Idealny kotlet schabowy – porady

2 maja 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Kotlet schabowy to wydawałoby się bardzo proste danie polskie, goszczące na polskich stołach podczas niedzielnego obiadu. Czasem jednak te najprostsze dania wymagają sporo wiedzy, wysiłku i często po prostu nam nie wychodzą i smakują tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.  Historia kotleta schabowego nie jest aż tak długa jak myśli wiele osób.

Pierwsza wzmianka o panierowaniu mięsa wieprzowego pochodzi z końca XIX wieku.  Najlepsza część z jakiej wykonuje się kotlety schabowe pochodzi z okolic żeber, najlepiej smakują kotlety z kostką, również z części od karczku. Kotlety panierowane podaje się nad Wisłą głównie z ziemniakami i w towarzystwie kapusty, buraczków, marchewki, surówek, mizerii.

Samo smażenie kotleta ma ogromne znaczenie a właściwie tłuszcz, najlepsze kotlety usmażysz na drobno pokrojonej świeżej słonince oraz kilku łyżkach oleju rzepakowego, który ma wysoki punkt dymienia. Pamiętajmy aby każdego kotleta smażyć na nowym tłuszczu, nie smażmy na tym samym tłuszczu co poprzednie kotlety bo będzie spalona panierka. Jeśli zależy ci na uzyskaniu kotleta IDEALNEGO to skorzystaj z naszych porad, Twój kotlet będzie soczysty i będzie posiadał chrupiącą skórkę.

Składniki:

4 kotlety schabowe bez kości przekrojone w poprzek, ale nie do końca  i rozbite (kotlety powinny mieć maksymalnie 1 cm grubości.

dwa jaja

świeżo starta bułka oraz łyżka mąki pszennej

sól, pieprz świeżo mielony

łyżka mleka

słonina

olej rzepakowy

Przygotowanie:

Kawałki schabu jeśli są bez kości należy przekroić i rozbić. Na zimną patelnię dodać pokrojono drobno słoninę, podgrzewać patelnię i wytopić tłuszcz, dodać olej rzepakowy, Na rozgrzany tłuszcz kładziemy osolone kotlety najpierw panierowane w jajku z łyżką mleka a następnie w bułce – tę czynność należy wykonać dwukrotnie. Kolejne kotlety smażymy na świeżym tłuszczu! Kotlety na końcu posypujemy  pieprzem.

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wczesne truskawki niezdrowe?
Dlatego kupuję je dopiero w czerwcu, jak dojrzewają te gruntowe...
Jak wykorzystać sok po kiszonych og…
Super sprawa, ja lubię dolać ją właśnie do białego barszczu, żeby go zakwasić.
Jakie właściwości ma owoc granatu?…
Owoc granatu jest bogatym źródłem polifenoli. To tanina i flawonoidy - bardzo silne antyutleniacze,...
Jak wykorzystać sok po kiszonych og…
Woda po ogórkach kiszonych można wykorzystać do zup, sosów i mięs. Można...