URODA I ZDROWIE

Jak dbać o oczy przy wadzie wzroku?

10 września 2019, dodał: Redakcja

Masz wadę wzroku? Dbaj o swoje oczy! Jeśli je zaniedbasz, Twoja wada może postępować w szaleńczym tempie. Chcesz tego uniknąć? Dowiedz się, jak postępować i dbać o oczy przy wadzie wzroku.

Po pierwsze – właściwa korekcja

Okuliści, optycy i optometryści często napotykają osoby z wadami wzroku, które zupełnie ignorują konieczność ich korekcji. „To tylko pół dioptrii, po co mam nosić okulary?” – jak się okazuje, myślenie takie dotyczy wielu pacjentów cierpiących na krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Niestety, prowadzi ono jedynie do pogłębienia wady.

Jeśli wykryto u Ciebie wadę wzroku, absolutnie nie ignoruj konieczności jej korekcji. Udaj się do salonu optycznego, takiego jak Okularium, lokalizacje punktów sprawdzisz na: https://okularium.pl/, i dokonaj badania wzroku pod kątem doboru okularów lub soczewek. Kup i zacznij nosić szkła korekcyjne na co dzień. Postaraj się przyzwyczaić do ich obecności i nie zapominaj o nich szczególnie podczas pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy po zmroku.

Dzięki korekcji wzroku, będziesz cieszył się prawidłową ostrością widzenia. Dodatkowo, Twoje oczy nie będą się męczyć, co oznacza także, że nie będziesz cierpieć na bóle głowy w wyniku ich nadwyrężania. Szybko przekonasz się, że korekcja wady wzroku powoduje nie tylko właściwe widzenie, ale i lepsze samopoczucie.

Po drugie – styl życia 

Korygujesz wzrok okularami lub soczewkami? Świetnie! Nie zapomnij jednak o śnie, który jest najlepszym sposobem regeneracji dla wzroku. Staraj się sypiać regularnie, minimum 6h na dobę, w wywietrzonym pomieszczeniu i czystej pościeli. Zdejmuj soczewki przed snem, kładź się spać tylko po umyciu twarzy, a jeśli nosisz makijaż, bezwzględnie pozbywaj się go przed położeniem się do łóżka.

Dbaj o wzrok również w ciągu dnia – szczególnie w trakcie pracy, jeśli pracujesz przed komputerem lub w warunkach trudnych dla Twoich oczu. Postaraj się przerwać pracę raz na 45-60 min. Zamknięcie oczu, przemycie ich czystą wodą lub kroplami nawilżającymi, a także wyjście na świeże powietrze, powinny zapobiec nadwyrężeniu wzroku i niebezpiecznemu wysuszeniu oczu.

Zadbaj także o dietę sprzyjającą Twoim oczom. Spożywaj produkty bogate w luteinę, kwasy omega 3 oraz witaminy z grupy A, E i C. Szczególnie dobroczynne dla wzroku są składniki takie jak natka pietruszki, orzechy, tłuste ryby, zielone warzywa oraz jaja – staraj się wprowadzić je do codziennego żywienia. Możesz zdecydować się także na suplementację. W aptece znajdziesz wiele suplementów diety wspomagających wzrok.

Po trzecie – regularne badania

Korekcja wzroku i zdrowy styl życia nie wystarczą – jeśli cierpisz na wadę wzroku, powinieneś także wykonywać regularne badania u optometrysty. Bezpłatne badania wzroku w salonach optycznych takich jak Okularium, pozwolą Ci sprawdzić, czy Twoja wada postępuje, czy nie, a także dobrać odpowiednie sposoby jej korekcji. Przy okazji ich wykonywania dowiesz się również, czy możesz cierpieć na inną chorobę oczu i potrzebować wizyty u okulisty.

Jeśli masz wadę wzroku, dbaj o oczy. Koryguj wzrok okularami i soczewkami i staraj się zachować higienę snu i pracy oraz odpowiednią dietę. Nie zapomnij też o regularnych badaniach. Twój wzrok się Tobie odwdzięczy!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!