URODA I ZDROWIE

III edycja Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona

17 czerwca 2015, dodał: Redakcja

26 czerwca 2015 roku startuje III edycja Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. Przesłuchania konkursowe, warsztaty muzyczne, koncerty gwiazd, wystawa fotografii, projekcje filmowe to tylko niektóre z atrakcji zapowiedzianych przez Organizatorów Festiwalu – Miasto Pułtusk i Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

_PLAKAT2015

Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona odbędzie się w dniach 26, 27 i 28 czerwca w mieście urodzin artysty. Na dwóch festiwalowych scenach wystąpią m.in zespół TSA, The Mugshots – zwycięzcy konkursu II edycji Festiwalu im. K. Klenczona, Czerwone Gitary z jubileuszowym koncertem na 25-lecie zespołu oraz zespół “Klenczon Projekt”.

W piątkowym koncercie w Amfiteatrze Domu Polonii zaprezentują się artyści młodej polskiej sceny w koncercie z piosenkami z ostatniej płyty Krzysztofa Klenczona pt.: ”The Show Never Ends” – wystąpią m.in Natalia Grosiak z Mikromusic, Łukasz Lach z zespołu L. Stadt, Maja Koman i Wojtek Michnikowski z zespołu Neo Retros. Gościem specjalnym w tym koncercie będzie wnuk K. Klenczona – Jaelin Klenczon który wykona kilka utworów z repertuaru swojego dziadka.

O Grand Prix festiwalu walczyć będą wokaliści z całego kraju i z zagranicy. Impreza daje młodym rozpoczynającym karierę zespołom i wokalistom szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności. W drugim dniu festiwalu zagrają oni piosenki z repertuaru m.in. Krzysztofa Klenczona w ramach konkursu festiwalowego na scenie głównej. Laureaci zaprezentują się także w trakcie koncertu galowego przed gwiazdami wieczoru.

Pułtusk jest miastem, które w związku z postacią Klenczona ma podwójną symbolikę. To tutaj zaczęła się jego życiowa podróż, której kolejnym przystankiem były Mazury. Tędy też biegnie szlak wodny prowadzący żeglarzy w kierunku Krainy Wielkich Jezior – tak ukochanych przez artystę. Odwiedzając Pułtusk i uczestnicząc w festiwalu, oprócz doznań muzycznych, będzie można pospacerować po najdłuższym rynku w Europie − mijając po drodze kamienicę, w której stacjonował niegdyś Napoleon, czy miejsce gdzie mieszkał autor „Wspomnień niebieskiego mundurka” – Wiktor Gomulicki. Z urokliwego portu nad Narwią rozpościera się widok na piękną Puszczę Białą.

Krzysztof Klenczon to kompozytor, wokalista i gitarzysta uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów muzyki rozrywkowej. Nazywany „polskim Johnem Lennonem”, w trakcie swej kariery skomponował kilkaset piosenek i wylansował kilkadziesiąt przebojów, w tym największe hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron: „Kwiaty we włosach”, „Matura”, „Historia jednej znajomości”, „Biały krzyż” „Port”, „10 w skali Beauforta”, „Jesień idzie przez park”, „Wróćmy nad jeziora”, „Nie przejdziemy do historii” i wiele innych.

Honorowym patronem festiwalu jest Alicja „Bibi” Klenczon, żona artysty. Gościem specjalnym będzie wnuk K. Klenczona – Jaelin Klenczon.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ubytek w zębie
Poza tym ułamany ząb reaguje bólem na ciepło-zimno więc z tym naprawdę nie można...
Świadczenia przedemerytalne - jak u…
Obecnie to najważniejszy jest staż pracy, jeśli spełnia się ten wymóg to można...
Fryzura a zawód
Coraz mniej zwraca się na to uwagę, również urzędnicy czy prawnicy mają fantazyjne...
Avon - dobry czy nie?
Dla mnie lepszy jakościowo jest Oriflame i YR