Jak powinnyśmy przechowywać kosmetyki?

30 maja 2016, dodał: Beata Łaskawska
Artykuł zewnętrzny

Wiedziałaś o tym, że dla większości kosmetyków w łazience panuje zbyt duża wilgoć, a temperatura jest za wysoka? W takich warunkach sporo produktów traci swoje pierwotne właściwości, po czym nie przynoszą już takich rezultatów jak powinny. Poniżej znajduje się krótki poradnik o tym, które miejsca sprawdzą się najlepiej do przechowywania naszych kosmetyków.

slide_216526_804071_free

Temperatura pokojowa

W takich warunkach najlepiej jest przechowywać kosmetyki kolorowe oraz pędzle. Wystarczy, że znajdziemy im odrobinę chłodnego i zacienionego miejsca. Dodatkowo należy starannie zadbać o czystość naszych pędzli oraz o to żeby nie kurzyły się stojąc na wierzchu. Pamiętajmy, że mają one bezpośredni kontakt z naszą cerą, a nie chcemy żeby różnego rodzaju bakterie znalazły się na naszej twarzy. W temperaturze pokojowej najlepiej czują się również kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała takie jak różnego rodzaju sera, kremy czy balsamy. Chłodu nie lubią również oleje i produkty na bazie wosku. W ten sam sposób powinnyśmy przechowywać także nasze perfumy. Należy pamiętać, aby nie wystawiać ich na promienie światła słonecznego, ponieważ ma to znaczący wpływ na trwałość ich zapachu.

Lodówka

Mogłoby się wydawać, że jest to stary sposób naszych babć na przedłużenie ważności kosmetyków. Jednak jak się okazuje jest to dobre rozwiązanie w wielu przypadkach. W ten sposób powinnyśmy przechowywać takie rzeczy jak:

  • produkty przygotowane przez nas w domu – przedłuży to ich świeżość
  • kosmetyki naturalne – te, które nie zawierają konserwantów
  • kremy pod oczy – chociaż przechowywanie ich w temperaturze pokojowej nie ma na nie złego wpływu, to
  • posmarowanie skóry pod oczami zimnym kremem dodatkowo zniweluje cienie i opuchnięcia
  • konturówka do oczu – jeżeli jest zbyt miękka włóż ją kilka minut przed zatemperowaniem do zamrażalnika
  • wodoodporne tusze do rzęs, eyelinery oraz wszelkiego rodzaju inne wodoodporne kosmetyki narażone na wysychanie
  • lakiery do paznokci – lubią zimno, dzięki temu wolniej gęstnieją, należy jednak pamiętać o tym, aby po wyjęciu ich z lodówki ogrzać je w dłoniach i mocno potrząsnąć buteleczką, ponieważ przechowywanie ich w lodówce może powodować rozwarstwianie się, nie wpływa to jednak na jego trwałość
  • kosmetyki sezonowe takie jak samoopalacze, kremy z mocniejszymi filtrami – które planujemy użyć dopiero za jakiś czas

2

Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach producenci podają na opakowaniu jak i w jakiej temperaturze należy dany kosmetyk przechowywać. W takim przypadku powinnyśmy dostosować się do ich zaleceń. Powinnyśmy również dbać o to, żeby zawsze dokładnie i szczelnie zamykać opakowania z kosmetykami. W ten sposób zabezpieczamy je przed zanieczyszczeniem i dostaniem się do produktu drobnoustrojów. Jeżeli została nam resztka np. kremu nie przekładajmy go do mniejszego opakowania, ponieważ wtedy należy przechowywać go krócej.

zobacz również:

 

  1. Jak odczytać numery farb do włosów
  2. Co jeść, żeby pozbyć się cellulitu?
  3. Co niszczy włosy?
  4. Fryzury odejmujące lat