Jak nazwać salon fryzjerski? Praktyczne porady

11 sierpnia 2020, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Nazwa marki to coś, z czym ją utożsamiamy, dlatego też wybór odpowiedniej jest tak istotny. Jak nazwać salon fryzjerski w sposób oryginalny, ale i jasno informujący o rodzaju działalności? O czym warto pamiętać, tworząc nazwę dla nowej firmy? 

 

Jednym z najtrudniejszych zadań, jakie czekają nas przy otwarciu salonu fryzjerskiego, jest stworzenie dla niego odpowiedniej nazwy. Obecnie z usług stylisty fryzur korzysta mnóstwo osób. Tym samym też w branży tej konkurencja jest po prostu ogromna. W każdym mieście znajdziemy dziesiątki salonów. My jednak nie chcemy być jednym z wielu. Jak jednak wyróżnić się na samym początku swej działalności? Jakość usług, umiejętności i prezencja całego salonu to podstawa, jednak równie ważne zadanie pełni tu nazwa. Wprowadzenie zupełnie nowej na tak zatłoczony rynek nie jest wcale prostym zadaniem. Nie chcemy być jednak kolejnym salonem ”Anna”, ”Maria”, ”Studio fryzur”, czy ”Lok i kok”. Naszym zadaniem jest stworzenie nazwy, która będzie utożsamiana jedynie z naszym salonem. To tak, jakby nadawać biznesowi imię, które będzie zawsze go reprezentować. Co więcej, jest to też marketing dla fryzjera. Jak więc wymyślić nazwę dla studia fryzjerskiego?

Dobra nazwa dla salonu fryzjerskiego — czyli jaka?

Idealna nazwa dla fryzjera to połączenie kilku niezbędnych czynników w całość. Zaliczyć do nich możemy działanie marketingowe, psychologię biznesu i zasady językowe. Dobra nazwa powinna bowiem doskonale brzmieć, dobrze się kojarzyć, ciekawić i dosłownie przyciągać klientów. Receptę na nazwę mamy więc już gotową. To oczywiście jednak w bardzo dużym skrócie. Łatwo jest bowiem powiedzieć, gorzej z wprowadzeniem tego w życie.

Warto naprawdę bardzo rzetelnie zastanowić się, jak nazwać salon fryzjerski. Każdy z własnego doświadczenia z pewnością może przyznać bowiem, że nazwa dla fryzjera może wzbudzać w konsumentach różne odczucia. Często sprawia też, że z góry oceniamy jakość i typ usług. Przestarzale brzmiąca na przykład sprawi, że raczej niechętnie wejdziemy do studia fryzur. Nowoczesna nazwa działa natomiast jak reklama salonu fryzjerskiego. Im krótsza nazwa, tym lepiej. Dzięki temu znacznie szybciej zostanie zapamiętana.

Jak stworzyć nazwę dla salonu fryzjerskiego?

Stworzenie najważniejszej wizytówki, jaką jest nazwa dla salonu fryzjerskiego, to naprawdę trudne zadanie. Często zdajemy sobie z tego sprawę, dopiero kiedy przychodzi nam się z nim zmierzyć. Na co dzień nieustannie mamy styczność z setkami marek i zwykle ich nazwy są dla nas tak oczywiste, że nawet nie zastanawiamy się nad ich sensem. Na dobrą sprawę, gdybyśmy zaczęli to robić, okazałoby się, że większość z nich właściwie brzmi dość dziwnie. Kto by pomyślał, że nazwy owadów i zwierząt mogą stanowić idealne ”imiona” dla popularnych sklepów? A jednak!

Czy jest jakiś gotowy przepis na nazwę, który pomoże nam uniknąć błędów? Aż tak łatwo być nie może. Jednak jest kilka wskazówek, które nam w tym pomogą. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, jaki charakter ma mieć nasza nazwa. Coś zabawnego, a może kojarzącego się z elegancją? Wiele osób decyduje się na użycie w tym celu własnego imienia lub nazwiska, co jest dość ryzykowne. Kreując nazwę, warto polegać też na pewnych emocjach i pierwszym wrażeniu.

Jeśli mimo usilnych prób, wciąż nie przychodzą nam do głowy godne uwagi pomysły, możemy zdać się na pomoc specjalistów. Korzystając z usług nazwijfirme.pl, możemy bez trudu wybrać nazwę dla salonu fryzjerskiego spośród wielu propozycji. Znajdziemy tam bardzo oryginalne i przemyślne pod względem marketingowym opcje.

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

zabawa - odpowiedz tytułem piosenki…
"Wszystko czego dziś chcę" Kiedy masz gorszy dzień...
Outlet - Promocje
Jak byłam tam na zakupach to sporo rzeczy było marnej jakości, w końcu wybrałam...
Jaki odkurzacz
Ja sprzątam tylko mopem, nie mam już dywanów więc odkurzacz stał się zbędny...
Sprawdzone sposoby na dziecięce dol…
Dokładnie. Nie zabierać dzieci do sklepów, przychodni jak nie potrzeba. Nieraz widzę...