Inteligentny przeszczep włosów – robot Artas iX

15 listopada 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Tracisz włosy? Nie trać nadziei na atrakcyjny wygląd. W Klinice Elite Centrum Przeszczepu Włosów można skorzystać z najbardziej zaawansowanej metody przeszczepu włosów na świecie. Zabieg robotem Artas iX jest rewolucją w leczeniu łysienia.

Utrata włosów to częsty problem estetyczny. Polska jest jednym z 10 krajów o największej liczbie łysych. Aż 60 proc. mężczyzn po 35-tym roku życia cierpi na nadmierną utratę włosów. A w grupie 50+ jest ich nawet 85 proc! Główna przyczyna łysienia androgenowego u mężczyzn: nadwrażliwość mieszków włosowych na DHT (dihydrotestosteron), hormon, który jest aktywną formą testosteronu. Znak charakterystyczny? Utrata włosów zaczyna się od skroni, tzw. zakola, a następnie przesuwa się coraz dalej. Brak włosów oznacza brak pewności siebie. I gorsze samopoczucie. Sposób? Nowoczesne skuteczne leczenie łysienia w Klinice ELITE.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe najczęściej dotyka mężczyzn, ale także – kobiety. Decydują o tym geny, jest to skutek przyjmowania leków (np. hormonów), przebytych chorób zakaźnych, układowych, a także chorób włosów i skóry głowy. Do tego dochodzi gorszy styl życia i stres. Ponieważ łysienie dotyczy aż 1,2 miliarda osób na świecie, technologii przeszczepiania włosów jest sporo (m.in. FUT – Follicular Unit Transplantation i FUE – Manual Follicular Unit Excision). Ale do tej pory wiązały się z trwałymi bliznami i dyskomfortem oraz brakiem trwałości przeszczepu.

– W łysieniu androgenowym dochodzi do tzw. miniaturyzacji mieszków włosowych pod wpływem działania hormonów męskich. Proces ten dotyka jedynie włosów w okolicy czołowej i wierzchołkowej. Na działanie męskich hormonów odporne są włosy z okolicy potylicznej (i częściowo z okolic skroniowych), dlatego do transplantacji pobiera się włosy właśnie stamtąd – mówi dr n.med. Olga Warszawik-Hendzel specjalistka dermatolog i lekarz medycyny estetycznej.

Super robot

Najnowszym sposobem przeszczepu włosów jest transplantacja wykonywana robotem ARTAS iX, która już dostępna jest w Klinice ELITE! Daje efekt przeszczepu bez szwów, blizn i zapobiega uszkodzeniu istniejących włosów.

– Robot Artas iX jest najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą transplantacji włosów. W oparciu o algorytm sztucznej inteligencji, robot ten nie tylko pobiera najlepszej jakości jednostki włosowe, ale również je wszczepia. Robot pomaga lekarzowi w wykonywaniu setek precyzyjnych, skomplikowanych i powtarzalnych ruchów, dzięki czemu eliminowany jest tzw. błąd ludzki – mówi dr n.med. Olga Warszawik-Hendzel.

Przeszczep włosów z wykorzystaniem tej technologii jest skuteczny i komfortowy dla pacjenta. To szansa na odzyskanie utraconych włosów. Artas iX powstał w 2019 r. w USA, gdzie robot stał się prawdziwym hitem wśród pacjentów usiłujących dotąd bezskutecznie wyleczyć łysienie. Jak przebiega procedura?

– Zabieg trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od obszaru, w którym włosy są przeszczepiane. Robot wybiera najlepsze jednostki włosowe, a pobierając ich nie uszkadza, więc przeżywalność przeszczepu jest bardzo wysoka – dodaje dr n.med. Olga Warszwik – Hendzel.

Artas iX chroni zdrowe włosy i umieszcza mieszki włosowe w odpowiednich odległościach na skórze głowy. Jest kosmicznie precyzyjny. Dzięki temu procedura przeszczepu jest niewykrywalna. Światowe kliniki zgodnie uznają, że przeszczepy włosów z wykorzystaniem tego robota przeniosły leczenie łysienia androgenowego na zupełnie nowy poziom. Przeciwwskazania? Stany zapalne i ropne skóry głowy, ciężkie choroby ogólne (m.in. cukrzyca, schorzenia układu krążenia), uczulenia na środki znieczulające, przyjmowanie niektórych leków, brak miejsc ze zdrowymi włosami, z których robot pobiera mieszki włosowe.

Więcej na głowie

Jak się przygotować do zabiegu Artas iX w Klinice ELITE? Należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad i zleci szereg badań (m.in. morfologię i kreatyninę). Z wynikami, należy ponownie zgłosić się do specjalisty, który podejmie decyzję, kiedy można wykonać zabieg.

– Pobrane włosy należy posegregować w zależności od tego czy mamy jednostki włosowe z pojedynczą, podwójną, potrójną czy nawet poczwórną łodygą włosową. Aby uzyskać naturalny efekt, w odpowiednie miejsca należy przeszczepić odpowiednie jednostki. W okolicy czoła, w pierwszej linii przeszczepiamy jednostki włosowe z pojedynczą łodygą, natomiast w kolejnych liniach – te z podwójną i potrójną – mówi specjalistka dermatolog.

Pomimo, że Artas iX został stworzony z myślą o przeszczepie włosów u mężczyzn z łysieniem androgenowym, zabieg można wykonywać również u kobiet z tym problemem. Tuż po widać na skórze drobne rany w miejscu pobrania, jak i przeszczepienia włosów. Natomiast po wygojeniu (ok. tydzień po zabiegu) nie ma śladu. Strupki po pobranych włosach oddzielają się, a odrastające włosy zaczynają pokrywać okolicę przeszczepu. Okres rekonwalescencji wynosi 5-14 dni.

– Pierwsze efekty widać bezpośrednio po zabiegu, aczkolwiek włosy mogą wypaść po kilku tygodniach. Jednak mieszki włosowe zostały przeszczepione – dzięki czemu włosy w tych miejscach odrosną. Ostateczny efekt widać dopiero po około 9-12 miesiącach. Metoda Artas iX jest zazwyczaj jednorazową procedurą, chyba że pacjent ma bardzo duży obszar pozbawiony włosów, wtedy można wykonać kolejny zabieg. Ale dopiero po kilkunastu miesiącach – wyjaśnia dr n.med. Olga Warszawik – Hendzel.

Włosy po zabiegu Artas iX stopniowo odrastają i wyglądają bardzo naturalnie (technika ta pozwala przeszczepić wszystkie potrzebne struktury włosa – w tym komórki macierzyste, które odpowiadają za jego wzrost). Po zabiegu szybko wraca się do normalnych zajęć. Fryzura prezentuje się pięknie i naturalnie, a rezultat jest trwały i zachwycający.

Ekspert:

dr n.med. Olga Warszawik – Hendzel, dermatolog

Klinika Elite – Centrum przeszczepu włosów, ul. Złota 61

www.elite.waw.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz