Igły do tatuażu – jaką średnice wybrać? Podpowiadamy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Igły do tatuażu – jaką średnice wybrać? Podpowiadamy

30 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jednym z najważniejszych narzędzi każdego tatuatora są igły do tatuażu. Oczywiście znacząco się pomiędzy sobą różnią, a kluczowa kwestia dotyczy ich średnicy. Jak dobrać ją do konkretnego celu? Sprawdźmy!

igły do tatuażu

Jakie igły do tatuażu wybrać?

Igła do tatuażu, choć często stosuje się w jej kontekście liczbę pojedynczą, w większości przypadków składa się z wielu połączonych ze sobą igieł. Różnie prezentuje się nie tylko ich rozmiar, a więc długość i średnica, ale również ułożenie. Zwłaszcza początkujący artyści mają spory problem z rozszyfrowaniem wykorzystywanych powszechnie skrótów oraz dobieraniem odpowiednich igieł do konkretnych celów. Tymczasem rozróżnianie ich i umiejętne wykorzystywanie w praktyce to podstawa warsztatu każdego tatuatora. Dlatego warto opanować podstawy i skompletować zestaw umożliwiający ukończenie każdego projektu.

Rodzaje igieł do tatuażu

Pod względem długości stożka, a więc ostrego zakończenia igły, wyróżnia się trzy typy igieł do tatuażu:

  • ST (Short Taper) – krótkie ostrze
  • LT (Long Taper) – długie ostrze
  • XLT (Extra Long Taper) – bardzo długie ostrze.

Ważną rolę pełni również sposób ułożenia igieł. Pod tym względem wyróżnia się wiele typów, które sprawdzają się w różnych przeznaczeniach. Najważniejsze z nich to:

  • F – Flat – igły ułożone płasko;
  • RS – Round Shader – igły ułożone w okręgu;
  • RL – Round Liner – igły znajdują w zwartym okręgu;
  • TL – Tight Liner – igły umieszczone w ciasnym okręgu;
  • RF – Round Flat – igły ułożone w jednym rzędzie płasko;
  • MG / M1 – Magnum – igły ułożone w dwóch rzędach na przemian;
  • RM – Round Magnum – igły ułożone w dwóch rzędach płasko.

Gdzie kupić igły do tatuażu?

Oczywiście liczy się nie tylko charakterystyka igieł, ale również ich jakość. Każdy tatuator musi mieć świadomość, że to wyroby szczególnego przeznaczenia, w związku z tym muszą być przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia klientów. Najwyższy standard wykonania da również gwarancję uzyskania odpowiedniej precyzji i komfortu pracy. Warto na przykład sięgnąć po igły do tatuażu oferowane przez Orakon.

Rzecz jasna, robiąc zakupy, warto pomyśleć o zapotrzebowaniu w dłuższej perspektywie: wszystkie igły są jednorazowego użytku i mogą być wykorzystywane wyłącznie podczas tatuowania jednej osoby. Nie należy ich także używać po upłynięciu daty wskazanej na opakowaniu ze względu na ryzyko utraty ich właściwości.

Średnica igły do tatuażu: jak ją dobrać?

Sporym problemem początkujących tatuatorów jest dobór odpowiedniej średnicy igieł do tatuażu. W tym przypadku mowa o średnicy pojedynczej igły wchodzącej w skład całego zestawu. Istnieje pięć podstawowych średnic – od 0,2 mm do 0,40 mm. Bardzo często stosuje się przy tym amerykański sposób numeracji. Wówczas igły do tatuażu są opisane w następujący sposób:

0,2 mm – 6; 0,25 mm – 8, 0,30 mm – 10, 0,35 mm – 12, 0,40 mm – 14.

Średnica igły do tatuażu ma rzecz jasna wpływ na to, w jaki sposób wykonywany jest tatuaż. Umiejętny dobór rodzaju i średnicy igły pozwala zatem na osiągnięcie oczekiwanego efektu. Im grubsza igła, tym więcej barwnika uda się wprowadzić, większe również uszkodzenia skóry. Wobec tego grubsze igły sprawdzają się przede wszystkim przy wypełnieniach.

Cieńsza igła oznacza natomiast mniejsze uszkodzenia, mniej farby, ale również większą precyzję. Wobec tego służy głównie do konturów. Najbardziej uniwersalne igły do tatuażu mają średnicę 0,30–0,35 mm. Oczywiście oprócz tego należy wybrać również odpowiedni rodzaj igły, który pozwoli nie tylko na zachowanie precyzji, ale będzie równocześnie dostosowany do profilu konkretnego projektu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...