URODA I ZDROWIE

Jak dobrać rozmiar trampek?

24 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Wybór odpowiedniego rozmiaru trampek może stanowić duży kłopot. Źle dobrana wielkość może powodować obtarcia, uciskać i sprawiać, że obuwie stanie się po prostu niewygodne. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni rozmiar trampek, szczególnie decydując się na zakupy przez Internet.

Co pomoże w sprecyzowaniu rozmiaru?

Trampek, trampkowi nierówny, dlatego rozmiar 38 u jednego producenta może oznaczać całkowicie coś innego u drugiego. Z tego właśnie powodu warto korzystać z tabel rozmiarów producenta. Dla przykładu rozmiarówka Converse określona została przy pomocy długości wkładki każdego z modeli. Jej długość można precyzyjnie określić w zaledwie sześciu prostych krokach, wykorzystując przy tym kartkę papieru oraz coś do pisania.

  1. Operację należy zacząć od założenia skarpetek, które będą noszone w połączeniu z trampkami. Goła stopa może okazać się mniej miarodajna i utrudniać nieco pomiar. 
  2. Następnie, na twardym, stabilnym i równym podłożu należy umieścić kartkę papieru. Dla pewności, że pomiar odbędzie się bez utrudnień i przesunięć, warto przytwierdzić ją przy pomocy taśmy klejącej do podłoża.
  3. Pora na postawienie stopy na tak przygotowanym podłożu. Ważne jest, aby ciężar był naturalnie i równomiernie rozłożony na całą stopę. 
  4. Pora na krok najważniejszy – precyzyjne zaznaczenie pięty oraz dużego palca na kartce. Można zrobić to samodzielnie, jednak znacznie łatwiej jest poprosić kogoś o pomoc. 
  5. Wszystkie opisane wyżej czynności należy powtórzyć z dwoma stopami. Rzadko zdarza się, że obie mają dokładnie taką samą długość. Przy wyborze rozmiaru trampek warto kierować się wynikiem pomiaru o wyższej wartości. 
  6. Otrzymane w ten sposób obrysy stopy należy mierzyć przy pomocy linijki bądź centymetra krawieckiego. Należy pamiętać, żeby połączyć ze sobą punkty o największej amplitudzie. 

Możliwość zwrotu bądź wymiany towaru jest szczególnie ważna

Często zdarza się tak, że podczas pierwszej przymiarki rozmiar obuwia wydaje się stworzony z myślą o naszej stopie. Wrażenie może okazać się złudne i już po kilku chwilach noszenia zacząć powodować pierwsze związane z tym dolegliwości. Nawet podczas zakupów w sklepach stacjonarnych łatwo jest ulec temu wrażeniu. Z tego powodu warto korzystać z miejsc, w których istnieje możliwość bezproblemowej wymiany bądź zwrotu towaru. Warto korzystać z bogato zaopatrzonych sklepów, co sprawi, że idealny rozmiar będzie można uzyskać od ręki.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
To zależy od charakteru dziewczyny - niektóre dają się przebłagać... albo przekupić;)