Jak odpowiednio wykonturować twarz?

27 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Celem konturowania twarzy bardzo często jest jej wysmuklenie, uwydatnienie kości policzkowych lub też nadanie trójwymiarowości całemu obliczu. Co ciekawe konturować twarz można nie tylko kosmetykami specjalnie do tego przeznaczonymi, ale również fryzurą bądź biżuterią. Niemniej jednak to właśnie produkty kosmetyczne pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów, dlatego warto zgłębić tajniki konturowania.

 

 

Jakie są główne zasady konturowania twarzy?

Twarz konturuje się zarówno ciemnymi, jak i jasnymi kosmetykami. Produkty w ciemnej barwie nakłada się na wszystkie te miejsca, które chciałoby się wyszczuplić bądź też ukryć. Natomiast te, które potrzebują uwypuklenia oraz podkreślenia, pokrywa się rozświetlaczem, a zatem kosmetykiem o jasnej barwie. Całość jest dość kontrastowa, dlatego później trzeba dokładnie rozetrzeć owe odcienie na twarzy, by nie tworzyły dwóch osobnych przestrzeni, a prezentowały się jednolicie i naturalnie. Jednolite i naturalne tajniki make-up’u skrywane są pod hasłem panującego trendu jakim jest Strobing. Te główne zasady wydają się dość proste i mało skomplikowane. Jednak w praktyce wiele kobiet nie stosuje na co dzień konturowania ponieważ wychodzą one z założenia, że jest ono dla nich zbyt trudne.

By zacząć od podstaw, konturowanie twarzy wymaga odpowiednich kosmetyków. Najlepiej jest wybierać te mające postać pudru, ponieważ łatwiej się je nakłada i później nimi operuje. Na rynku dostępne są także kosmetyki w kremie lub sztyfcie, jednak one lepiej sprawdzają się wtedy, gdy posiada się już jakieś doświadczenie w tym temacie.

Na samym początku warto wybierać gotowe palety do konturowania twarzy, które często posiadają instrukcję dotyczącą tego, jak aplikować kosmetyk. Do jasnej cery pasują palety w odcieniach brązu z nutą koloru szarego. Natomiast osoby z ciemniejszą karnacją, mogą zainwestować w palety brązowe, z lekkim czerwonym pigmentem. Aby konturowanie twarzy było skuteczne, nie trzeba wybierać odcieni bardzo ciemnych, a jedynie ton lub dwa ciemniejsze od naszej własnej cery.

Czym aplikować kosmetyki do konturowania twarzy?

Jeśli kosmetyk ma formę kremową lub też płynną, wówczas najlepiej skorzystać z wygodnej gąbeczki do makijażu. Pomaga ona bowiem w dokładnym roztarciu produktu. Natomiast najpopularniejsze kosmetyki w pudrze, dobrze aplikuje się przy pomocy pędzla, najlepiej posiadającego naturalne włosie. Specjalne pędzle służące do konturowania posiadają końcówkę ściętą pod kątem i lekko falistą główkę, ułatwiającą operowanie kosmetykiem.

Do konturowania wykorzystuje się bronzer lub ciemniejszy korektor. Zazwyczaj nakłada się je na linię żuchwy, boki nosa, linię włosów czy też obszar znajdujący się poniżej kości policzkowych.

W przypadku rozświetlacza także służącego konturowaniu, warto nałożyć go na łuki brwiowe, wzdłuż linii nosa, kości policzkowe i nad nimi oraz wewnętrzne kąciki oczu.

Jak poznać tajniki konturowania twarzy?

Zebrane w artykule informacje, pomagają rozpocząć swoją przygodę z konturowaniem. By jednak dowiedzieć się nieco więcej na jego temat, warto zajrzeć na stronę https://kraina-stylu.pl/. Tam można znaleźć jeszcze więcej wiadomości w tej tematyce, pozwalających na zajęcie się konturowaniem nie tylko od święta.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...
zabawa - pomagamy spełnić pragnieni…
Pomyśl, jaką nagrodę sobie dasz, jak to zrobisz... Chciałabym mieć dłuższe włosy...
Firmowa impreza
Wg mnie też najlepsza jest grypa żołądkowa, można jej dostać w ostatniej chwili...
Manicure polimerowy
Ciekawa opcja, muszę wypróbować bo niedługo idę na wesele.