się mniej jędrna i wiotczeje? To sygnały, że czas zacząć działać. Kremy, sera, maski… Nawet jeżeli masz już cały arsenał przeciwstarzeniowej amunicji, być może brakuje Ci jeszcze głównego działa. Większość drogeryjnych kosmetyków nie walczy z przyczynami starzenia się skóry, tylko ze skutkami – zmianami, które widzisz w lustrze. Bądź sprytniejsza, myśl jak strateg – uderz bezpośrednio w najważniejszą przyczynę powstawania zmarszczek. Jest nią deficyt kolagenu w głębokich warstwach skóry. Jak zmusić nasz organizm, żeby produkował więcej tego cennego białka? Pomoże Ci kolagen w żelu. Dzięki kolagenom naturalnym codzienna pielęgnacja stanie się przyjemnym, łatwym i skutecznym domowym rytuałem piękności.

Wybieramy kolagen do twarzy

Wybierz odpowiedni dla siebie kolagen do twarzy na WybieramyKolagen.pl. Producentów jest wielu, a kosmetyki różnią się między sobą dodatkowymi składnikami, czystością, pH, właściwościami i innymi parametrami. Od wyboru odpowiedniego kolagenu do twarzy zależy czy efekty Twojego rytuału piękności zadziwią Ciebie i otoczenie, czy może zyskasz kolejną „ozdobę” na łazienkowej półce.

Zaczynamy!

Masz już swoją pierwszą butelkę kolagenu. Co dalej? Nastawienie jest najważniejsze. Zrelaksuj się! Zaczynasz swój pierwszy rytuał pielęgnacyjny, dzięki któremu Twoja skóra stanie się piękniejsza. Tylko jeżeli nauczysz się czerpać z pielęgnacji przyjemność, będziesz robić to regularnie. Nie spodziewaj się, że po dwóch aplikacjach Twoja skóra będzie wyglądać na młodszą o 5 lat. Systematyczne stosowanie kosmetyku to podstawa. Zrób sobie zdjęcie telefonem – bez makijażu, w dziennym świetle. Wykonaj kolejne po tygodniu, miesiącu i trzech miesiącach kuracji. Pierwsze efekty zmotywują Cię do regularnego stosowania kolagenu naturalnego.

Oczyść twarz

Oczyść skórę twarzy. Rób to zawsze przed nałożeniem kolagenu naturalnego na skórę. Przez cały dzień do makijażu przywiera cała Tablica Mendelejewa zanieczyszczeń. Jeżeli ich nie usuniesz, kolagen nie wniknie do skóry. Najlepiej oczyszczać twarz dwustopniowo. Zastosuj płyn micelarny, żeby pozbyć się makijażu. Następnie użyj ulubionego żelu do twarzy, który usunie resztki brudu. Bardzo dokładnie zmyj go ze skóry, żeby nie pozostały na niej resztki kosmetyku.

Peeling przed aplikacją kolagenu naturalnego

Masz swój ulubiony peeling? Zastosuj go. Podczas kolagenowej kuracji aplikuj peeling ok. 2-3 razy w tygodniu. Usuwając głębokie zanieczyszczenia i martwy naskórek sprawisz, że skóra będzie gotowa i wchłonie więcej peptydów kolagenowych.

Zwilż twarz wodą

Kolagen nakładamy zawsze na wilgotną skórę. Jest wiele metod. Dużo pań stosujących kolageny naturalne poleca do zwilżania twarzy wodę termalną w sprayu. Można prościej – po myciu zbierz jedynie nadmiar wody ręcznikiem.

Wklep w wilgotną skórę żel

W zależności od wieku, potrzeb i kondycji swojej skóry – wyciśnij jedną lub dwie pompki kolagenu na dłoń. W zależności od pory roku, indywidualnych uwarunkowań i innych czynników skóra przyjmuje inne dawki. Jeżeli masz na to czas – wykonaj masaż, który poprawi krążenie. Jeśli zauważysz na skórze niewchłonięty żel, to znaczy, że skóra jest wysycona kolagenem. Następnym razem użyj go mniej.

Nałóż krem

Czujesz, jak twoja skóra się napina i wysycha? To zupełnie normalne. Kolagen jest białkiem, więc po nałożeniu powoduje uczucie ściągnięcia. Poczekaj, aż żel się wchłonie – w zależności od rodzaju skóry, potrwa to ok. minutę aż do 10 minut. Wklep swój ulubiony krem – koniecznie bez kwasów owocowych, cynku i retinolu (utrudniają wchłanianie kolagenu). Bezpiecznie jest stosować krem tego samego producenta, od którego kupujesz kolagen do twarzy. Wtedy będziesz mieć pewność, że kosmetyk wesprze kurację, a nie jej przeszkodzi.

Moja skóra się łuszczy!

Spokojnie, to nie Twój naskórek. To niewchłonięty kolagen. Jeśli kosmetyk roluje się lub łuszczy pod palcami podczas nakładania makijażu lub kremu, to znak, że albo nałożyłaś go zbyt dużo, za szybko użyłaś kremu, albo zastosowałaś zbyt mało wody podczas aplikacji. Próbuj, testuj – po tygodniu obserwacji nauczysz się aplikować kolagen tak, żeby ten proces nie zajmował Ci dużo czasu, a skóra się nie buntowała.

To już wszystko…

Wiesz już, jak prawidłowo nakładać kolagen i gdzie wybrać kolagen do twarzy – sprawdź Wybieramy Kolagen. Możesz teraz cieszyć się domowym rytuałem piękności dwa razy dziennie i obserwować efekty. Twoja skóra szybko odwdzięczy się pięknym wyglądem.