Infuzja tlenowa w ciąży – czy to bezpieczne?

30 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Infuzja tlenowa to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, który polega na wtłoczeniu w skórę wybranych substancji odżywczych przy użyciu czystego, medycznego tlenu pod dużym ciśnieniem. W ten sposób można szybko odżywić skórę i przywrócić jej pierwotny blask. Zabieg infuzji tlenowej jest bezbolesny i zwykle trwa około 1,5 godziny. A czy można stosować tę metodę, będąc w ciąży?

Infuzja tlenowa a ciąża – co warto wiedzieć?

Ciąża to szczególny stan, w którym każda kobieta musi wyjątkowo troszczyć się o swoje zdrowie. Nie oznacza to jednak, że nie może stosować żadnych kosmetyków, czy zadbać o kondycję skóry. Ważne, by wybierać bezpieczne preparaty, które nie przenikają do łożyska i nie wywołują reakcji alergicznych. Infuzja tlenowa to jeden z wielu zabiegów, który jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży. Wynika to z faktu, że najczęściej do przeprowadzenia tego zabiegu używa się kwasu hialuronowego, czyli substancji, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jedynym przeciwwskazaniem do skorzystania z infuzji tlenowej może być złe samopoczucie samej ciężarnej.

Infuzja tlenowa w ciąży – zalety

W trakcie ciąży skóra bardzo się rozciąga, a na twarzy mogą się pojawić liczne krostki i przebarwienia. Kobiety znajdujące się w stanie błogosławionym często są również bardzo przemęczone, co niekorzystnie wpływa na kondycję naskórka. Wówczas skóra blednie, trudno ją nawilżyć i jest wyjątkowo podatna na podrażnienia. Zabieg infuzji tlenowej to doskonały sposób na odżywienie i dogłębne nawilżenie skóry. W efekcie cera stanie się bardziej atrakcyjna, jędrna i sprężysta. Kwas hialuronowy podany w tej formie szybko wypełni zmarszczki i pomoże zredukować wszelkie niedoskonałości. Co ważne już po pierwszej wizycie w gabinecie odnowy biologicznej, panie dostrzegą pierwsze rezultaty, a ich skóra będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą.

Kiedy warto zapisać się na infuzję tlenową?

Infuzja tlenowa to w pełni bezpieczny zabieg, przed którym warto dokładnie oczyścić skórę. Dla osiągnięcia trwałego efektu trzeba powtarzać go regularnie w cotygodniowych odstępach czasowych. Zazwyczaj 6 wizyt wystarczy, aby skóra została skutecznie odżywiona. Dlatego na zabieg infuzji tlenowej warto zapisać się najpóźniej w drugim trymestrze ciąży, żeby zakończyć cykl spotkań jeszcze przed rozwiązaniem. Co ważne, infuzję tlenową można wykonać także w lecie, ponieważ nie podrażnia skóry i nie zwiększa jej wrażliwości na promieniowanie słoneczne.

Jeśli kobieta w ciąży chce zadbać o kondycję swojej skóry, to zabieg infuzji tlenowej będzie optymalnym i komfortowym rozwiązaniem. Na taki zabieg warto się zapisać do renomowanej kliniki medycyny estetycznej. Po wizycie można od razu wrócić do codziennych aktywności, a skóra będzie piękna i wyraźnie odżywiona. Zabieg ten oferowany jest m.in. przez Klinikę Młodości.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz