Jak odczarować bigos? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak odczarować bigos?

21 sierpnia 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ma wiernych fanów i zdecydowanych przeciwników. Bigos. Podobno albo się go kocha, albo nienawidzi. Ale czy naprawdę jedno ma imię? A gdyby tak przygotować bigos w wersji wegetariańskiej? A może skusisz się na kolorowy z ogórkami kwaszonymi? Sprawdza się w różnych sytuacjach, choć kojarzymy go głównie ze świątecznymi posiłkami. Tymczasem przygotowanie go w różnych wariantach odczaruje trochę ten posiłek i sprawi, że chętnie przyrządzisz jego różne wersje także dla najbliższych domowników zupełnie bez okazji.

Klasycznie czy nowocześnie?

Klasyczny bigos z kwaszonej kapusty gości na polskich stołach w czasie świąt. Nieustanne podgrzewanie nie szkodzi mu, podobno nawet poprawia smak. Tak wpływają częste zmiany temperatury na to danie. Żeby był doskonały, musi się jednak długo gotować z odpowiednimi przyprawami. W wersji świątecznej nie może zabraknąć w nim grzybów. Ale czy to jedyny sposób na bigos? W jego nowoczesnej odsłonie postaw na eksperyment – co powiesz na bigos z cukinii? Z dodatkiem kiełbasy i boczku pokaże zupełnie nowe oblicze klasycznego dania. W zależności od tego, jakie dodasz przyprawy, bigos zmieni swój smak – odrobina tymianku lekko go odświeży i nada niecodziennego charakteru.

Lokalne wariacje

To jednak nie wszystkie możliwości. Bigos doczekał się różnych modyfikacji – gotowany w  Wielkopolsce zaskoczy Cię lekko słodką nutą, którą wyczujesz za sprawą suszonych śliwek. Natomiast wiosenny bigos z młodej kapusty, nieco lżejszy niż klasyczna potrawa, okaże się doskonałym pomysłem na codzienny obiad.

O czym warto pamiętać?

Bigos nie jest potrawą zarezerwowaną na święta i wielkie wydarzenia. Dzięki rozmaitym zmianom, jakie możesz wprowadzić do przepisu, stanie się doskonałym daniem odpowiednim na codzienny, ale ciekawy obiad. Jeśli jednak przygotowujesz klasyczny bigos pamiętaj o liściu laurowym, zielu angielskim i kiszonej kapuście. Te składniki to jego podstawa! Klasyczna wersja bigosu świetnie się przechowuje. Bez problemu zniesie czas w lodówce. Możesz ją też zawekować. Najlepiej smakuje z pieczywem, domowymi kopytkami i ziemniakami.

Jeśli zaś zechcesz skorzystać z nowoczesnych inspiracji sprawdź, jak smakuje bigos z ogórkami kiszonymi. Z dodatkiem pieczarek i pomidorami na pewno przypadnie Ci do gustu! Inspiracje znajdziesz tutaj: https://www.przepisy.pl/przepisy/dania-i-przekaski/jednogarnkowe/bigos

Skąd czerpać inspirację?

Jeśli zastanawiasz się nad nowoczesną wersją bigosu sprawdź koniecznie, jak proponujemy go przyrządzić. Niespotykane przyprawy i niecodzienny pomysł na bigos urozmaicą domowe menu. Jeśli zaś jesteś zwolennikiem tradycyjnego bigosu – znajdziesz tutaj również porady, jak go ugotować, by miał klasyczny, bogaty aromat. Warto korzystać ze sprawdzonych koncepcji i wypróbowanych przepisów. Gdy przyrządzisz wybraną przez siebie wersję bigosu, napisz koniecznie, co sądzisz o naszych inspiracjach.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...