URODA I ZDROWIE

Jak skutecznie łagodzić stany niepokoju i pobudzenia?

11 września 2020, dodał: Redakcja

Odczuwasz niepokój? Sprawiasz wrażenie osoby nadmiernie pobudzonej emocjonalnie? Taki stan na pewno nie jest komfortowy, dlatego zależy ci na powrocie do normalnego funkcjonowania. Sprawdź, jak możesz przywrócić wewnętrzny spokój i opanowanie.

Wzmożony stres, otaczająca zewsząd presja bycia „naj”, ciągłe napięcie – to codzienność pracujących osób w średnim wieku. Niestety to wszystko ma swoje konsekwencje, które odbijają się niekorzystnie na funkcjonowaniu układu nerwowego. Dlatego nie możesz ciągle tkwić w takim stanie, w którym zaczynasz odczuwać poważny niepokój wewnętrzny i emocjonalne pobudzenie. Czas wprowadzić pewne zmiany – oto co możesz zrobić.

1. Zrelaksuj się

W łagodzeniu wewnętrznego niepokoju pomocne okazują się techniki relaksacyjne. Do wyboru masz wiele opcji, m.in. prawidłowe oddychanie, spacer, czytanie, kolorowanie i rysowanie, wizualizacja.

Niektórym osobom wiele dobrego przynosi aromatyczna kąpiel w wannie lub masaż.

2. Uprawiaj sport

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna jest skutecznym sposobem na rozładowanie nerwów. Podobnie jest w przypadku stanu niepokoju czy pobudzenia. Jeśli zaczniesz ćwiczyć, wyzwolisz endorfiny poprawiające nastrój i dasz ujście niepożądanym emocjom.

Tylko od ciebie zależy, jaką aktywność wybierzesz. Musi to być jednak coś, co sprawia ci największą przyjemność. Bieganie, spacer, jazda na rowerze, gra w tenisa? Decyzja leży wyłącznie po twojej stronie.

3. Zbadaj poziom magnezu

Czy masz świadomość, że na kondycję układu nerwowego wpływa prawidłowa gospodarka witaminowo-mineralna? W stanach wewnętrznego niepokoju i pobudzenia warto oznaczyć poziom magnezu. To pierwiastek, który nie tylko wspomaga zapobieganie bolesnym skurczom, ale wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Pomaga w łagodzeniu stanów niepokoju i nadpobudliwości, a także wspiera w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom stresu.

Jeśli badanie laboratoryjne wskaże na zmniejszoną ilość magnezu w organizmie, warto zmienić dietę i uzupełnić ją suplementacją. Zamiast jednak sięgać po typowe suplementy, lepiej stosować leki dostępne bez recepty, których skład i jakość są pod stałą kontrolą, jak np. Aspargin zawierający sól asparaginową magnezu – składnik dopuszczony do obrotu wyłącznie w lekach.

4. Skonsultuj się ze specjalistą

Jeżeli wewnętrzny niepokój utrzymuje się dłuższy czas, warto zasięgnąć porady specjalisty. Zgłoś się do psychologa lub psychoterapeuty, którzy pomogą w odnalezieniu przyczyny takiego stanu.

Nie daj sobie wmówić, że niepokój i pobudzenie to skutki współczesnego stylu życia. Taki stan nie wpływa pozytywnie na organizm i może mieć wiele poważnych konsekwencji. Dlatego warto poznać jego przyczynę i jak najszybciej wprowadzić metody przeciwdziałające. Czasem wystarczy tylko odprężenie, odpowiednia dieta i suplementacja magnezu.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nowości kosmetyczne
> voyage napisał/a:> Krem do twarzy pod prysznic Eveline - któraś już ma?Co?...
Podkład - matujący czy kryjący?
A ja chyba nie umiem dobrze nałożyć podkładu, albo moja skóra jest w...
Preparat na zmarszczki
Nadszedł w moim życiu czas, kiedy muszę się rozejrzeć za kremem z prawdziwego zdarzenia....
Paletki ;)
U mnie paletki mają długi żywot, bo często brakuje mi czasu, kiedy w pośpiechu...