Nadwrażliwość skóry to problem, z którym zmaga się w Polsce wiele osób. Taki stan często prowadzi do powstawania alergii i chorób dermatologicznych. Z badań wynika, że z nadwrażliwością skóry zmaga się każda grupa wiekowa. Czy da się temu zapobiegać? Jak pielęgnować nadwrażliwą skórę?
Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że nawet połowa populacji może cierpieć z powodu nadwrażliwości skóry. Nie jest to problem dotyczący wyłącznie jednej grupy społecznej. Może objawiać się już po urodzeniu i stanowić kwestię genetyczną lub być wynikiem stosowania różnego typu kosmetyków, których składniki mogą być uczulające lub mieć niekorzystny wpływ na naszą skórę.
Jak rozpoznać czy problem dotyczy także nas?
Do najczęstszych objawów nadwrażliwej skóry ciała należą: brak elastyczności, suchość, szorstkość. Pojawiają się zaczerwienienia, rumieńce, niedoskonałości.
Warto wspomnieć, że problem ten dotyczy także skóry głowy. Mogą powstawać tam liczne zaczerwienienia, pojawiać się świąd oraz jedna z najczęstszych chorób – łupież .
Najczęstszą przyczynę nadwrażliwości skóry stanowią:
- Suche powietrze
- Niskie temperatury
- Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków
- Długotrwały stres
- Dym tytoniowy
- Twarda woda
Wbrew pozorom na stan naszej skóry ma wpływ także woda, której używamy w codziennym życiu do czynności związanych z higieną, takich jak: kąpiel, mycie włosów, rąk, czy twarzy.
Im bardziej twarda woda, tym większy problem
Można pytać, dlaczego akurat stopień twardości wody ma tak znaczący wpływ na stan skóry? Odpowiedź jest bardzo prosta. Stopień twardości wody jest uzależniony od ilości jonów wapnia i magnezu w niej zawartej. Twarda woda ma duże napięcie powierzchniowe, a to przekłada się na trudności związane ze spłukiwaniem kosmetyków z ciała: szamponów, mydła, żelu pod prysznic. Z kolei pozostałości produktów pielęgnacyjnych mogą mieć działanie podrażniające dla skóry oraz uczulające ją.
To wszystko powoduje, że osobom z nadwrażliwością skóry zalecane jest korzystanie z wody o bardzo niskim stopniu twardości, czyli wody miękkiej. Niestety, w Polsce istnieje dość duży problem związany z wysokim stopniem twardości wody. Boryka się z nim aż 84% gospodarstw domowych. Nie jest więc łatwo o bezpośredni dostęp do miękkiej wody.
Więcej informacji o twardej wodzie oraz skutkach jej użytkowania znajdziesz na http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/
Jak najlepiej poradzić sobie z problemem twardej wody?
Wybawieniem dla osób z nadwrażliwością skóry może okazać się zmiękczacz wody. Jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest zmiękczanie wody do dowolnie wybranego przez użytkownika poziomu. Można więc zmiękczyć ciecz całkowicie lub jedynie obniżyć poziom twardości.
Zmiękczacz wody z pewnością ochroni skórę przed powstawaniem podrażnień, a w niektórych przypadkach korzystanie z miękkiej wody może praktycznie całkowicie zniwelować problem.
Dodatkową zaleta stosowania miękkiej wody jest mniejsze zużycie kosmetyków stosowanych podczas kąpieli, czy mycia włosów. Produkty będą się lepiej rozprowadzały i spłukiwały.
Zmiękczaczem wody, który bez trudu poradzi sobie nawet z bardzo wysokim stopniem twardości jest Ecoperla Toro. To urządzenie posiada naprawdę wydajne złoże filtracyjne niemieckiej produkcji. Jest ono w stanie filtrować wodę przez długie lata w taki sam, dokładny sposób. Dodatkową zaletą jest Ecoperla Perfect System zapewniający spore oszczędności w procesie eksploatacji, a także bezawaryjną pracę.
Perfekcyjna pielęgnacja skóry nadwrażliwej
Niestety, nie w każdym przypadku stosowanie miękkiej wody jest wystarczające do zwalczenia problemu. Czasem potrzebna jest specjalistyczna pomoc i profesjonalna konsultacja. Woda filtrowana za pomocą zmiękczacza wody z pewnością może pomóc w codziennej pielęgnacji skóry nadwrażliwej.
Artykuł został przygotowany dzięki wsparciu merytorycznemu oraz opisom produktów sklepu internetowego oferującego rozwiązania z zakresu filtracji wody ZeStudni.pl