Jak sobie radzić z puszącymi się włosami?

16 czerwca 2016, dodał: Beata Łaskawska
Artykuł zewnętrzny

Puszące się włosy są problemem większości kobiet. Spowodowane jest uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak prostowanie czy suszenie włosów gorącym nawiewem, zabiegami chemicznymi, bądź po prostu taka jest ich natura, zwłaszcza w przypadku tych kręconych. Włosy puszą się ponieważ ich kora ulega odwodnieniu. Szczególnie latem problem ten nasila się. Poniżej możecie przeczytać kilka sposobów jak sobie z tym radzić.

 

 

ppp

Przede wszystkim zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie. Dobierz odpowiednie kosmetyki, które poprawią stan Twoich włosów. Sporo osób ze względu na pośpiech życia codziennego i brak czasu używa jedynie szamponu, rezygnując przy tym z odżywki. To spory błąd. Ponieważ jest to kosmetyk niezbędny, który pomaga zdyscyplinować naszą fryzurę, odżywia, nawilża i pomaga rozczesać włosy. Najlepiej jest postawić na szampony i odżywki, nawilżające, bądź odżywcze, takie, które w swoim składzie zawierają drogocenne olejki, aloes, miód czy glicerynę. Odżywkę możesz po nałożeniu pozostawić jeszcze na kilka minut i dopiero za chwilę spłukać. Jeżeli chcesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty 1 lub 2 razy w tygodniu zafunduj swoim włosom dogłębne nawilżenie przy pomocy specjalnie przeznaczonej do tego maski do włosów. Pozostaw ją na nich na określony przez producenta czas. Dla wzmocnienia efektu możesz nałożyć dodatkowo na nie termocap, czyli czepek foliowy, bądź ręcznik. Zapewni to Twoim włosom ciepło, dzięki czemu ich łuski otworzą się, a składniki odżywcze maski będą miały szansę się w nie lepiej wchłonąć. Tego typu produkty zawsze możesz wzbogacić dodając do nich kilka kropli oliwy z oliwek, bądź innego oleju.

DIY-Hair-Conditioner

Włosy spłukuj zawsze chłodną wodą, ponieważ pozwala to na dokładane zamknięcie się łusek włosów. Dzięki temu zabiegowi, wilgoć z naszych włosów nie będzie tak szybko uciekać. Pozostaną więc one znacznie dłużej wygładzone. Po spłukaniu zamiast w ręcznik zawiń je w bawełnianą koszulkę i trzymaj pod nią jak najkrócej, gdyż może spowodować to, że pod wpływem wysokiej temperatury nasze włosy poczują się jak w saunie, więc ich łuski znowu się otworzą, a włosy po wyschnięciu będą napuszone. Tego przecież nie chcemy.

Hair-Treatmen

Jeżeli tylko możesz to zrezygnuj z suszenia i prostowania włosów. Ponieważ to dodatkowo je wysusza i powoduje ich łamanie się. Pozwól im wyschnąć samym i polub ich naturalny look. Jeżeli jednak nie masz czasu czekać aż same wyschną, susz je jak to tylko możliwe najniższą temperaturą, a najlepiej jeżeli będzie to suszarka z jonizacją. Przed tym zabiegiem, możesz użyć termoochrony, czyli produktu, który ochroni Twoje włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

spa_trends_hair_towel_style_2_web

Na końcówki stosuj specjalnie przeznaczone do tego sera, bądź olejki, które dodatkowo ochronią twoje włosy przed łamaniem się i działaniem czynników zewnętrznych. Włosy warto rozczesywać zamiast szczotką to grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Jednak zbyt częste ich szczotkowanie, może wzmóc ich puszenie się oraz elektryzowanie. Dlatego róbmy to możliwie jak najrzadziej. Dodatkowo niektóre firmy w swojej ofercie posiadają specjalne mgiełki, którymi możemy spryskać nasze włosy w ciągu dnia jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu nasze włosy odzyskają swoją gładkość. Pamiętaj również, że skutecznym sposobem na powstrzymanie się puszenia jest regularne podcinanie włosów, ponieważ pomaga to pozbyć się nam zniszczonych i rozdwojonych końcówek.

 

zobacz również:

 

  1. Sztuczne rzęsy – jakie najlepiej kupić?
  2. Inspiracje warkoczowe – fotki
  3. Co jeść, żeby pozbyć się cellulitu?
  4. Co niszczy włosy?

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...