Jak skutecznie łagodzić stany niepokoju i pobudzenia? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak skutecznie łagodzić stany niepokoju i pobudzenia?

11 września 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Odczuwasz niepokój? Sprawiasz wrażenie osoby nadmiernie pobudzonej emocjonalnie? Taki stan na pewno nie jest komfortowy, dlatego zależy ci na powrocie do normalnego funkcjonowania. Sprawdź, jak możesz przywrócić wewnętrzny spokój i opanowanie.

Wzmożony stres, otaczająca zewsząd presja bycia „naj”, ciągłe napięcie – to codzienność pracujących osób w średnim wieku. Niestety to wszystko ma swoje konsekwencje, które odbijają się niekorzystnie na funkcjonowaniu układu nerwowego. Dlatego nie możesz ciągle tkwić w takim stanie, w którym zaczynasz odczuwać poważny niepokój wewnętrzny i emocjonalne pobudzenie. Czas wprowadzić pewne zmiany – oto co możesz zrobić.

1. Zrelaksuj się

W łagodzeniu wewnętrznego niepokoju pomocne okazują się techniki relaksacyjne. Do wyboru masz wiele opcji, m.in. prawidłowe oddychanie, spacer, czytanie, kolorowanie i rysowanie, wizualizacja.

Niektórym osobom wiele dobrego przynosi aromatyczna kąpiel w wannie lub masaż.

2. Uprawiaj sport

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna jest skutecznym sposobem na rozładowanie nerwów. Podobnie jest w przypadku stanu niepokoju czy pobudzenia. Jeśli zaczniesz ćwiczyć, wyzwolisz endorfiny poprawiające nastrój i dasz ujście niepożądanym emocjom.

Tylko od ciebie zależy, jaką aktywność wybierzesz. Musi to być jednak coś, co sprawia ci największą przyjemność. Bieganie, spacer, jazda na rowerze, gra w tenisa? Decyzja leży wyłącznie po twojej stronie.

3. Zbadaj poziom magnezu

Czy masz świadomość, że na kondycję układu nerwowego wpływa prawidłowa gospodarka witaminowo-mineralna? W stanach wewnętrznego niepokoju i pobudzenia warto oznaczyć poziom magnezu. To pierwiastek, który nie tylko wspomaga zapobieganie bolesnym skurczom, ale wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Pomaga w łagodzeniu stanów niepokoju i nadpobudliwości, a także wspiera w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom stresu.

Jeśli badanie laboratoryjne wskaże na zmniejszoną ilość magnezu w organizmie, warto zmienić dietę i uzupełnić ją suplementacją. Zamiast jednak sięgać po typowe suplementy, lepiej stosować leki dostępne bez recepty, których skład i jakość są pod stałą kontrolą, jak np. Aspargin zawierający sól asparaginową magnezu – składnik dopuszczony do obrotu wyłącznie w lekach.

4. Skonsultuj się ze specjalistą

Jeżeli wewnętrzny niepokój utrzymuje się dłuższy czas, warto zasięgnąć porady specjalisty. Zgłoś się do psychologa lub psychoterapeuty, którzy pomogą w odnalezieniu przyczyny takiego stanu.

Nie daj sobie wmówić, że niepokój i pobudzenie to skutki współczesnego stylu życia. Taki stan nie wpływa pozytywnie na organizm i może mieć wiele poważnych konsekwencji. Dlatego warto poznać jego przyczynę i jak najszybciej wprowadzić metody przeciwdziałające. Czasem wystarczy tylko odprężenie, odpowiednia dieta i suplementacja magnezu.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak stawiać granice innym ludziom?
Niektórzy obawiają się, że sztywne ustalenie granic pozbawia szansy na bliską relację, ale...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Czego nie mówić będąc w związku? 1. Nie masz nic do gadania. Chodzi o wszystkie zdania ograniczające...
Jedzenie, które zmniejsza ryzyko ch…
Nowe badania opublikowane w czasopiśmie "BMC Medicine" przekonują, że jedząc orzechy zamiast jajek możemy...
Podwyżka renty socjalnej
Sejm zajmuje się projektem podwyżki renty socjalnej. Świadczenie ma wzrosnąć aż trzykrotnie! Dzięki...