Ile ubranek dziecięcych kupić | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ile ubranek dziecięcych kupić

2 stycznia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wyprawka dla dziecka, nawet biorąc pod uwagę wyłącznie ubranka dla niemowląt, to niemały kłopot dla rodziców, którzy spodziewają się pierwszego dziecka. Wiele osób ostrzega, by nie kupowali zbyt dużo ubranek, ale jaka w rzeczywistości jest ich optymalna ilość?

 

baby among clothes

Według wielu poradników optymalna ilość pełnych kompletów, czyli ubranek dla malucha, w które ubierzemy go od stóp do głowy, to 5 – 10. Taka stosunkowo mała ilość ubranek jest podyktowana tym, że dziecko rośnie szybko, nie warto więc inwestować w garderobę, której maluch nigdy nie ubierze. W rzeczywistości może to jednak być za mało. Dziecko się brudzi i jednego dnia trzeba przebierać je 2 – 4 razy, a czasem nawet częściej. Noworodki i niemowlaki ślinią się, czasem ulewa się im mleko, mogą też pobrudzić się czymś innym. Niedoświadczeni rodzice lub inni opiekunowie dziecka mogą np. źle założyć pieluszkę, przez co część jej zawartości uleje się na zewnątrz. W dzień temperatura może też zmieniać się, co doprowadzi do konieczności kolejnej zmiany odzieży.

Pranie, pranie i jeszcze raz pranie

Odzież niemowlęca musi być zawsze czysta, sucha i wyprasowana. Przy tak częstym przebieraniu maluszka, o którym mowa była wyżej, czeka was codzienne pranie. Nawet jeżeli przed rozwiązaniem byliście najbardziej systematyczną parą we wszechświecie, po narodzinach nowego członka rodziny sytuacja może ulec całkowitej zmianie. Mówiąc prościej – przy nawale nowych obowiązków i nie do końca dobrym samopoczuciu matki po porodzie, możecie po prostu nie mieć czasu i siły na kolejne prania. Nawet jeżeli znajdziecie na to ochotę, nie ma gwarancji, że w ciągu jednej doby nie tylko wypierzecie wszystkie brudne ubranka dziecięce, ale również zdążycie je wysuszyć (to może być szczególnie trudne, jeżeli powietrze jest wilgotne, a grzejniki jeszcze nie grzeją). Do tego jeszcze dochodzi prasowanie, z którego nie można zrezygnować – inaczej ryzykujecie odparzenia na delikatnej skórze dziecka.

Z drugiej strony, nie chcecie kupić też zbyt wiele. Wasz budżet i tak pewnie mocno odczuje pojawienie się nowego członka rodziny. Tutaj dobrym wyjściem jest domówienie brakujących ubranek przez Internet. Sklep internetowy Kiddostate.pl oferuje nie tylko wybór ciekawych ubranek z wysokiej jakości bawełny, ale również wysyłkę ich w ciągu 24 godzin. To pozwoli na szybkie dokupienie niezbędnych części garderoby już po urodzeniu malucha, pozwala też zrobić zakupy w zaledwie kilkanaście minut.

Wyprawka dla niemowlaka to dość przyjemny obowiązek, szczególnie dla przyszłej mamy, która chętnie kompletuje garderobę dla maluszka. Wymaga jednak przestrzegania kilku ważnych zasad: wygoda i bezpieczeństwo dziecka zawsze muszą stać na pierwszym miejscu. Wygląd ubranek jest istotny wyłącznie dla rodziców i innych bliskich.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Ile ubranek dziecięcych kupić

  1. avatar Szamanka pisze:

    Ja najpierw zebrałam ubranka po dzieciach z rodziny i znajomych, a potem dokupiłam jeszcze parę sztuk ze Skip Hopa (piękne wzory!). Zgadzam się, że lepiej mieć więcej. Dziecko się przebiera nawet 5 razy dziennie.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Woda z dystrybutora
Jak woda stoi w plastikowym baniaku w temp. kilkunastu stopni, to w końcu przyjmuje...
Czy korzystaliście kiedyś z samocho…
Niestety małe warsztaty nie mają aut zastępczych, a ja korzystam tylko z usług takich...
Dane w chmurze
Kiedyś te dane z chmury wyciekną i dopiero będzie afera....
Makijaż dla amatorki
Szybki makijaż opanowalam do perfekcji, chociaż nigdy się go nie uczyłam....