Jak się malować rano a jak wieczorem?
Każda z nas o każdej porze dnia pragnie wyglądać pięknie, jednak czasem zapominamy o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować przy makijażu. Bowiem inaczej się umalujemy do pracy czy na uczelnię, inaczej na wieczór. Oto kilka wskazówek.
Przede wszystkim pamiętajmy, że nieodzownym elementem każdego makijażu jest dobrze oczyszczona skóra. W tym celu stosujemy rzecz jasna odpowiednie toniki oczyszczające dobrane do rodzaju skóry. Następnie można nałożyć delikatną warstwę kremu matującego na dzień (choć nie jest to konieczne). Na twarz nakładamy podkład dopasowany odpowiednio do naszej tonacji skóry. Podkład dokładnie rozsmarowujemy tak, żeby nie było żadnych smug. Z podkładów matujących polecam szczególnie te w konsystencji musu – są delikatne, rozprowadzają się równo, są lekkie dla cery. Następnie nakładamy puder na oczy i usta w celu przedłużenia trwałości makijażu. Dalsza jego część zależy od tego, czy malujemy się na dzień czy na wieczór.
Makijaż dzienny
Przede wszystkim pamiętamy, że dominują kolory jasne, ciepłe, pastelowe. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby uwydatnić nasze oczy. Odpowiednie tu będą jasne brązy, jasne róże, beże, jasne szarości, kolory perłowe itp. Oko malujemy nie tylko powiekę, ale również oko do łuku brwiowego. Powiekę można pomalować odrobinę ciemniejszym odcieniem. Ciemniejszy odcień można nałożyć również na kąciki oczu – w ten sposób będą one optycznie wydłużone. Polecamy również stosowanie białej kredki w celu optycznego powiększenia oka. Tuszujemy rzęsy górne i dolne – na górne nakładamy podwójną warstwę. Co do ust, stosujemy kolory cieliste – najlepiej bezbarwne błyszczyki czy jasno brązowe i różowe szminki.
Makijaż wieczorny
Wygląda to oczywiście nieco inaczej wieczorem. Baza jest oczywiście ta sama. Na podkład można jednak użyć bronzera – trzeba uważać, żeby nie przesadzić z jego ilością. Na które miejsca dokładnie go nałożyć? Należy wciągnąć policzki i zaaplikować go na kości policzkowe i delikatnie na brodę. Następnie oko. W makijażu wieczornym oko ma być zniewalające. Tak jak w makijażu dziennym stosujemy białą kredkę, aby optycznie je powiększyć. Następnie podkreślamy je kredką czarną. Kolory cieni do powiek powinny być ciemne, najlepiej metaliczne lub z drobinkami brokatu. Można tu zastosować również kredki do powiek. Ciemny cień możemy rozprowadzić aż do łuku brwiowego lub tylko na powiekę – wtedy całą resztę musimy pomalować trochę jaśniejszym odcieniem. Wzdłuż górnych rzęs malujemy czarną kreskę eyelinerem (jeśli ktoś ma małe oczy, może ominąć ten krok). Wzdłuż dolnych rzęs pod czarną kreską można subtelnie rozkruszyć cień zaaplikowany wcześniej na powiekę lub wybrać odcień nieco jaśniejszy. na koniec tusz do rzęs – podwójna warstwa na górne rzęsy, pojedyncza na dolne. Usta powinny mieć odcień, który „nie gryzie się” z kolorem bronzera. Istnieje zasada – policzki, usta, paznokcie w jednym lub podobnym kolorze.
Wszystko, co przedstawiłam, to najważniejsze szczegóły. Oczywiście wszystko zależy od ubioru. Najważniejsze, żeby umieć podkreślić swoją kobiecość. Pamiętajmy, że wykonać makijaż nie znaczy bezmyślnie pokolorować się. Makijaż ma stać się częścią naszej twarzy. Nie – maską.
Zobacz również:
- Modny kolor włosów na wiosnę 2011
- Jak wyglądać świeżo na wiosnę?
- Najmodniejsze fryzury na wiosnę
- Trendy w urodzie na 2011