Jak leczyć przeziębienie?

30 stycznia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zapalenie górnych dróg oddechowych, określane mianem przeziębienia, jest w Polsce bardzo często bagatelizowane i większość osób decyduje się na jego „przechodzenie”. Okazuje się jednak, że tym samym naraża się inne osoby na zachorowanie i osłabia własne zdrowie. Jak w takim razie leczyć przeziębienie, by móc jak najszybciej wrócić do formy i codziennych zajęć?

Jednym z najważniejszych i najbardziej uciążliwych objawów choroby jest oczywiście katar. Chory może się zdecydować na domowe sposoby leczenia, jednak nie zawsze są one wystarczające. Wówczas trzeba sięgnąć po lekarstwa. Przykładem może być chociażby preparat na przeziębienie, którego zadaniem jest likwidacja nieżytu nosa. Na rynku dostępne są również środki ziołowe, w bezpieczny sposób walczące z wirusami, jakie zaatakowały ludzki organizm. Lekarze zalecają również picie herbaty z miodem, która nie tylko przyjemnie rozgrzewa i doskonale smakuje. Miód ma działanie antyseptyczne, dlatego doskonale wspomaga reakcje obronne organizmu. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być poza tym spożywanie dużej ilości czosnku, który pełni rolę naturalnego antybiotyku. Naturalnie, najlepiej jeśli czosnek jest świeży. Można go jeść na kanapkach, czy stosować jako dodatek do potraw.

xylorin-informacja-o-produkcie

 

Spożywanie cebuli oraz domowego bulionu mięsnego, czyli popularnego rosołu, również zagwarantuje lepsze samopoczucie. Bardzo często przeziębienie jest związane z wysoką gorączką. Jeśli chłodne okłady na głowę nie przynoszą ulgi, wówczas najlepsza będzie kąpiel. Woda powinna mieć temperaturę ludzkiego ciała, czyli 36,6 stopni Celsjusza. Przydadzą się również leki zbijające gorączkę. Rynek oferuje szeroki wybór farmaceutyków dostępnych bez recepty. Mają one formę tabletek lub saszetek do rozpuszczenia w wodzie. Mogą być bardzo pomocne, jednak trzeba uważać, by ich nie nadużywać.

 

Jeśli objawy przeziębienia się nasilają, wówczas chory nie powinien dalej się posiłkować domowymi sposobami leczenia lub powszechnie dostępnymi środkami, ale natychmiast udać się do lekarza. Może się bowiem okazać, że względnie niegroźne przeziębienie przeistoczyło się w poważniejszą chorobę. Absolutnie nie można tego bagatelizować.