URODA I ZDROWIE

III edycja Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona

17 czerwca 2015, dodał: Redakcja

26 czerwca 2015 roku startuje III edycja Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. Przesłuchania konkursowe, warsztaty muzyczne, koncerty gwiazd, wystawa fotografii, projekcje filmowe to tylko niektóre z atrakcji zapowiedzianych przez Organizatorów Festiwalu – Miasto Pułtusk i Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

_PLAKAT2015

Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona odbędzie się w dniach 26, 27 i 28 czerwca w mieście urodzin artysty. Na dwóch festiwalowych scenach wystąpią m.in zespół TSA, The Mugshots – zwycięzcy konkursu II edycji Festiwalu im. K. Klenczona, Czerwone Gitary z jubileuszowym koncertem na 25-lecie zespołu oraz zespół “Klenczon Projekt”.

W piątkowym koncercie w Amfiteatrze Domu Polonii zaprezentują się artyści młodej polskiej sceny w koncercie z piosenkami z ostatniej płyty Krzysztofa Klenczona pt.: ”The Show Never Ends” – wystąpią m.in Natalia Grosiak z Mikromusic, Łukasz Lach z zespołu L. Stadt, Maja Koman i Wojtek Michnikowski z zespołu Neo Retros. Gościem specjalnym w tym koncercie będzie wnuk K. Klenczona – Jaelin Klenczon który wykona kilka utworów z repertuaru swojego dziadka.

O Grand Prix festiwalu walczyć będą wokaliści z całego kraju i z zagranicy. Impreza daje młodym rozpoczynającym karierę zespołom i wokalistom szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności. W drugim dniu festiwalu zagrają oni piosenki z repertuaru m.in. Krzysztofa Klenczona w ramach konkursu festiwalowego na scenie głównej. Laureaci zaprezentują się także w trakcie koncertu galowego przed gwiazdami wieczoru.

Pułtusk jest miastem, które w związku z postacią Klenczona ma podwójną symbolikę. To tutaj zaczęła się jego życiowa podróż, której kolejnym przystankiem były Mazury. Tędy też biegnie szlak wodny prowadzący żeglarzy w kierunku Krainy Wielkich Jezior – tak ukochanych przez artystę. Odwiedzając Pułtusk i uczestnicząc w festiwalu, oprócz doznań muzycznych, będzie można pospacerować po najdłuższym rynku w Europie − mijając po drodze kamienicę, w której stacjonował niegdyś Napoleon, czy miejsce gdzie mieszkał autor „Wspomnień niebieskiego mundurka” – Wiktor Gomulicki. Z urokliwego portu nad Narwią rozpościera się widok na piękną Puszczę Białą.

Krzysztof Klenczon to kompozytor, wokalista i gitarzysta uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów muzyki rozrywkowej. Nazywany „polskim Johnem Lennonem”, w trakcie swej kariery skomponował kilkaset piosenek i wylansował kilkadziesiąt przebojów, w tym największe hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron: „Kwiaty we włosach”, „Matura”, „Historia jednej znajomości”, „Biały krzyż” „Port”, „10 w skali Beauforta”, „Jesień idzie przez park”, „Wróćmy nad jeziora”, „Nie przejdziemy do historii” i wiele innych.

Honorowym patronem festiwalu jest Alicja „Bibi” Klenczon, żona artysty. Gościem specjalnym będzie wnuk K. Klenczona – Jaelin Klenczon.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.