URODA I ZDROWIE

Hula kula dla dzieci – opinie i porady

15 lutego 2017, dodał: Milena

Podnoszenie główki, pełzanie, raczkowanie aż w końcu upragnione pierwsze kroki… Każda młoda matka nie może się doczekać aż jej dziecko rozpocznie naukę chodzenia. Obserwując rozwój swoich pociech chyba wszystkie mamy zastanawiają się, co mogłyby zrobić by pomóc im w osiągnięciu danego milowego kroku w ich życiu.

 

W przypadku nauki chodzenia warto już od 2 miesiąca życia zadbać o to by dziecko jak najwięcej przebywało na brzuszku. Dlaczego? Z pozycji na brzuszku dziecko w naturalny sposób zacznie najpierw podnosić główkę pod kątem 30, a później 90 stopni. Z czasem w ruch pójdą również ramiona i pupka i zanim się obejrzysz twoje dziecko będzie pełzać po podłodze czy raczkować. Od raczkowania z kolei już niedaleko do prób wstawania, chodzenia przy wsparciu o kanapę i nareszcie upragnionych pierwszych kroków.

Co niezmiernie ważne dla rozwoju dziecka, żadnego z tych etapów nie należy sztucznie przyspieszać. Każdy mały człowiek ewoluuje we właściwym sobie tempie. Chcąc pomóc swojemu maleństwu możesz natomiast postawić na zabawy lub zabawki stymulujące ruch.

 

Przykładem zabawki zachęcającej dziecko do raczkowania, a przy tym stymulującej również inne aspekty jego rozwoju są tak zwane „hule kule” i im podobne. Dlaczego właśnie one? Kolorowe tasiemki, migoczące światełka, dźwięki zwierząt, kształty geometryczne, pierwsze cyferki, ruchome przyciski, piosenki i wesołe melodyjki, a do tego system wprawiający kulę w ruch – to cudowny sposób na połączenie zabawy z rozwojem zdolności manualnych i intelektualnych dziecka.

 

Jeśli jesteś ciekawa jak to wygląda w praktyce, zapoznaj się z załączonym filmikiem:

 

zobacz również:

 

  1. Strefa Mamy
  2. Porady Macierzyństwo
  3. Forum dyskusyjne o dzieciach

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...