Jak sfinansować rehabilitację dzięki fundacji Avalon?

31 marca 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Ustalony przez NFZ wzrost wycen dla świadczeń rehabilitacji, zwłaszcza fizykoterapii, jest wciąż za niski. Dla pacjentów wymagających rehabilitacji oznacza to, że czas oczekiwania na zabiegi oraz ich liczba są niewystarczające. Dotyczy to zwłaszcza osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, dla których ciągła rehabilitacja jest niezbędnym warunkiem w miarę komfortowego funkcjonowania, jeśli nie podtrzymywania elementarnej sprawności bądź nawet funkcji życiowych. Wielu pacjentów, a zwłaszcza ich opiekunów zadaje sobie pytanie, gdzie i w jaki sposób szukać finansowania świadczeń rehabilitacyjnych poza Narodowym Funduszem Zdrowia. Skąd wziąć pieniądze na rehabilitację, jeśli ta oferowana w ranach NFZ jest zbyt odroczona w czasie i/lub niewystarczająca, a budżet rodzinny nie jest w stanie udźwignąć opłat za zabiegi oferowane w prywatnych placówkach?

cwiczenia

Finansowanie rehabilitacji poza NFZ

Finansowane świadczeń rehabilitacyjnych poza NFZ jest prostsze niż się wydaje. Podczas corocznych rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy to my – jeśli tylko znajdziemy się w grupie osób potrzebujących – mogli starać się oto, żeby takie właśnie wpłaty dokonywane były dla nas.

Oczywiście nie możemy starać się o pozyskanie środków jako osoby fizyczne. Dobrym sposobem na pozyskiwanie pieniędzy przekazywanych w ramach wpłat 1% podatku na rzecz osób potrzebujących jest założenie indywidualnego subkonta w fundacji specjalizującej się w opiece nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi.

Zbieranie pieniędzy na rehabilitację poprzez zbiórkę na subkonto

Założenie subkonta dla osób niepełnosprawnych lub przewlekle chorych (dorosłych i dzieci) w Fundacji Avalon jest całkowicie bezpłatne. Późniejsze prowadzenie subkonta do zbierania środków z 1% podatku i darowizn również nic nie kosztuje.

Subkonto możemy rozumieć jako usługę księgową, w której Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) w ramach ogólnego konta bankowego zgodnie z wolą Darczyńcy wyodrębnia środki finansowe na rzecz konkretnego Beneficjenta. Podstawą do prawidłowego zaksięgowania środków jest identyfikator składający się z nazwiska oraz numeru subkonta. Dzięki identyfikatorowi zawartemu w tytule darowizny czy w celu szczegółowym przy wpłacie 1% podatku Darczyńca sam decyduje, do kogo ma trafić jego wpłata. Na indywidualne subkonto wpływać mogą nie tylko pieniądze z 1%, ale także darowizny w postaci przelewów tradycyjnych, szybkich przelewów PayU, a także z aukcji charytatywnych oraz zakupów internetowych.

Subkonto dla niepełnosprawnych dzieci oraz osób dorosłych jest prostą i przejrzystą dla Darczyńców metodą bezpośredniego wsparcia konkretnego Beneficjenta za pomocą 1 % podatku czy darowizny. Darczyńca zawsze ma pewność, że pieniądze trafią we właściwe ręce i zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, a Beneficjent ma do dyspozycji konto, o wpłaty na które może prosić wszystkich zainteresowanych poprawą jego stanu zdrowia. Subkonto w organizacji pożytku publicznego to dla potencjalnych Darczyńców wyraźny sygnał, że fundusze zbierane są zgodnie z prawem i nie zostaną zmarnotrawione.

Osoba, dla której utworzone jest subkonto oraz zbierane są pieniądze, sama decyduje o ich wydatkowaniu.

Dlaczego warto założyć subkonto w Fundacji Avalon?

Fundacja Avalon to prężna organizacja pozarządowa, która od 2006 roku działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych. Wierzymy, że osoba z niepełnosprawnością może być samodzielna i aktywna w każdej sferze swojego życia. Zależy nam na zmianie postrzegania niepełnosprawności przez społeczeństwo i same osoby z niepełnosprawnością. Wspieramy poprzez rehabilitację, umożliwiamy dofinansowanie wydatków związanych z realizacją indywidualnych celów i pasji.

Założenie subkonta w fundacji Avalon to szeroki wachlarz refundowanych wydatków oraz
bardzo szybka ich refundacja – w  2017 roku średni czas realizacji wniosku wyniósł 17 godzin 42 minuty i 55 sekund od momentu wpłynięcia wniosku do biura Fundacji. W ramach współpracy Beneficjenta z Fundacją otrzymamy także m. in.:

 • zaprojektowanie i wydrukowanie ulotek indywidualnych dla każdego beneficjenta z informacją o nim i jego potrzebach
 • pomoc w działaniach marketingowych
 • możliwość założenia zbiórki na portalu Helpuj.pl prowadzonym przez Fundację
 • fachową obsługę subkonta oraz profesjonalny system rozliczeń wpłat
 • logowanie i dostęp do subkonta przez Internet
 • zakładkę o każdym Beneficjencie na stronie https://www.fundacjaavalon.pl wraz z opisem i zdjęciem
 • profesjonalny e-system generowania ulotek z dodatkową wtyczką społecznościową
 • możliwość refundacji za granicę w walutach EUR i USD 
 • możliwość przyjmowania wpłat w walutach EUR i USD
 • możliwość zbierania środków finansowych poprzez serwisy charytatywni.allegro oraz FaniMani
 • indywidualne podejście do każdego Podopiecznego

avalon_zalozsubkonto.jpg

Zgodnie z podpisywanym przez Beneficjentów Porozumieniem Fundacja pobiera wyłącznie opłatę manipulacyjną od wpłat przekazanych na subkonto Podopiecznego. Opłata manipulacyjna wynosi:- 3% od wpłat środków pieniężnych pochodzących z darowizn- 10% od wpłat w ramach 1% podatku

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz