Indywidualne wkładki ortopedyczne do butów

14 października 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W Klinice Podologicznej Ortomedicum wiemy, że stopy bywają zbyt obciążone, zmęczone, czasami mają budowę, która predysponuje do wad takich jak np. haluksy, a ich dyskomfort i złe funkcjonowanie mogą odbić się na kondycji całego ciała.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Jeśli odczuwasz ból w stopach, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się, jak temu przeciwdziałać i dlaczego warto dbać o swoje stopy.

Indywidualne wkładki do butów „szyte na miarę”

Sprawdzonym i skutecznym sposobem są indywidualne wkładki ortopedyczne. Odpowiednie – czyli dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Wykonane na podstawie kompleksowej diagnostyki stóp i narządu ruchu. Takie wkładki powinny być dosłownie „uszyte na miarę” (a w zasadzie zaprojektowane specjalnie dla Ciebie) tak, aby spełniły swoją rolę profilaktyczną i terapeutyczną.

Stopy różnią się od siebie

Dlatego nasi specjaliści zdecydowanie odradzają korzystanie z uniwersalnych, „gotowych” wkładek do butów, które można kupić w wielu sklepach, ponieważ nie stanowią one profesjonalnego zaopatrzenia, dedykowanego dla Twoich stóp.

Pamiętajmy, że stopy różnią się od siebie (bywa, że każda z nich potrzebuje innej korekcji), a już na pewno różnią się od tysięcy innych stóp ludzi, dla których projektowane są wkładki produkowane masowo w fabrykach.

Warto, aby wkładki nie tylko zaprojektowane były do konkretnej stopy, ale również dopasowane były do naszej aktywności. Innego rodzaju wsparcia potrzebujemy podczas długiego marszu/wędrówki, a innego podczas gry w piłkę nożną/koszykówkę czy inne sporty.

W Ortomedicum w Gliwicach i we Wrocławiu nasi specjaliści nie tylko wykonują kompleksową diagnostykę stóp, ale również projektują i wykonują  indywidualne wkładki do butów.  Wkładki wykonywane są w naszej pracowni wkładek, dlatego dostępne są od ręki. A wszystko to podczas zaledwie jednej wizyty.

Wkładki ortopedyczne – zmniejszają dolegliwości, pozwalają cieszyć się komfortem chodzenia i aktywnością

Bolesne problemy, które mogą utrudniać aktywność

ortomedicum

Problemy z jakimi najczęściej borykają się pacjenci odwiedzający nasze gabinety, dotyczą głownie kolan i stóp, choć nierzadko zgłaszają również dolegliwości ze strony kręgosłupa i stawów biodrowych. Bardzo często problemy te związane są z nieprawidłowościami dotyczącymi budowy i biomechaniki stóp, a także przykurczami mięśniowymi na przykład:

ból przodostopia – przyczyną może być płaskostopie poprzeczne,

bóle pięt o charakterze ostrogi – przyczyną może być przykurcz rozcięgna podeszwowego,

bóle tzw. haluksa – przyczyną może być występowanie palucha koślawego (wada genetyczna stopy).

Ból jest stanem alarmowym

Gdy boli nas kolano, stopa lub kręgosłup po długim dniu, po treningu lub po dłuższym spacerze, często myślimy, że to normalne. Bywa, że lekceważymy dolegliwości bólowe, myśląc, że „samo przejdzie”…….

Tymczasem ból jest stanem ALARMOWYM i ignorowany może doprowadzić do poważnych sytuacji to znak ostrzegawczy.

Dlaczego indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne mogą pomóc?

W zaawansowanych i utrwalonych zmianach kostno-stawowych indywidualnie stworzone wkładki są w stanie w zdecydowanym stopniu poprawić komfort poruszania się, pozwalają na zmniejszenie a nawet całkowite pozbycie się bólu.

Nasi pacjenci często wracają do aktywności ruchowej

Wkładki swoim indywidualnym kształtem wspomagają pracę stóp i podpierają najbardziej potrzebujące miejsca na stopach. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowe i poprawić komfort nie tylko w obrębie stóp, ale również pozostałych stawów.

Jakiego rodzaju wkładki ortopedyczne wykonujemy w pracowni wkładek Ortomedicum:

Wkładki miejskie – rodzaje:

komfortowe, damskie, męskie, wkładki do obuwia wizytowego, do butów na wysokim obcasie, do balerinek i butów typu speaker.

Wkładki sportowe – rodzaje:

dla biegaczy, na fitness, do piłki nożnej, tenisa, golfa, kolarskie, narciarskie, do sportów halowych,

łyżew lub rolek, do butów trekkingowych i nordic walking.

Wkładki specjalistyczne – rodzaje:

do obuwia specjalistycznego (np. budowlanego, przemysłowego, strażackiego, bojowego),

zaopatrzenie we wkładki dla stopy cukrzycowej, stóp ze zmianami reumatoidalnymi i stóp z metatarsalgią.

Wkładki na najczęściej korygowane i leczone wady:

płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, na halluksy, ostrogę piętową, dla stóp koślawych

(wkładki spinujące), stóp szpotawych (wkładki pronujące), na szpotawość kolan, koślawość kolan,

asymetrię kończyn dolnych oraz na dysfunkcję stawu krzyżowo-biodrowego.

Martwią Cię bóle Twoich stóp? Odwiedź jeden z gabinetów Kliniki Podologicznej Ortomedicum (Wrocław, Gliwice) i porozmawiaj z naszym fizjoterapeutą. Nasze gabinety są wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który wykona skan Twojej stopy. Wszystkie zebrane dane pozwolą naszym specjalistom od wkładek ortopedycznych na wykonanie idealnie dopasowanej wkładki do Twoich stóp. Dzięki indywidualnym wkładkom ortopedycznym w każdym obuwiu poczujesz się, jak w wygodnych kapciach.  Kliniki Podologicznej Ortomedicum – odwiedź naszą stronę internetową i umów się na konsultacje. Indywidualne wkładki do butów „szyte na miarę” to luksus, za który twoje stopy ci się odwdzięczą. Do zobaczenia w Ortomedicum.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto sprawdzać, jak to jest z …
Dokładnie, trzeba mieć porównanie przecież...
Jak sobie radzić z negatywnie nasta…
Takich ludzi trzeba ELIMINOWAĆ ze swojej przestrzeni życiowej. Okrutne, ale proste.
Czekanie na...
Czekam na rozstrzygnięcie się w mojej pracy, czy przejdę do innego działu czy...
Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Tu polecam olejek migdałowy, regularnie wklepuję w wilgotną skórę i efekt jest super!