Jak prawidłowo dobrać biustonosz do kształtu biustu?

1 lutego 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dużo uwagi poświęca się temu, jak odpowiednio dobrać rozmiar stanika co jest oczywiście niezmiernie ważne. Rolą biustonosza jest podtrzymywanie biustu, jednak w żadnym wypadku stanik nie powinien go uciskać, ponieważ prowadzi to do dyskomfortu oraz może stać się przyczyną dolegliwości zdrowotnych. Z kolei zbyt luźny stanik wcale nie będzie się wywiązywać ze swojej funkcji.

biustonosze

Dlaczego warto uwzględnić kształt piersi przy dobieraniu stanika?

Czy jednak biustonosze można dobierać również względem kształtu piersi? Jak najbardziej! Podpowiadamy, jak określić kształt biustu, oraz jaki krój stanika będzie w danym przypadku najodpowiedniejszy.

Wielkość biustu, oraz jego kształt to cecha indywidualna. Wpływ na nią ma oczywiście genetyka, jednak kształt piersi może zależeć też od innych czynników takich jak zmiany hormonalne, wahania wagi, ciąża i okres karmienia piersią, rodzaj i intensywność aktywności fizycznej etc. Kupując biustonosze, warto sugerować się nie tylko rozmiarem, ale też zdecydować się na krój idealnie dopasowany do kształtu biustu, co zapewni odpowiednią stabilizację, maksymalny komfort jak również podkreśli wszystkie jego atuty.

Najczęściej spotykane kształty piersi i najlepsze dla nich kroje staników

Piersi w kształcie gruszek są wydłużone, wyraźnie pełniejsze na dole. Idealny stanik do tego typu biustu powinien je nie tylko unosić, ale i zaokrąglać. Znakomicie sprawdzą się tzw. balkonetki, lub biustonosze modelujące z usztywnianymi miseczkami.

Piersi o brodawkach sutkowych skierowanych na zewnątrz określa się często mianem „piersi wschód-zachód”, przez co sprawiają wrażenie oddalonych od siebie. Do takiego rodzaju biustu poleca się staniki z usztywnieniem, które zapobiegają przesuwaniu się piersi na boki oraz takie ze zmniejszoną zabudową pomiędzy miseczkami, przez co przesuwają je do środka, tworząc piękny dekolt. Idealną propozycją będą staniki typu plunge.

O biuście w kształcie dzwonków, mówimy gdy w górnej części biustu tkanki jest stosunkowo niewiele, w porównaniu do dosyć obfitej, lekko opadającej części dolnej. Stanik musi szczególnie dobrze podpierać biust. Znakomicie sprawdzą się staniki z fiszbinami z całkowicie usztywnionymi miseczkami.

Piersi zazwyczaj są lekko asymetryczne, co jest całkowicie naturalną sprawą. Zdarza się jednak, że różnica rozmiarów pomiędzy piersią lewą a prawą jest bardzo widoczna. Aspekt ten wizualnie skorygują staniki w całości usztywniane, lub takie wyposażone w wyjmowane wkładki (dzięki wyjęciu jednej z wkładek, możliwa będzie niwelacja różnic w rozmiarze piersi).

U pań uprawiających dużo sportu, o atletycznej budowie ciała, piersi mogą być szerokie, a niewielkie. W takim wypadku warto zdecydować się na biustonosz, który powiększy biust i wyeksponuje dekolt. Dobrym rozwiązaniem będzie push-up, balkonetka, lub stanik o całkowicie usztywnianych miseczkach, który nada pożądanego kształtu.

czarny stanik koronkowy

Kobiety o biuście okrągłym, czyli takim, który posiada jednakową objętość w górnej, jak i w dolnej części, są w najlepszej sytuacji – każdy typ biustonosza, będzie wyglądał na nich dobrze.

Partnerem materiału jest Kinga – Twoja bielizna damska.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pierwsza podróż samolotem
Obecnie to nawet po Polsce lepiej latać niż jeździć tymi powolnymi pociągami
butik-I LIKE!
Fajne ciuszki młodzieżowe są teraz w promocji
jak wasze zwierzątka do was trafiły…
Niestety ciągle poraża mnie brak wyobraźni ludzi, że mnożą zwierzęta, które potem są niechciane...
Prezent?
Ja zwykle kupuję te kosmetyki, które wiem, że są w guście osoby obdarowanej .