Pasożyty u ludzi

14 marca 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jak chronić swój organizm przed pasożytami?

Jeśli ciągle odczuwasz nudności, bóle głowy, dokucza ci brak apetytu czy wzdęcia może się okazać, że pasożyty zaatakowały Twój organizm.
Pasożyty najczęściej dostają się do naszego organizmu z pokarmem zakażonym. Niektóre z nich z np. surowym mięsem. Wysoka temperatura uśmierca jaja i larwy, jednakże wiele wędlin jest wędzonych w niskiej temperaturze, a jaja tasiemca znoszą to naprawdę dobrze i wraz z szynką mogą zawędrować do naszego przewodu pokarmowego.

Tasiemce mają od 35 do 10 cm długości, wywołują tasiemczycę. Choroba ta może spowodować ból głowy, znużenie, bezsenność, nadmierną pobudliwość nerwową, ogólne osłabienie, brak apetytu lub wilczy apetyt, spadek wagi,, wysypki alergiczne, wymioty, nudności, biegunki, bóle brzucha, anemię.

Glista ludzka, wywołująca glistnicę, to robak o długości 25-40 cm. Obecność glist w jelitach powoduje nudności, wymioty, biegunki, bóle w jamie brzusznej, osłabienie, rozdrażnienie, ból głowy, bezsenność. U części osób występują objawy alergiczne: świąd skóry, pokrzywki, wypryski a nawet napady duszności przypominające ataki astmy.

Owsiki – powodują owsicę, najbardziej rozpowszechnione pasozyty zwłaszcza u dzieci.
Zakażenie następuje przez brudne ręce, spożywanie surowych produktów spożywczych zanieczyszczonych jajeczkami pasożyta.
Charakterystyczny objaw zakażenia owsikami to zaczerwieniona skóra i świąd w okolicy odbytu utrudniający zasypianie, wzmożona pobudliwość nerwowa, ból głowy osłabienie, brak apetytu, nudności, bóle w jamie brzusznej, anemia.
Owsiki mogą się również dostawać do pochwy, sromu, i tworzyć stany zapalne.

Lamblia intestinalis, giardia, należy do pasożytów przewodu pokarmowego, wywołujących lambliozę.
Cysty tego pasożyta gnieżdżą sie w jelicie cienkim oraz przewodach żółciowych. Powodują uszkodzenia śluzówki jelit, które prowadzi do biegunek i uposledzonego wchłaniania tłuszczu, witaminy B12 i A, kwasu foliowego i laktozy.
W konsekwencji moga wywołać zapalenie dróg żółciowych lub podrażnienie trzustki a nawet żółtaczkę.

Włosogłówka – robak w kształcie nitki o długości do 5 cm, powoduje włosogłówczycę, w 25 % przypadkach zakażenie przebiega bezobjawowo. Przy wiekszej jednak ilości tych pasożytów wystąpi biegunka, niekiedy śluzowo-krwawa, bóle w jamie brzusznej, spadek masy ciała, anemia. Mogą i tu pojawić się zmiany alergiczne oraz brak apetytu, bezsenność, osłabienie, bóle głowy.

Uwaga: zwierzęta, kŧóre trzymamy w domu, zwłaszcza psy moga być zakażone pasożytami, dlatego trzeba je odrobaczać co pół roku.

Oto kilka rad jak uniknąć zakażenia:

– deskę do mięsa myj w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń
– odrobacz zwierzęta domowe
– unikaj jedzenia surowego mięsa
– myj ręce zaraz po wyjściu z toalety
– płucz starannie warzywa i owoce
– nie kupuj mięsa i wędlin niewiadomego pochodzenia
– przeprowadź dezynsekcję i deratyzajcę (szczury, prusaki itp)

Jeśli zauważysz jednak poważne objawy mogące wskazywać na obecność pasożytów w organiźmie to zapraszamy do sklepu: www.sklep.zdrowe.com.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Pasożyty u ludzi

  1. avatar zoska pisze:

    Hej. Z tymi pasozytami to ciezka sprawa. Leczy sie dosc trudno a jeszcze trudniej to zdiagnozowac. Ja miałam kilka razy robione badanie kału na gliste i zwariowac mozna raz wykryło raz nie. Wreszcie sobie zrobiłam VEGA TEST albo test volla róznie to nazywają. Od razu pokazało jakie mam pasożyty i wogóle w jakim stanie jest moje zdrowie. Według mnie to super sprawa. Polecam wszystkim.

  2. avatar IwonaF pisze:

    paskudztwo!

  3. avatar Anonim pisze:

    połowa Polaków ma pasożyty, Ty też

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadmierne wydzielanie sebum
Latem upały to wzmagają, warto stosować tonik ściągający lub hydrolat
Kamizelki
Ktoś to jeszcze nosi w ogóle..? Ja nie widzę na ulicach:)
Wędkowanie
Ostatnio ciągle słyszę o zaginionych wędkarzach - może też usnęli i wpadli do wody?
Niska samoocena - ktoś wie jak sobi…
Pewność siebie można wyćwiczyć, sama widzę po sobie