Jak skutecznie schudnąć? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak skutecznie schudnąć?

6 sierpnia 2012, dodał: ponka
Artykuł zewnętrzny

Odwieczny problem każdej kobiety.Tkanka tłuszczowa przeszkadza nam w różnych czynnościach i próbujemy za wszelką cenę ją ,,zrzucić”. Jest kilkaset różnych diet,jedne dają efekt (ale tylko na krótko), a drugie dają  efekt ,,tylko na kartce”. Najlepszym sposobem jednak może się okazać kilka sprawdzonych składników,które możemy ,,dołączyć” do naszego jadłospisu!


  • KARCZOCHY

Są to gorzkie w smaku warzywa. Zawierają bardzo mało kalorii(100 g dostarcza tylko 10 kalorii).

Bogate w przeróżne witaminy, należą do najefektowniejszych spalaczy tłuszczu! Zawierają cynarynę, która przyśpiesza wydzielanie śliny oraz produkcję soków trawiennych. Substancje dające gorzki smak wspomagają trawienie tłuszczów oraz powodują, że w organizmie odkłada się ich mniejsza ilość.

  • OWOCE CYTRUSOWE

Witaminy C pochodzące z owoców cytrusowych wspomagają produkcję hormonów mobilizujących przetwarzanie tłuszczu.

Owoce cytrusowe dzięki zawartości pektyn, doskonale pobudzają przemianę materii, wspomagają samooczyszczenie organizmu oraz zapewniają dobre trawienie. Są one również niskokaloryczne.

  • JOGURT

Różne badania wykazały, że jogurt może być pomocny w trakcie odchudzania (zmniejszania masy ciała, tłuszczu), zwłaszcza w obszarze brzucha. Jogurt ze względu na dużą zawartość wapnia jest uważany za produkt, który pomaga schudnąć.

  • CHILLI

Ta pikantna przyprawa przyspiesza przemianę materii, hamuje proces odkładania się tłuszczu, a więc działa na organizm odchudzająco.
Jedna papryczka dodana do jedzenia zwiększa spalanie kalorii aż o 25 proc. W ten prosty sposób schudniesz 2–3 kg w ciągu roku.

  • MIĘSO WOŁOWE

Mięso wołowe  zawiera  m.in L-karnitynę, powszechnie znaną jako środek wspomagający spalanie tłuszczu podczas aktywności fizycznej.Okazuje się, że białko z mięsa wołowego pomaga w tworzeniu mięśni w trakcie diety odchudzającej. Jeśli więc chcesz szybciej zamienić tłuszcz w mięśnie jadaj od czasu do czasu mięso wołowe.

Zobacz również:

  1. Diety odchudzające
  2. Najskuteczniejsze diety
  3. Odchudzanie i fitness
  4. Dieta i odchudzanieMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak skutecznie schudnąć?

  1. Już od dłuższego czasu szukam jakiejś skutecznej metody na odchudzanie. Teraz do diety dorzucam jeszcze wysiłek fizyczny + mięso wołowe zobaczymy czy faktycznie pomaga. Pozdrawiam ;)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...