„Jak ograniczać napady złości u dziecka” – świetny poradnik dla rodziców!

15 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Naucz dziecko samokontroli!

Twój szkrab jest superdzieckiem – zazwyczaj. Wystarczy, że w sklepie wypatrzy nową zabawkę, której nie zechcesz mu kupić, a łzy, krzyki i złość masz gwarantowane. Inni klienci patrzą z niechęcią, pracownicy sklepu przewracają oczami… Jak zapobiegać takim sytuacjom? Z pomocą przyjdzie książka „Jak ograniczać napady złości u dzieci”. W księgarniach jest dostępna od 10 listopada.

Jak ograniczać napady złości u dziecka książka

Znowu to samo – chociaż obiecywałaś sobie, że już nigdy więcej, kolejny raz uległaś zachciance dziecka. Płaczem i wrzaskiem udało mu się zdobyć kolejny samochodzik lub niezdrowy batonik. Sytuacjom, w których dziecko wpada w gigantyczną złość, lepiej zapobiegać, niż radzić sobie z nimi. W końcu rozwiązanie problemów emocjonalnych dziecka oznacza spokój dla całej rodziny. Poza myciem zębów, poznaniem kolorów i nazw dni tygodnia, warto uczyć malucha kontroli i akceptacji własnych emocji oraz wyrażania ich w odpowiedni sposób.

Carla Naumburg to psycholożka kliniczna, autorka bestsellera „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko”, która w swoich publikacjach chce wesprzeć przepracowanych, zestresowanych rodziców. W książce „Jak ograniczać napady złości u dzieci” przedstawia konkretne sposoby na trening emocjonalny dla całej rodziny. Jej metoda to nauka bycia tu i teraz, w zgodzie ze swoimi emocjami, ale bez dawania przyzwolenia na wylewanie ich na innych w agresywny, niekontrolowany sposób.

Książka jest pełna konstruktywnych, praktycznych porad, jak wychowywać dziecko w atmosferze spokoju i akceptacji. Znajdziesz tam pomysły na konkretne gry i zabawy uczące odpowiedzialności i samokontroli, a także odkryjesz odpowiednie narzędzia radzenia sobie z gwałtownymi emocjami. Okazja do nauki nadarza się co chwilę – z książki dowiesz się, jak zorganizować prawdziwe „lekcje opanowania”, ale także jak wykorzystać codzienne sytuacje do dalszej edukacji emocjonalnej.

Na czym polega „najwolniejszy spacer świata”? Dlaczego pokój pełen klocków nie uchroni cię przed kolejną awanturą w sklepie z zabawkami? Gdzie urządzić „kącik spokoju”? Dlaczego dziecko pochłonięte tabletem wcale nie będzie zrelaksowane? Jak nabrać dystansu wyłącznie przy pomocy oddechu? Oraz czemu sama sobie też musisz czasem odpuścić? Dowiedz się już 10 listopada!

Carla Naumburg – doktor psychologii klinicznej, specjalizująca się w psychoterapii rodzin oraz mindfulness. Autorka książki „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” (Muza, 2020). W swojej pracy koncentruje się na problemie, jakim jest przeciążenie współczesnego rodzica, które jako mama dwóch córek zna również z własnego doświadczenia.

Polecamy ten świetny poradnik wraz z Wydawnictwem MUZA!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.