URODA I ZDROWIE

Jak skutecznie rzucić palenie?

21 maja 2018, dodał: Dagmara

Każdy kto kiedyś palił wie, że rzucenie tego nałogu nie jest łatwe. Wiąże się to przede wszystkim z silną wolą, wyrzeczeniami i ogromną pracą. W Polsce z nałogiem zmaga się aż 67% społeczeństwa. Przedstawiamy Wam kilka sposobów mogących pomóc w walce z rzucaniem palenia.

palenie

Opanuj stres

Zazwyczaj kiedy tylko pojawia się stres w Twoim życiu, to jedyne o czym myślisz to papieros? Nie bez powodu istnieje przeświadczenie, że zapalony papieros pomaga się uspokoić i koi nerwy. Co ciekawe sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ nikotyna może jeszcze bardziej wzmagać stres i rozdrażnienie. Podczas rzucania nałogu rozpocznij pracę od radzenia sobie ze stresem.  Pomyśl może o jodze lub pilatesie. Bardzo ważnym elementem jest relaks. Nie zapominaj o nim w codzienności. Chociaż raz w tygodniu zafunduj sobie kąpiel z bąbelkami, aromatycznymi olejkami i masażem od partnera. Chęć palenia zdecydowanie się zmniejszy.

kapiel

Zdrowe odżywianie

Pamiętaj, aby wybierać produkty bogate w wartości odżywcze. Dzięki nim wzmocnisz organizm i rzucenie palenia będzie łatwiejsze.  Wybieraj owoce, warzywa oraz ryby. Ważnym elementem jest nawadnianie organizmu więc nie zapominaj o piciu wody. W ten sposób oczyścisz organizm z toksyn.

zdrowe jedzenie

Unikaj skojarzeń

Jak wiadomo nasz mózg kojarzy różne fakty i przedmioty z danymi wspomnieniami. Podobnie mogą działać na Ciebie zapalniczki, popielniczki, sklepy z papierosami, czy lokale w których do tej pory paliłaś. Unikaj tych miejsc i rzeczy, a walka z nałogiem stanie się łatwiejsza.

popielniczka

Ogranicz alkohol

Naukowcy potwierdzili, że spożywanie alkoholu wzmaga głód nikotynowy.  Zrezygnuj z alkoholu całkowicie lub ogranicz jego spożywanie do minimum.

alkohol i papierosy

Wsparcie bliskich

To bardzo ważna kwestia chyba w każdej sytuacji życiowej. Również przy walce z nałogiem może odegrać kluczową rolę. Powiedz wszystkim otwarcie, że rzucasz palenie oraz, że liczysz na ich wsparcie i zrozumienie.  Z pewnością pozytywna energia dookoła wpłynie na Ciebie pozytywnie i doda sił.

energia

Ćwicz

Dzięki regularnym ćwiczeniom zmniejszysz chęć łaknienia na słodycze, a dodatkowo poprawisz funkcjonowanie organizmu.  Najlepsze efekty osiągniesz ćwicząc 3 razy w tygodniu. Pomyśl o bieganiu, pływaniu czy aerobiku.

jogging

Poszukaj zamiennika

Spróbuj ustalić w jakich momentach nachodzi Cię ochota na papierosa. Wtedy  zacznij robić coś co odwróci Twoją uwagę. Przykładowo zacznij robić zdrowy koktajl, zrób serię brzuszków,poczytaj książkę, czy obejrzyj jakiś film.

ksiazka

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...