Jak dbać o perukę, aby służyła ona nam możliwie jak najdłużej?

20 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jak doskonale wiadomo, aby nasza peruka prezentowała się wręcz zachwycająco niezależnie od warunków oświetleniowych czy też atmosferycznych należy o nią odpowiednio dbać i pielęgnować , a więc rozczesywać minimalizując ryzyko splątywania się, jak również usuwać wszelkiej maści zanieczyszczenia poprzez jej dokładne mycie – to właśnie tej drugiej kwestii postanowiliśmy poświęcić nasz dzisiejszy artykuł.

peruka naturalna

 

Nie jest tajemnicą, że niejednokrotnie na idealnie dostosowaną do swoich potrzeb perukę wydajemy niemałe sumy pieniędzy – w takiej sytuacji tym bardziej pragnąć będziemy, by raz nabyty produkt służył nam jak najlepiej przez długie miesiące lub nawet lata. Aby było to możliwe, perukę należy dokładnie umyć i wyczyścić w sytuacji, gdy na powierzchni bazy monofilamentowej zauważymy osad spowodowany przez zanieczyszczenia na które wyrób jest narażony każdego dnia użytkowania, jak również nagromadzony pot i łój. Mogą one przenikać do poszczególnych pasemek, sprawiając, że peruka stanie się nadmiernie sztywna i wystąpią problemy z jej układaniem.

Warto pamiętać, że aby nabytego wyrobu syntetycznego lub też jego naturalnego odpowiednika nie uszkodzić, warto stosować rekomendowane przez ekspertów środki, a więc szampony, odżywki i maseczki pielęgnacyjne dedykowane tego typu produktom. Będzie to gwarancją, że po dokładnym umyciu pod letnią wodą produkt nie zacznie się mechacić, nie straci naturalnego koloru a także nie będzie sprawiał problemów podczas stylizacji, co nie jest takie pewne jeżeli sięgniemy po specyfiki ogólnego użytku, które to znaleźć można w pobliskim supermarkecie bądź drogerii. Regularne ich użytkowanie może doprowadzić do znacznego obniżenia żywotności posiadanej peruki, czego z pewnością wolelibyśmy w razie możliwości uniknąć.

Warto także pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących podczas mycia peruki – należy oczyszczać ją tak z zewnątrz jak i z wierzchniej strony, stosować strumień letniej wody, a ją samą kierować od góry produktu ku jego dołowi. Po zakończeniu pielęgnacji peruki, wyrób należy dokładnie rozczesać, aby poszczególne jego pasemka nie uległy splątaniu, po czym warto pozostawić go na kilka godzin do wyschnięcia na specjalnie przystosowanym do tego stojaku lub wieszaku, który to nabyć można w renomowanym salonie perukarskim lub zakładzie medycyny estetycznej.

Z przyjemnością informujemy, że w sytuacji gdy nie mają Państwo wystarczającej ilości czasu lub też nie dysponują Państwo środkami, które pozwoliłyby na utrzymanie posiadanej peruki w optymalnym stanie, zawsze mogą Państwo powierzyć ją w ręce naszych doświadczonych ekspertów, którzy nie tylko usuną z niej wszelkie zanieczyszczenia w sposób wysoce profesjonalny, ale również będą w stanie nadać mu drugie życie poprzez jego regenerację polegającą przede wszystkim na usunięciu sfatygowanych pasemek czy też stylizację, która to może być zorientowana na przykład na zmianę odcienia czy stylu upięcia wyrobu, dzięki czemu po zakończeniu prac trafi do Państwa produkt niemalże całkowicie nowy!