Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

19 października 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Szczoteczka soniczna, spośród wszystkich rodzajów szczoteczek do zębów uznawana jest za najbardziej nowoczesną i skuteczną. Szczoteczka soniczna to urządzenie, które istnieje już od początku lat dziewięćdziesiątych. Szczoteczki soniczne dzięki wykorzystaniu technologii fal dźwiękowych zapewniają skuteczne i dogłębne usuwanie płytki nazębnej z zębów. A także z powierzchni międzyzębowej, kieszeni dziąsłowej oraz szczeliny przydziąsłowej. Ta szczoteczka jest również idealna w usuwaniu przebarwień i uporczywych osadów zgromadzonych na powierzchni szkliwa.

 

Wraz z upływem lat pojawiają się coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wielu producentów produkuje szczoteczki soniczne, które mają więcej wbudowanych funkcji. Przez co na pewno lepiej dbają o stan uzębienia.

Szczoteczka sonicza to nic innego jak najszybszy rodzaj szczoteczki elektrycznej. Szczoteczka zapewnia optymalne czyszczenie powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych niedostępnych dla tradycyjnych szczoteczek. Włosie szczoteczki porusza się z prędkością 31000-48000 wibracji sonicznych na minutę. Takie szczotkowanie zębów zapewnia dokładniejsze czyszczenie jamy ustnej. A wygodny i ergonomiczny kształt szczoteczki doskonale dostosowuje się do dłoni. Dzięki czemu zmniejsza uczucie zmęczenia podczas używania.

Najnowsze modele szczoteczek wyposażone zostały w dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest aplikacja mobilna, która dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Ma możliwość bezprzewodowego łączenia się między szczoteczką a smartfonem. W aplikacji wyświetlają się wskazówki, które ułatwią skuteczne czyszczenie zębów.

Dzięki aplikacji możemy zobaczyć, w jaki sposób prawidłowo myć zęby. Oraz ile czasu potrzeba na dokładnie umycie zębów. Dlatego w wielu szczoteczkach nowej generacji jest wbudowany timer, który pomaga kontrolować czas mycia zębów. Timer zazwyczaj sygnalizuje, kiedy należy zmienić obszar szczotkowania. Wielu dentystów zaleca szczotkowanie zębów przez 2 minuty.

Wiele modeli jest również wyposażona w czujnik siły nacisku. Taki czujnik dba o nasze zęby. Chodzi o to, że gdy przyłożysz końcówkę za mocno to urządzenie spowolni swoje ruchy albo je zatrzyma. Więcej informacji o szczoteczkach sonicznych możemy uzyskać od ekspertów dziedzinie higieny jamy ustnej, czyli https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne.

Wiele szczoteczek posiada kilka trybów działania, dostosowanych do indywidualnych preferencji:

  • Program delikatny jest odpowiedni przy wrażliwych zębach;
  • Wybielający przyda się do szybkiej poprawy wyglądu uśmiechu;
  • Masujący ukoi wrażliwe dziąsła.

Każda szczoteczka się zużywa, dlatego przy tych szczoteczkach zalecana jest regularna wymiana główek. Końcówkę od szczoteczki należy wymieniać, co 3 miesiące. Niektóre modele wyposażone są w ikonkę przypominającą o wymianie końcówki na nową.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Codzienne używanie dobrej szczoteczki sonicznej do zębów pozwala cieszyć zdrowym i pięknym uśmiechem. Głównym atutem szczoteczki sonicznej jest technologia mikrobąbelków. Po zwilżeniu włosia i umieszczeniu na nim pasty wkładamy szczoteczkę do ust. Przykładając ją delikatnie do linii dziąseł, po czym wciskamy przycisk startu. Szczoteczka zaczyna wibrować, dzięki czemu mycie zębów jest dokładniejsze.

Pasta zaczyna następnie przeistaczać się w gaz, który wchodzi w reakcję ze śliną oraz wodą, którą zwilżyliśmy włosie. Wynikiem tego jest płyn z dobrymi składnikami pasty, które pomagają czyścić zęby. Ma on zasięg do 4 mm od końcówek włosia. Powolne przesuwanie szczoteczki po zębach spowoduje dokładne czyszczenie. A także przestrzenie między nimi. Szczoteczka soniczna, jako jedyna jest w stanie uwolnić nas od konieczności nitkowania zębów. Szczoteczka czyści dokładnie zęby, nawet w krótkim czasie. W ten sposób  możemy wyczyścić trudno dostępne miejsca w jamie ustnej.

Osoby przyzwyczajone do używania zwykłych szczoteczek będą zapewne zdziwione instrukcją obsługi szczoteczki sonicznej. Technika mycia polega w tym przypadku na umieszczaniu i chwilowym przytrzymywaniu głowicy nad powierzchnią zęba oraz przy jego powierzchniach bocznych. Trzeba to robić systematycznie, przesuwając głowicę do kolejnego zęba w stałych odstępach czasu. 

Pamiętajmy, że nie ma konieczności wykonywania ruchów okrężnych i szczotkowania zębów. Po przyłożeniu głowicy do zęba jest on wystarczająco skutecznie polerowany przez drgającą głowicę i jej włókna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wysoka wrażliwość u dzieci.
To zwykle jest mylone z autyzmem, pewnie część dzieci ma tylko wysoką wrażliwość,...
Algorytm- długości życia.
Ja nie chciałabym wiedzieć, ile będę żyła...
Sanatorium-nowe przepisy.
Część seniorów nie jest obeznana z nowymi technologiami, ale miejmy nadzieję, że nie...
Sanatorium-nowe przepisy.
Najważniejsza zmiana w przepisach w 2024 roku dotyczy sposobu wystawienia skierowania przez lekarza....