Jak poprawnie stosować żel do mycia twarzy?

14 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żel do mycia twarzy to niezwykle przydatny produkt w naszym kosmetycznym arsenale. Dzięki dokładnemu działaniu oczyszczającemu jest on w stanie dokładnie wyczyścić naszą skórę z różnych zanieczyszczeń i resztek innych kosmetyków, które osiadły na niej w trakcie dnia. Dzisiaj zajmiemy się tematem, w jaki sposób stosować żel do mycia twarzy, by uzyskać z tego maksimum efektów – jak przygotować naszą skórę na aplikację żelu i z jakimi innymi preparatami go łączyć? Dowiesz się z tego artykułu!

żel do mycia twarzy

Żel do mycia twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Żel do mycia twarzy to bardzo przydatny kosmetyk, którego działanie doceniamy szczególnie wieczorem, kiedy możemy zmyć zanieczyszczenia z twarzy po tym, jak osadziły się na niej w trakcie dnia. Pamiętajmy od razu na wstępie, że chodzi tutaj o kurz, toksyny i resztki kosmetyków, nie natomiast o zmywanie pełnego makijażu. Żel do mycia twarzy nie służy procesowi demakijażu, tylko oczyszczeniu twarzy – lepsze efekty osiągniemy wtedy, kiedy do demakijażu i oczyszczenia skóry użyjemy innych kosmetyków.

Wróćmy jeszcze na moment do kwestii pory dnia, w jakiej użyty będzie przez nas żel do mycia twarzy. Oczywiście wcześniej wspomniany wieczór to świetna pora, by go użyć, pamiętajmy jednak o tym, że podczas nocy na naszej twarzy także pojawiają się zanieczyszczenia, takie jak roztocza z pościeli, bakterie, sebum czy pot. Żeby się ich pozbyć, najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie żelu do mycia twarzy dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Dlaczego warto wybrać żel do mycia twarzy?

Jeśli zastanawiasz się, czy żel do mycia twarzy jest Ci potrzebny, skoro używasz toniku, mydła i innych produktów, odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – żel do mycia twarzy zdecydowanie się przyda. Wynika to z jego właściwości i odpowiedniego stopnia pH. Używając do mycia twarzy mydła czy innego produktu, ryzykujemy przerwaniem naszej warstwy hydrolipidowej i w efekcie utratą kondycji przez naszą skórę.

Tonik także nie jest najlepszym wyjściem, jeśli chodzi o mycie twarzy. Posiada on pewne właściwości myjące, jednak jego główne zadanie to tonizowanie. Tym sposobem żel do mycia twarzy i tonik wzajemnie się uzupełniają i warto stosować je obok siebie.

Żel do mycia twarzy – jak poprawnie go używać?

Pierwszym krokiem do dokładnego umycia twarzy jest wspominany wcześniej demakijaż. Używanie żelu do mycia twarzy w sytuacji, kiedy naszą skórę pokrywa warstwa innych kosmetyków, mija się z celem. Zdecydowanie lepsze efekty osiągniemy wtedy, kiedy zmyjemy makijaż wcześniej.

Po tym kroku możemy zastosować żel do mycia twarzy. Dobrze jest delikatnie rozrobić go z wodą, gdyż w ten sposób pozytywnie wpłyniemy na jego wydajność. Żel do mycia twarzy najlepiej jest wmasować w skórę powolnymi, kolistymi ruchami. W ten sposób wyczyśćmy czoło, policzki, okolice oczu, szyję i dekolt. Po kilku chwilach masażu możemy zmyć żel, używając do tego celu letniej wody.

Właśnie w tym momencie dobrze będzie sięgnąć po tonik – pozwoli on odzyskać skórze swoje naturalne pH i tym samym lepiej przygotuje ją na trudy nadchodzącego dnia i na przyjęcie kremów i kosmetyków kolorowych.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...