Innowacyjna metoda OverStitch – nowość w chirurgii bariatrycznej

11 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie ma co się oszukiwać, aktualnie nadwaga oraz otyłość to bardzo powszechny, oraz poważny problem społeczny. Dotyka on sporą część ludzi na całym świecie w różnym wieku. Nieregularne posiłki, siedzący tryb życia, brak ruchu czy fast foody to jedynie wierzchołek góry lodowej, aspektów, które sprawiają, że kłopoty z nadmiernym kilogramami to zupełna norma. Niekiedy sama dieta nie jest już wystarczająca, aby wrócić do zdrowej wagi. W takich wypadkach konieczne jest postawienie na operacyjne zmniejszenie żołądka. Rozwiązanie to jest absolutną ostatecznością, jednak decyduje się na nie coraz większa liczna osób. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!

Innowacyjna metoda OverStitch

Kto powinien rozważyć zabieg zmniejszenia żołądka?

Zabieg zmniejszania żołądka to operacja, która zarezerwowana jest dla osób borykających się z otyłością II stopnia oraz wskaźnikiem BMI≥35. W większości wypadków pacjenci ci mają także problem z innymi chorobami, które wynikają z nadmiernych kilogramów. Schorzenia stawów czy cukrzyca to schorzenia, których nie da się uniknąć, jeśli masz do czynienia z taką nadwagą. Nie jest to jednak jedyne grono osób, które powinno rozważyć zabieg zmniejszania żołądka. W grupie tej są także pacjenci z otyłością III stopnia. W takich wypadkach mowa o bardzo poważnej chorobie, która może być tragiczna w skutkach. Ostatecznie jednak to specjalista podejmuje decyzję odnośnie do tego, czy zabieg rzeczywiście się odbędzie.

Dlaczego przeprowadza się zabieg zmniejszenia żołądka?

Część osób może stwierdzić, że zabieg zmniejszania żołądka to jedynie droga na skróty dla osób, które nie chcą zdecydować się na klasyczną dietę. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a operacja ta to absolutna ostateczność. Stosuje się ją wyłącznie w bardzo trudnych wypadkach, kiedy dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanego skutku. Na tym nie koniec, niekiedy otyłość to skutek różnych zaburzeń psychicznych, w takich wypadkach poza leczeniem dietetycznym, konieczna jest hospitalizacja psychologiczna lub psychiatryczna.

Odwracalny zbieg zmniejszenia żołądka – OverStitch

OverStich, czyli endoskopowe zmniejszanie żołądka to innowacyjna metoda, która szturmem podbija dziedzinę bariatrii. Za jej pomocą możliwe jest ograniczenie objętości organu o nawet 80 procent, co w porównaniu do innych metod jest wynikiem wybitnym. Rozwiązanie to okazuje się bardzo trafne w przypadku osób będących w III stadium otyłości. Wtedy alternatywna metoda, jaką jest balon żołądkowy, po prostu się nie sprawdza. Nie można także zapomnieć, że OverStitch to propozycja, która nie wiąże się z żadnymi powikłaniami, dlatego jest bardzo bezpieczna.

Jak wygląda zabieg zmniejszenia żołądka metodą OverStitch?

Sam zabieg jest bardzo prosty oraz wykonywany przez specjalistę bariatrii. Na samym starcie lekarz wprowadzi przez usta do żołądka specjalistyczny sprzęt. W późniejszym czasie za jego pomocą zmniejszy żołądek do zamierzonej wcześniej wielkości. W większości wypadków będzie to od 60 do 80 procent. Całość jest w pełni bezpieczna, bezbolesna oraz nieinwazyjna. Więcej szczegółów odnośnie endoskopowej plastyki żołądka metodą OverStitch znajdziesz na stronie Kliniki Chirurgii Mazan, która jest jednym z nielicznych certyfikowanych Ośrodków Leczenia Otyłości w Polsce.

Interdyscyplinarny zespół specjalistów

Nie jest tajemnicą, że każdy zabieg to dla pacjenta ogromny stres. W przypadku, gdy ma on zmienić jego życia, niepewność wyłącznie się potęguje. Szukając odpowiedniej kliniki, warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda zespół specjalistów. Na przykład w Klinice Chirurgii Mazan, będziesz mógł być pewny, że otrzymasz należytą opiekę. Poza osobami, takimi jak koordynator, chirurg czy dietetyk, będzie nad tobą czuwał także anestezjolog oraz psycholog. Cały zespół uzupełni pielęgniarka, dzięki której będziesz mógł czuć się w pełni bezpiecznie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?